Звіт броварського «ДемАльянсу» – 2017: електронні петиції та бюджет участі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах триває “хвиля” депутатських звітувань. Як і можна було передбачити, цікавість броварчан до них — майже нульова. Перед самими журналістами довелося звітувати “Радикальній партії” та “Єдності” . Більш активними були броварчани на зустрічі із позафракційним Вадимом Мутилом. Депутатам від “ДемАльянсу” уникнути “самотності” під час їхнього звіту 24 грудня теж вдалося, особливо завдяки прямій трансляції на Facebook, до якої приєдналися кілька сотень користувачів. 

Олег Берестовий, Сергій Іллюхін та Андрій Саук — у такому складі депутати “ДемАльянсу” звітувалися про свою діяльність у Броварах. Їхній звіт, мабуть, виявився “найживішим”, адже депутати вирішили не озвучувати кількість зустрічей із виборцями чи отриманих звернень, а розповісти про реальні досягнення та плани на майбутнє.

“Насправді, мало що змінилося. Влада так само залишається в руках негідників, — зазначив на початку звітування Андрій Саук. — Ми це відчуваємо кожен день, тому що мільйони гривень виділяються не туди, куди б люди хотіли. Бачимо, що прокуратура заїжджає до Броварів мало не щотижня, проводяться обшуки в міській раді. Ми раді, що так відбувається, шкода, що немає ніяких наслідків для наших очільників міста”.

Найперша проблема, на яку звернули увагу “ДемАльянс”, — порушення державних будівельних норм. Як розповів Андрій Саук, триває боротьба партії з “Альянс-Новобуд” щодо будівництва висоток замість дитячих садочків, а також позову забудовника проти місцевої активістки та громадської експертки Ірини Нікітчиної. 

Депутати також зізналися, що їм складно проводити комплексну боротьбу із корупцією й халатністю місцевої влади через брак людських ресурсів, адже “ДемАльянс” не володіє більшістю в міській раді. Для ефективності опозиції вони співпрацюють із кількома іншими (“адекватними”, як зазначив Олег Берестовий) депутатами, а також із громадськими активістами. “”ДемАльянс” не закінчується трьома депутатами. Результат нашої діяльності — це результат діяльності роботи всієї команди”, — вважає Олег Берестовий. Він також анонсував проект, який партія планує упровадити 2018 року. У рамках цієї ініціативи 30-тьох учасників і учасниць навчатимуть фахівці з усієї України та навіть світу з метою виховати “нове покоління” відповідальних депутатів та депутаток місцевих рад. 

“Стрімила” зі звітування депутатів “ДемАльянсу” їхня колишня колега Аліна Дяченко

За словами представників “ДемАльянсу”, у 2017 році курс їхньої діяльності було спрямовано на запровадження у Броварах інструментів прямої демократії, завдяки яким населення могло б безпосередньо брати участь у розвитку свого міста. Так, під натиском партії броварчани й броварчанки отримали можливість “комунікувати” із владою через електронні петиції (одним із успішних прикладів став проект рішення щодо будівництва притулку для тварин, принятий на останній сесії). Саме завдяки ініціативі Олега Берестового у Броварах з’явився і “Громадський бюджет” . До речі, під час звіту він також розповів, що робота над удосконаленням ініціативи триває. Разом із USAID  планується підкорегувати правила так, аби й освітні проекти могли брати участь. “Це моя особиста найбільша перемога. Адже я знаю, що бюджет участі житиме незалежно від того, чи я та мої колеги лишаться депутатами”, — зазначив Олег Берестовий. 

Окрім загальноміських проектів усі троє депутатів плідно працювали і у своїх округах. Нелегко в цій роботі Сергію Іллюхіну, адже він займається трьома округами: тим, у якому його обрали, тим, де живе, та “успадкованим” від Аліни Дяченко (склала депутатські повноваження). Свою роботу у 2017 пан Іллюхін оцінив на п’ять балів із десяти. Адже ще багато планів не реалізовано. Цього року він допомагав мешканцям і мешканкам своїх округів із ремонтами доріг, освітленням, утепленням та скандальним будівництвом по вул. Гагаріна, 23.

Під час звітування підняли питання й мерства Андрія Саука. У Броварах чутки про його кандидатуру на цей пост ходять уже доволі тривалий час. Однак, як зазначили самі депутати, труднощі виникають із тим, що аби Саук прийшов на заміну Ігорю Сапожку необхідна більшість голосів та підтримка інших фракцій. “На жаль, Саук поки не є адекватним кандидатом для всіх адекватних сил у місті. Але й адекватної альтернативи поки теж немає”, — зазначив Олег Берестовий. У “ДемАльянсі” наголошують: їм не важливі особисті амбіції, важливо змінити сам стан справ. “Ми йшли на вибори не для того, аби змінити прізвища, ми йшли, аби змінити систему”, — підсумовує Андрій Саук. 

Зазначимо також, що нещодавно під час загального з’їзду партії “Демократичний Альянс” Андрія Саука вибрали співголовою, а Олега Берестового — членом правління. У зв’язку з цим присутній на зустрічі активіст Валентин Гаврищук запитав, що ж обере пан Саук: місце у Верховній Раді під час парламентських виборів чи пост мера Броварів? На що Андрій Саук запевнив: він посяде те місце, де буде ефективнішим. І додав, що місцеві вибори можуть відбутися значно раніше у зв’язку з децентралізацією.

Не оминули депутати й питання стратегії розвитку Броварів. Тут думки членів “ДемАльянсу” різняться. Олег Берестовий переконаний, що з чинною владою у цьому немає сенсу, адже це не в їхніх інтересах. Натомість Андрій Саук дотримується думки, що зволікання може призвести до точки неповернення, коли місто виявиться занедбаним настільки, що змінити щось буде неможливо.

На звітування навідалися представники броварської спілки ветеранів-будівельників. Вони просили “ДемАльянс” пояснити, чому ті не підтримали виділення 37 тис. грн на поховання членів спілки. Така поява була доволі дивною з огляду на те, що питання розглядалося ще під час 31-ї сесії БМР, і незважаючи на сумніви та протести, обранці таки проголосували за виділення коштів (більше 30-ти голосів, фракція “ДемАльянс” проти). Олег Берестовий і тоді, і під час звітування зазначив, що це питання яскраво демонструє спрямованість роботи Броварської міської влади, яка воліє фінансувати ветеранів, а не молодь — майбутнє і розвиток цього міста. Зрештою, депутати домовилися з представниками спілки, що взаємно підтримуватимуть одне одного: “ДемАльянс” — спілку, а ті, у свою чергу, виділення коштів на розвиток молоді.

Оскільки “ДемАльянс” — партія, що відома своїми закликами до активної громадянської позиції, депутати броварського осередку також намагаються “розворушити” місцеву спільноту. Андрій Саук наголошує: “Оці маленькі кроки (електронні петиції, ОСББ, бюджет участі), які можуть змінити ваше життя, життя ваших сусідів, — робіть їх, це під силу всім. Я вас закликаю, друзі, ходіть на зустрічі з депутатами, запитуйте, що саме вони роблять для задоволення ваших інтересів. Питайте себе, що можете зробити для розвитку міста. Адже влада не пов’язує майбутнє з Броварами, тримаючись думки, що настане момент, коли їм потрібно буде тікати звідси”.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь