Застава за Гунька: замість 116 мільйонів суд призначив 1762 тис грн, – ВІДЕО ЗАСІДАННЯ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У суботу, 31 березня, у Шевченківському районному суді столиці обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Анатолію Гуньку, що за даними прокуратури є організатором злочинного угрупування, яке незаконно привласнило земельну ділянку ДП «Радіопередавальний центр» площею понад 94,5 га і знищило стратегічне обладнання.

Прокуратура просила залишити підозрюваного під вартою, зважаючи на імовірний тиск на свідків, можливість знищення важливих доказів, а також його зв’язки, які можуть бути використані для уникнення покарання.

«Під час досудового розслідування неодноразово задокументовано наявність у Гунька корупційних зв’язків у службових, правоохоронних та інших державних органах, які останній неодноразово використовував для надання своїм злочинним діям та протиправним діям членам злочинної організації формальних ознак законності та уникнення відповідальності в цілому», – зазначив прокурор.

Якщо ж суд вирішить не тримати Анатолія Гунька під вартою, враховуючи ступінь тяжкості злочину, прокурор просив передбачити суму застави у розмірі завданих збитків, а саме 66334 розміри прожиткового мінімуму (1762 грн для працездатних осіб), тобто 116 880 508 грн.

Проте адвокат підозрюваного заявив про незадовільний стан здоров’я свого клієнта через генетичну спадкову хворобу нирок, про що надав суду довідки і просив заслухати у якості свідка завідуючого одного з відділень Олександрівської лікарні.

адвокат Анатолія Гунька

завідуючий відділенням Олександрівської лікарні

У результаті суддя прийняла рішення застосувати до підозрюваного Гунька А.Г. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, проте розмір застави – 1000 розмірів прожиткового мінімуму, що складає 1 762 тис. грн.

Нагадаємо, всім членам злочинної організації повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в особливо великому розмірі у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки вчиненому у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом вчиненому в особливо великому розмірі у складі злочинної організації) КК України.

Зі слів генерального прокурора України Юрія Луценка, «слідство вивчає міру відповідальності інших осіб, у тому числі – посадових осіб та власників банку Михайлівський, в заставі якого незаконно перебувала викрадена у держави земля».

Як повідомлялося раніше, підозрюваним у викраденні земель «Радіопередавального центру» загрожує від 8 до 15 років ув’язнення. У скоєнні злочину, крім організатора Анатолія Гунька, підозрюються адвокати (Тарас Лавріненко та Ігор Калініченко), колишній в.о. керівника концерну «РРТ» (Костянтин Захаренко), екс-керівник Держспецзв’язку України (Геннадій Рєзніков), колишній в.о. начальника Держгеокадастру в Київській області (Станіслав Губін), колишній арбітражний керуючий та директор ДП «Радіопередавальний центр» (Сергій Буличов).

Поділіться.

Залиште відповідь