ЗОШ №3 та СШ №7: стан готовності до нового навчального року

Pinterest LinkedIn Tumblr +

14 серпня комісія, створена згідно з розпорядженням міського голови, розпочала перевірку стану готовності закладів освіти до нового навчального року. Самі ж члени комісії кажуть, що це лише попередня перевірка стану загальної підготовки дитсадків та шкіл до 1 вересня, остаточна ж «ревізія» із підписанням актів виконаних робіт буде напередодні 1 вересня.

Згідно із даними, наданими управлінням освіти, цього року на ремонтні роботи у закладах освіти з бюджету міста виділено на 13 млн гри більше, ніж минулого року – майже 68 млн грн. Зокрема, на дошкільну освіту – 30106,005 тис. грн, на загальну середню – 36273,436 тис. грн, на інклюзивну освіту – 868,9 тис. грн, на позашкільну – 348,8 тис. грн. Окрім цього, з бюджету розвитку міста на Навчально-виховне об’єднання виділено 2200 тис. грн. 

14 серпня о 8.30 автобус «ревізорів» у складі спеціалістів управління освіти різних відділів, Держпродспоживслужби, відділу лабораторних досліджень, журналістів, окремих керівників навчальних закладів вирушив перевіряти попередній стан готовності шкіл та дитсадків до нового навчального року. Як повідомила заступниця начальниці управління освіти Тамара Стельмах, комісія має з’ясувати, на скільки відсотків навчальні заклади вже готові до роботи і на якому етапі проведення ремонтних робіт. Також зазначила, що внутрішні роботи в школах та дитсадках розпочаті/тривають/завершуються в усіх навчальних закладах, а от зовнішні – в деяких ще навіть не стартували.

Згідно із графіком, 14 серпня було заплановано побувати в ДНЗ «Казка», ЗОШ №9, 10, СШ №5, ПТДЮ, НВК, БНВО та ще в двох школах, де  проводяться одні з найбільших обсягів робіт – ЗОШ №3 та СШ №7.

Зокрема, в третій школі заплановано робіт на суму 3 млн 490 тис. грн:

 • капітальний ремонт освітлення на території школи – 40 тис. грн;
 • капітальний ремонт системи каналізації у підвалі – 500 тис. грн;
 • капітальний ремонт системи розподілу електроживлення – 100 тис. грн;
 • капітальний ремонт вбиралень, сантехніки – 2100,0 тис. грн. Освоєно станом на 8 серпня – 618588,00 грн;
 • капітальний ремонт харчоблоку – 600 тис. грн. Освоєно – 304268,69 грн;
 • капітальний ремонт ресурсних кімнат – 150,0 тис. грн. Освоєно – 147772,96 грн.

Як повідомила директорка ЗОШ №3 Лілія Гладишевська, поточний ремонт класних кімнат, капітальний ремонт двох ресурсних кімнат (для дітей із особливими потребами, яких у школі 12), капремонт каналізації у підвалі вже завершено. Замінено і електрощитову.

Лілія Гладишевська зустрічає комісію

А от у вбиральнях та харчоблоці, де заплановано заміну від «А» до «Я», – роботи продовжуються.

До слова, нові вбиральні матимуть не лише новий вигляд, а й стануть доступними і для дітей з особливими потребами.

Туалет для дітей із особливими потребами

Наразі в школі, за словами директорки, працює 4 ремонтні бригади, однак, хоча підрядники працюють в посиленому режимі, частину туалетів до 1 вересня закінчити не встигнуть, каже Лілія Гладишевська. Та це не позначиться на роботі навчального закладу, зауважує директорка, адже у школі – 9 туалетів. Щодо капремонту освітлення на території школи, то його проект у процесі виготовлення.  Загалом, стверджує очільниця навчального закладу, школа готова до початку навчального року на 85%.

Нагадаємо, Лілію Гладишевську обрано директоркою школи 10 місяців тому на конкурсній основі. За цей час керівниці вдалося не лише досягти успіхів у згуртуванні педагогічного та батьківського колективів, а й в оновленні школи. Зокрема шкільних коридорів. Так, на 2-му поверсі облаштовано зону відпочинку для  школярів початкової ланки, а на третьому – для старшокласників. На стінах коридорів з’явилися карти Англії та світу.

Першого вересня в 3-й школі за парти сядуть близько 700 дітей, понад 80 із них – першокласники.

Ще більші обсяги ремонтних робіт – на суму 5 млн 097, 208 тис. грн – заплановано провести в СШ №7.

 • капремонт асфальтового покриття – 200 тис. грн;
 • капітальний ремонт вбиралень, сантехніки – 1075, 0 тис. грн. Освоєно станом на 8 серпня – 697441,54  грн;
 • капітальний ремонт даху – 1540,0 тис. грн. Освоєно – 965833,61 грн;
 • капітальний ремонт системи розподілу електроживлення – 100,0 тис. грн.
 • капремонт коридорів – 1184, 023 тис. грн. Освоєно – 331185,24 грн;
 • капремонт сходових клітин – 998,185 тис. грн. Освоєно – 291553, 44 грн.

Станом на 14 серпня 7 школа нагадувала будівельний майданчик.

Цього року в 7-й школі навчатиметься, як і минулого року, 8 «перших» класів – усього близько 250 дітей. Однак школяриків у класах буде більше ніж 30. За словами директорки школи Ольги Жигулової, першокласників є де розмістити і класні кімнати готові прийняти учнів.

Ольга Жигулова (праоруч)

Станом на 14 серпня, в усіх класах зроблено косметичні ремонти, перекрито дах та утеплено частини спортивної і актової зал, де протікала стеля; фактично на “фінішній прямій” ремонт вбиралень «старшого» корпусу та ремонт коридорів 1-2 поверхів «молодшого» корпусу.

У цьому році в 7-й школі стартував пілотний проект із очищення води в їдальні. Зокрема, повідомила директорка, встановлено спеціальні фільтрувальні ємності триступеневого очищення. Очищену воду використовуватимуть для нової посудомийної машини, приготування їжі та пиття. Діти матимуть змогу пити очищену воду із спеціальних «фонтанчиків», які по закінченні ремонту облаштують біля спортивної зали та умивальників у «молодшому» корпусі.

За словами Ольги Жигулової, станом на 14 серпня, виконано 85% запланованих робіт. До 1 вересня в школі планують закінчити всі розпочаті роботи. Можливо, каже директорка, не встигнуть доробити хіба що одну із трьох сходових  клітин. Але, переконує очільниця навчального закладу, це не позначиться на якості навчального процесу.

На сьогодні в школі працює 2 ремонтні бригади. Перша – ПП «Горинь», яка виграла відразу два тендери. Попри те, що цінові пропозиції фірми на капітальний ремонт коридорів та капремонт сходових клітин були вищими, ніж у іншого учасника торгів, дирекція 7-ї школи все ж надала перевагу саме ПП “Горинь”, з яким працює не перший рік. Сумарно 7 школа «переплатила» ПП «Горинь» майже 80 тис. грн, підписавши угоди із  фірмою на 1098000,00 грн та 965894,00 грн.  До речі, СШ №7 має окрему бухгалтерію, тож тендерні закупівлі проводить самостійно.

Нагадаємо, столична фірма ПП «Горинь» у Броварах займається ремонтами приміщень освіти, культури, медицини, соціальної та житлової сфер не перший рік. Перемагає у «містичний» спосіб. Зокрема, Броварське управління освіти минулого року лише прозвітувало про вже укладену низку договорів із ПП «Горинь».  Загалом, у 2017 р. ПП «Горинь» отримало від держустанов понад млн грн. Лише поточний ремонт стелі спортзали та поточний ремонт стелі обідньої зали в СШ №7 обійшовся місту майже в мільйон гривень – 986430,25 грн. А цього року перекриває дах та утеплює його над частиною спортивної і актової зал, де протікала стеля, ТОВ «Антар Сіті»: фірма перемогла в торгах, запропонувавши ціну 1511000,00 грн. У середині травня 7 школа підписала угоду із ТОВ «Антар Сіті» і на капітальний ремонт вбиралень та сантехніки на суму 1051991,00 грн. Це була єдина фірма, яка взяла участь у торгах. Ця ж фірма ремонтувала вбиральні в 7 школі і минулого року.

Заступниця голови Громадської ради (ГР) при управлінні освіти Вікторія Гурт, яка взяла участь у об’їзді навчальних закладів, зауважила, що цьогоріч ГР планує провести рейтинг будівельних компаній. Для цього кожна школа має оцінити якість робіт фірмою, яка виконувала у них ремонти. Саме ця оцінка і має стати вирішальною під час визначення підрядної організації на наступний рік. У такий спосіб Громадська рада при управлінні освіти хоче убезпечити навчальні заклади від недобросовісних компаній. Вікторія Гурт сподівається, що в цьому питанні їм посприяє місцева влада, фахівці якого розроблять положення про рейтингову оцінку підрядних організацій, яке не суперечитиме чинному законодавству і стане лакмусовим папірцем під час відбору  фірми-виконавця.

Нагадаємо, минулого року ремонтні роботи в навчальних закладах значно затяглися,  а в тих, що були виконані вчасно, якість робіт була далекою від ідеальної. Тоді начальник господарської групи управління освіти, депутат міської ради Валерій Лемпіцький зауважив, що вся проблема у системі «Прозорро», через яку і відбувається закупівля ремонтних робіт. Так, виставляючи у «Прозорро» найменшу ціну за роботи, у виконавці потрапляють далеко не добросовісні організації. У свою чергу головний бухгалтер централізованої бухгалтерії управління освіти і науки Наталія Ошкало назвала ще низку причин: довга робота над проектом та його затвердженням, не достатня кількість спеціалістів із проектування, занизькі бюджетні розцінки.

Про стан готовності до нового навчального року  інших навчальних закладів читайте в наступному матеріалі.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь