Земельні схеми в деталях: на Київській планують збудувати ще одну автомийку

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Власники двох земельних ділянок вздовж вулиці Київської мають намір збудувати автомийку. Інформація про це міститься в містобудівній документації, оприлюдненій на головному веб-сайті міста. Щоправда, своє право власникам землі довелось відстоювати у суді.

Будівництво подібних закладів у цьому районі вже викликало протести громадськості, коли виступаючи проти зведення автомийки та газозаправної станції, містяни навіть намагались перекрити рух автотранспорту головною автомобільною артерією Броварів та звертались до влади з петиціями. Розуміючи актуальність теми спробуємо «відмотати» час назад і дійти до витоків проблеми.

Отже, 5 квітня 2018 року ПП «НОКСІМ» отримало містобудівні умови та обмеження для проектування нового будівництва. Об’єктом, який планується побудувати, є автомийка самообслуговування. Містобудівні умови та обмеження видано керівником управління містобудування та архітектури Лілією Рибаковою.

Видачі документу передував судовий позов власника земельної ділянки (позивач – ПП «НОКСІМ») до Управління містобудування та архітектури (відповідач) про визнання незаконним та скасування наказу, зобов’язання вчинити певні дії.

Судом було встановлено, що Позивач відповідно до укладених договорів купівлі-продажу земельних ділянок є власником двох земельних ділянок (кадастрові номери 3210600000:00:063:2290 та 32101600000:00:063:2291), площа яких складає 0,0527 га та 0,1 га відповідно. Земельні ділянки розташовані на перетині вул. Київської та п. Чубинського.

Цільове призначення – для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства. Функціональне призначення – для будівництва автомийки.

Відповідно позивач вирішив збудувати на вказаній земельній ділянці загальною площею 0,1527 га автомийку, звернувшись із заявою до Управління для отримання містобудівних умов та обмежень. Представники управління спершу відмовили заявнику, пославшись на те, що ним подано не повний пакет документів.

26 вересня 2017 року позивач ПП «Ноксім» повторно звернувся до відповідача управління містобудування та архітектури Броварської міської ради із заявою про видачу містобудівних умов. Проте знову отримав відмову містобудівного управління на підставі власного наказу (№22-М від 06.10.2017 р.).

Дослідивши матеріали справи, суд першої інстанції дійшов висновку, що ПП «Ноксім» було подано повний пакет документів для отримання містобудівних умов. Тому 27 жовтня 2017 року Броварський міськрайонний суд фактично на користь підприємства ухвалив Постанову, у якій:

  • задовольняє адміністративний позов;
  • визнає незаконним та постановляє скасувати наказ управління містобудування та архітектури Броварської міської ради Київської області №22-М від 06 жовтня 2017 року;
  • зобов’язує управління містобудування та архітектури Броварської міської ради Київської області видати Приватному підприємству «Ноксім» містобудівні умови та обмеження;
  • постановляє стягнути з управління містобудування та архітектури Броварської міської ради Київської області на користь Приватного підприємства «Ноксім», витрати по сплаті судового збору в розмірі 3200 (три тисячі двісті) грн.

Не вдовольнившись рішенням міськрайонного суду, представники Броварської міської ради звернулись з апеляційною скаргою до Київського апеляційного адміністративного суду.

21 березня 2018 року представники інтересів Броварської міської ради вдруге отримують фіаско. Колегія суддів апеляційної інстанції Постановляє: «апеляційну скаргу Управління містобудування та архітектури Броварської міської ради Київської області – залишити без задоволення, а постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 27 жовтня 2017 року – без змін».

За збігом обставин журналіст видання «Трибуна-Бровари» був присутній на події, що передувала цій судовій тяганині. 26 травня 2017 року відбулось чергове засідання інвестиційної ради міста, під час якого члени дорадчого органу розглянули низку резонансних питань, серед яких – будівництво ЖК «Скандія», реконструкція з добудовою офісного центру поблизу ЗОШ №7, розміщення дитячих атракціонів у парках та скверах міста тощо.

Саме того разу свою ідею щодо будівництва автомийки й презентував представник ПП «НОКСІМ», пославшись на свій досвід роботи в інших містах України:

Тоді, майже рік тому, інвестиційна рада будівництво автомийки не підтримала.

Втім у цієї землі, як виявилось, є сільськогосподарське, ба навіть фермерське «коріння». Адже до осені 2013 року на цій частині Київської все мало б виглядати, як у творах Кобзаря: «Садок вишневий коло хати, хрущі над вишнями гудуть…».

Судячи з нормативних документів МОЗу, земельні ділянки, про які йде мова, Тетяні Завадській та Володимиру Туніку виділялись приблизно у 2010 році саме для ведення особистого селянського господарства (ОСГ)⃰.  Електронний архів веб-сайту міста, на жаль, не містить цих даних. Але можна припустити, що отримали громадяни землю під ОСГ, скориставшись своїм правом згідно Земельного кодексу на безоплатній основі.

Особисте селянське господарство (ОСГ) – це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму (ст. 1 Закону України «Про особисте селянське господарство») .

24 жовтня 2013 року рішенням депутатів попереднього скликання було змінено цільове призначення землі і були передані власникам уже для інших цілей.

Отже, цілком законно замість садівництва та фермерства землі стали придатними для розміщення, скажімо, автозаправних станцій, СТО, культурно-побутових споруд для забезпечення роботи автомобільного транспорту та ін.

Броварчанам, які орієнтуються на місцевості, мабуть, важко зрозуміти як можна вирощувати сільськогосподарську продукцію або займатись «зеленим» туризмом вздовж центральної вулиці магістрального значення. Проте депутатів-попередників, що голосували за відповідні рішення, такі дрібниці не бентежили. Оскільки поряд за тим же сценарієм було виділено ще дві земельні ділянки «фермерам» Волосі Руслану та Божук Юлії. Втім, мрії й цих «селян» про «вишневі садки» також не втілились в життя і рішенням Броварської міської ради знову ж таки у 2013 році було дозволено на цих землях будувати та обслуговувати автозаправні комплекси.

У результаті земельної «схеми» громадяни, що отримали фасадні ділянки, вирішили позбулись своєї нерухомості. Так, у 2014 році, власником двох земельних ділянок став Палазюк Анатолій Олександрович. Останній, згідно з даними відкритих реєстрів, є власником та керівником ТОВ «Анат-ПЛЗ», головним видом діяльності якого є оптова торгівля паливом. Тому цілком логічно, якщо й на цих земельних ділянках згодом розмістяться об’єкти дорожнього сервісу.

Власником інших двох ділянок, з яких почалась наша розповідь, стала приватна фірма «НОКСІМ». Своє право власності вони зареєстрували у 2016 році.

У такий нехитрий спосіб 33 сотки землі вздовж траси опинились у приватних руках з цільовим призначенням, яке дозволяє будуватись та отримувати з цього прибутки.

У підсумку протягом останніх восьми років окреслився такий собі «замкнений цикл» земельних відносин: одному скликанню депутатів пропонується спочатку виділити землю добропорядним користувачам, а іншому скликанню – змінити цільове призначення. Що на практиці відкриває шлях для будівництва автомийок, СТО, заправних станцій та інших подібних споруд, всупереч бажанню пересічних громадян жити у екологічно безпечному середовищі.  Адже у результаті проведення нових будівництв та реконструкцій протягом останніх років з «благословіння» комісії виконавчих органів по обстеженню зелених насаджень вулиця Київська майже повністю «очистилась» від дерев.

Проблема не лише у розбазарюванні землі та будівництві на ній об’єктів, які для більшості городян не становлять інтересу, а у відсутності комплексного підходу чи загального бачення облаштування вулиць міста, зелених зон, захисних смуг тощо.

P.S. До речі, буквально по сусідству, вздовж вул. Київської, вже підходить до завершення будівництво автомийки самообслуговування.

Поділіться.

Залиште відповідь