Зменшення викидів CO2, підвищення комфорту життя: у Броварах схвалено програму енергоефективності

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні виконавчий комітет ради Броварської ОТГ затвердив програму енергозбереження (підвищення енергоефективності) громади на 2021 – 2025 роки. У подальшому, для остаточного впровадження, документ мають винести на розгляд депутатів під час сесії.

Що планують зробити

Як ідеться в документі, найважливішими заходами в межах програми стануть:

  • у водопровідно-каналізаційному господарстві – впровадження енергозбережних технологій на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства шляхом заміни енергоємного обладнання на каналізаційних і водопровідних станціях, каналізаційних очисних спорудах, станціях підіймання води, впровадження автоматизації та єдиного контролю всіх процесів роботи водоканалу;
  • у теплоенергетиці – технічне енергозбереження, що передбачає модернізацію або заміну наявних енергоємних технологій, а саме: заміна малоефективних морально застарілих котлів на нові сучасні з ККД не менше 92 – 95 % (газ на газ), модернізація наявних теплових пунктів, впровадження індивідуальних теплових пунктів із переходом на двотрубну систему, переведення газових котелень на альтернативні (місцеві) види палива, реконструкція або заміна теплових мереж, впровадження сучасних методів антикорозійного захисту теплових мереж, ефективного теплоізоляційного покриття трубопроводів, автоматики та регулювального обладнання, забезпечення дотримання регламентних робіт із хімводопідготування, зниження питомих витрат палива й електроенергії за рахунок оптимізації схеми роботи обладнання, впровадження автоматизованих систем керування технологічними процесами вироблення та транспортування споживачам теплової енергії;
  • у зовнішньому освітленні – реконструкція систем вуличного освітлення, заміна ламп розжарювання на енергоефективні, створення ефективної системи обліку та регулювання споживання електроенергії;
  • у житловому господарстві – визначення та впровадження заходів із забезпечення облікованого, регульованого та ощадливого споживання енергії в житлових будинках шляхом застосування нових підходів до реалізації державної політики щодо фінансування заходів із енергоефективності із залученням коштів Фонду енергоефективності, міжнародних фінансових організацій та донорів; підвищення енергоефективності наявного житлового фонду, реалізація проєктів комплексної термомодернізації житлових будинків.

Читайте також: Реновація будинків: місто підтримає ОСББ, які співпрацюватимуть із Фондом енергоефективності

Результати

Завдяки реалізації програми до 2025 року чиновники очікують зменшити рівень утрат паливно-енергетичних ресурсів на 20 %. Обсяг споживання таких ресурсів має знизитися на 15 – 20 %. Зменшаться і бюджетні фінансові вливання на пальне й енергію.

Окрім того, очікують на зменшення викидів вуглекислого газу, підвищення комфортності умов мешкання в житлових будинках і зменшення витрат домогосподарств на оплату «комуналки». Енергетичні характеристики житла мають покращитися, а термін експлуатації споруд – збільшитися.

ШБУ-50, труба димить

Викиди з труби на території ШБУ-50

Можновладці також указують, що очікують на інвестування домогосподарствами в енергоефективність власного житла. Водночас мають намір залучити великомасштабне зовнішнє фінансування та надання європейського досвіду для здійснення енергоефективних заходів.

Чи є проблема з енергоефективністю?

За останні роки для України питання підвищення ефективності набуло особливої актуальності, вказують чиновники. Питання безпосередньо пов’язане з енергобезпекою країни.

Енергозбереження на державному рівні визнано одним із пріоритетів економічної політики держави. В умовах залежності економіки України від імпорту паливно-енергетичних ресурсів і тенденції зростання цін на енергоносії, їхнє ефективне використання стало нагальною потребою.

Із середини 1970-х років у світі активно впроваджуються заходи з енергозбереження. Натомість в Україні, наразі, споживання енергоресурсів у 3 – 4 рази вище, ніж у Європі.

Як дослідили можновладці, нормативне споживання теплової енергії в Європі становить 20 – 55 кВт х год / (кв. м х рік). А в Україні – 180 – 310 кВт х год / (кв. м х рік).

Середнє питоме споживання теплової енергії будівель в Україні в 2 рази вище, ніж у країнах Європейського Союзу та становить близько 175 кВт х год / (кв. м х рік). Аналогічний показник країн ЄС перебуває на рівні 86 кВт х год / (кв. м х рік).

Проблема неефективного використання енергоресурсів присутня в усіх секторах економіки громади, зазначають чиновники Броварської ОТГ. А також – у бюджетній сфері й у житлово-комунальному господарстві.

Тривалий термін експлуатації призвів до зношеності котельного та технологічного обладнання, що використовується для теплопостачання. У результаті – надмірні витрати паливно-енергетичних ресурсів, понаднормові втрати енергії, а отже – до підвищення тарифів.

Читайте також

  1. У Броварах відбувся семінар з енергоефективності
  2. Перші кроки до енергоефективності: відбулась презентація енергоаудиту ЗОШ № 5
  3. Бровари енергозбережні: депутати прийняли програму підвищення енергоефективності міста
Поділіться.

Залиште відповідь