Замість реконструкції стадіону за 7 мільйонів у парку «Перемога» побудують «спортивну арену» за 19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварський виконком затвердив кошторис будівництва футбольного стадіону в парку «Перемога».

Як розповіла керівник відділу капітального будівництва БМР Людмила Павлик, проект будівництва стадіону пройшов експертизу і відповідно до експертних оцінок має «певні динамічні показники».

На уточнюючі запитання щодо самого проекту, пані Павлик порадила спиратися на дані технічних нарад, які проходять у Броварській міській раді, і на яких відбуваються обговорення передпроектних пропозицій (хоча коли і де вони проходять — анонсів немає).

Людмила Павлик.

«На технічних нарадах долучаються фахівці, зокрема, з лав активістів. Наприклад, Олександр Короленко (помічник депутата Київської обласної ради, генеральний директор ТОВ «Імперія доріг» — прим. Т. Б.) брав участь у передпроектних роботах», — заявила пані Павлик.

Жартома міський голова Ігор Сапожко запевнив, що на стадіоні «буде поле зелене і будуть ворота».

«Передбачаються трибуни з пластиковими сидіннями, освітлення, необхідні приміщення: кімнати для тренерів, команд, загальнодоступні туалети. Стадіон буде огороджений. Загальна вартість будівництва стадіону 19 мільйонів гривень, у тому числі вартість будівельних робіт 14 759 316 гривень», — розповів мер Броварів.

Як розповів «Трибуні-Бровари» Олександр Короленко, кошторису усіх робіт він не бачив. «Ми бачили з Ігорем Романенком (голова Асоціації батьків міста — прим. Т. Б.) лише проектні попередні рішення, а тому коментувати цю тему складно», — повідомив пан Короленко.

У свою чергу голова Асоціації батьків міста Ігор Романенко у коментарі зазначив, що під час технічних нарад звертали увагу на те, що у попередньому проекті будівництва не було враховано можливостей для людей з інвалідністю.

«На передпроектній стадії ми звернули увагу на відсутність у проекті будівництва будь-яких пандусів. Також ми не побачили, що передбачаються технічні санвузли для людей з обмеженими можливостями. Замовники будівництва, ВКБ, пообіцяли врахувати наші побажання. Свій стадіон місту потрібен, але я вважаю, що сума у 19 мільйонів невиправдана», — зауважив Романенко.

За попередніми даними біля стадіону буде парковка з невеликою кількістю місць та під’їзд до стадіону з боку вулиці Ярослава Мудрого, а заїзд до арени для автобусів футбольних команд збоку вулиці Гагаріна уздовж спорткомплексу «Спартак».

Нагадаємо, що найбільша футбольна арена Броварів місту не належить, а перебуває у власності Київської ОДА та входить до відомства Федерації футболу Київської області.

«Трибуна-Бровари» звернулася за коментарями до депутатів-членів постійної депутатської комісії з питань бюджету Броварської міської ради.

Володимир Чаюн, «Самопоміч»: Вважаю, що спочатку потрібно вивчити рішення виконкому, а також ознайомитися з цифрами кошторису. Моя особиста позиція — стадіон для міста потрібен, але не в першу чергу.

Вадим Мутило, позафракційний: Тема актуальна. У місті є проблеми з нестачею спортивних майданчиків. Питання лише в вартості проекту. Ми затверджували програму на 2017 рік по капітальному будівництву і нею передбачаються видатки на будівництво стадіону у розмірі 6-8 мільйонів (за запитом Відділу капітального будівництва у рамках «Міської програми по будівництву та реконструкції об’єктів соціального призначення на 2016—2020 роки» вартість проекту будівництва оцінювалася у 7 мільйонів гривень, план на 2017 рік — 6 836,4 тис. грн. — прим. Т. Б.). Тому цифра у 19 мільйонів набагато більша, ніж планувалося.

Стадіон потрібен, в першу чергу для спортивних організацій і клубів, яких у Броварах багато. Це розвантажить ті спортивні майданчики, які при школах та у дворах.

Вадим Мутило.

Сергій Іллюхін, «Демократичний Альянс»: Вважаю, що питання обов’язково потребує вивчення депутатським корпусом. Позицію ми озвучимо після обговорення питання всередині фракції.

Ірина Веремчук, «Солідарність»:Обов’язково потрібно побачити проект будівництва. Що він являє і що ним передбачено. За програмою фінансування на капітальне будівництво ми резервували кошти на створення стадіону в районі 7 мільйонів гривень. Зараз озвучена сума майже втричі більша. Чому вона є саме такою?

Зазначу, що у проекті реконструкції парку «Перемога», де було співфінансування 50% на 50% з Державним фондом регіонального розвитку, йшлося про суму у 18 мільйонів гривень. Але там йшлося про проект реконструкції парку, а тут про будівництво футбольного поля. На перший погляд, сума у 19 мільйонів здається невиправданою. Але, знову ж таки, потрібно вивчати сам проект.

Щодо актуальності теми, то вона на часі, оскільки у місті спортивних майданчиків у місті не вистачає.

Євген Гредунов, «Солідарність»: Я прихильник того принципу, що потрібно займатися кількома проектами відразу, а не так, що, наприклад, лише будуємо школу, а все інше почекає. З іншого боку, потрібно робити все, щоб місто максимально заробляло, а цього зараз не робиться.

Щодо свого ставлення до проекту будівництва стадіону, наведу просто приклад. У Хорватії в кожному селі, у кожному райцентрі сучасні, красиві футбольні поля. У кожному селі! А у міста, яке під столицею, – свого власного немає.

Водночас, потрібно дивитися проект: чи це буде суто футбольне поле, чи універсальний спортивний комплекс, який дозволяє проводити заходи і з інших видів спорту, окрім футболу.

Вікторія Коваленко, Радикальна партія Ляшка, один із ініціаторів ідеї реконструкції стадіону: Справді, програма затверджувалася на рівні 7 мільйонів гривень і на 2017 рік передбачалося 6,8 млн. грн. Перший варіант проекту передбачав лише реконструкцію — футбольне поле з мінімальними технічними вимогами. У процесі передпроектних робіт дійшли висновку робити повноцінний спортивний комплекс з трибунами, душовими кабінами, кімнатами для команд і т. д. Як кажуть, щоб був проект навіки. Ми хочемо, щоб це була арена для повноцінних турнірів та змагань.

Вікторія Коваленко.

Стадіон потрібен однозначно для того, щоб розвантажити спортивні майданчики міста. Є надія, що при проведенні тендерів та конкурсів через «Прозорро», сума витрат зменшиться до 14-15 мільйонів.

Дмитро Рожков, керівник відділу молоді та спорту Броварської міської ради: — Стадіон «Спартак», як і спорткомплекс, який при ньому є на балансі Вищої школи спортивної майстерності, де готують спортсменів для змагань найвищої категорії. Загальний спортивний комплекс знаходиться на балансі КОДА, і стадіон окремо від ВШСМ відокремити та передати у власність міста неможливо.

Поділіться.

Залиште відповідь