Звернення до Сапожка та ініціювання позачергової сесії — перші кроки проти забудови біля ЗОШ №7

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Мешканці будинків, розташованих по вулиці Гагаріна біля потенційної 6-поверхової забудови, підписали звернення до міського голови Ігоря Сапожка з вимогою зупинити майбутнє будівництво та готові боротися за свої позиції в судовому порядку. Такий підсумок громадського зібрання 29 червня біля будинку по вулиці Гагаріна, 23.

Нагадаємо, минулого тижня біля будівлі, де розміщений магазин «АТБ», почалося зрізання дерев. Як з’ясувалося, компанія ТОВ «Альянсінвестбуд» на власній земельній ділянці почала підготовчі роботи до будівництва 6-поверхового офісного центру. Ділянка ж площею 24 сотки близько 3-х років тому рішенням Броварської міської ради VI каденції була продана «Альянсінвестбуду». Місяць тому наприкінці травня інвестиційна рада встановила розмір пайової участі для забудовника на рівні 10%.

Тільки-но розпочалося зрізання дерев, як місцеві активісти та депутати Броварської міської ради наполягли на зустрічі з міським головою Ігорем Сапожком. Останній пообіцяв створити робочу групу з вивчення ситуації. Навчені гірким досвідом попередніх «робочих груп» (наприклад, з питань пасажирських перевезень) депутати «пішли у маси» і залучили до розв’язання проблеми громаду.

Питань і справді накопичилося багато: як допустили у центрі міста зрізання десятків дерев, як будуть під’їжджати до школи батьки з дітьми, машини «швидкої допомоги», пожежної частини тощо.

Ініціатори зустрічі, депутати Броварської міської ради, почали з інформаційної кампанії. Для початку депутат Ірина Веремчук нагадала про те, що у 2013 році депутати попередньої каденції ухвалили рішення спочатку про надання ділянки в оренду на 5 років, а потім продали.

Ірина Веремчук.

Розповіли народні обранці і про тих, хто є засновниками компанії «Альянсінвестбуд» — це колишній депутат БМР Олександр Михайлов, Віра Авраменко (близька родичка екс-депутата Ігоря Трощенка) та Світлана Коваль — теща міського голови Ігоря Сапожка (сам мер на останній зустрічі з активістами запевняв, що він ухвалював рішення щодо земельної ділянки не одноосібно).

Як нагадала помічник депутата Ірина Нікітчина, дозволу на будівництво від управління містобудування і архітектури у забудовників ще немає. На переконання пані Нікітчиної, потрібно, по-перше, не допустити самовільного початку будівельних робіт, по-друге, готуватися до суду.

Ірина Нікітчина,

«Позов від мешканців будинку Гагаріна, 23 має бути такого змісту: при отриманні ділянки, коли вона була ще в комунальній власності, був порушений Закон України про регулювання містобудівної діяльності, ст. 24, п. 3 («У разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється», — прим. Т. Б.).

На всю ділянку, обмежену вулицями Гагаріна, Незалежності, Блока та Героїв УПА Детального плану території не існує з моменту затвердження Генерального плану міста. Без розробки ДПТ та громадських обговорень забудовники не могли отримати земельну ділянку у власність», — розповіла Ірина Нікітчина.

Помічник депутата наголосила на тому, що є питання до чиновників та ТОВ «Альянсінвестбуд» — як останнє придбало вищезгадану земельну ділянку.

Вимогою до суду, як запропонували організатори зустрічі, має стати скасування рішення про розроблення проекту землеустрою та рішень, за якими ділянка спочатку надавалася в оренду, а потім була передана у приватну власність.

«Таким чином ми зупинимо потенційне будівництво і вийдемо на розробку Детального плану території з громадським обговоренням. У ньому має бути розглянуте питання, де буде закріплена пішохідна зона. Також потрібно окреслити межу існуючої будівлі між майбутнім паркінгом та проїздом», — зазначила Нікітчина. Також помічниця депутата закликала не допустити повторення так званих псевдо громадських слухань по ситуації із зрізанням дерев на Симоненка-Чорновола.

У зверненні до міського голови, який організатори зустрічі запропонували підписати мешканцям будинку Гагаріна, 23, зокрема, говориться:

«… при побудові даної будівлі, зникне єдиний тротуар, який веде до центрального входу школи № 7 з боку вулиці Гагаріна. Незрозумілою є доля проїзду між земельною ділянкою нашого будинку та ділянкою з боку Гагаріна, 21, особливо під час будівництва, оскільки будівельний майданчик має бути обнесений огорожею. Адже це єдиний проїзд до воріт школи, який не можна перекривати хоча б з огляду на те, що повинен бути вільний доступ до школи на випадок пожежі.

Також, оскільки немає заїзду безпосередньо з вулиці Гагаріна, всі будівельні матеріали та вся техніка, задіяна на будівництві, заїжджатиме через наш двір.

Особливе занепокоєння викликає встановлення баштового крану для подачі будівельних матеріалів, який враховуючи щільну забудову, неможливо встановити без порушень. Як результат, стріла крану височітиме над територією школи та територією нашого будинку, де завжди людно та бігає багато дітей (лише в 7 школі навчається більше 1700 учнів».

Мешканці будинку звернули увагу в листі, що після початку будівельних робіт, може бути порушена цілісність їхнього дому внаслідок ударних робіт (забиття свай).

Загалом листа підписало від 75 до 80 мешканців будинків вулиці Гагаріна, обурених діями міської влади та забудовників.

Порадившись, депутати та помічники запропонували ініціювати скликання позачергової сесії щодо цієї ситуації. На думку депутата Олега Берестового, аби не затягувати питання, збирати підписи депутатів за проведення сесії потрібно вже наступного тижня. У порядку денному має бути винесений проект рішення про початок розробки Детального плану території. При розробці ДПТ, на думку ентузіастів, ділянка має бути визначена як територія загального користування. Депутати закликали мешканців будинків на Гагаріна прийти на сесію та підтримати їхні ініціативи.

Олег Берестовий,

Ще одним кроком мають стати громадські слухання — з реєстрацією по паспортах, голосуванням, веденням протоколу — на яких має бути сформована позиція, що це має бути за територія, аби цю думку громади врахувати в розробку Детального плану території.

Найближчий алгоритм дій активістів та депутатів: передати звернення з підписами мешканців міському голові Ігорю Сапожку та ініціювання скликання позачергової сесії міської ради.

Поділіться.

Залиште відповідь