Апеляційний суд заборонив ОПЗЖ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Восьмий апеляційний суд Львова заборонив політичну партію «Опозиційна платформа – за життя». Рішення ухвалено на засіданні 20-го червня, повідомив аналітик Руху ЧЕСНО Олексій Роговик.

Розгляд справи за позовом Міністерства юстиції щодо ОПЗЖ тривав близько шести годин. Це найдовше засідання з-поміж усіх інших, що стосувалися заборони діяльності партій.

«Перша частина засідання почалася ще в минулий четвер, але тоді розглянути справу та ухвалити рішення не встигли та оголосили перерву до понеділка. Також це перша партія, яка захищається й бере участь у розгляді справи. За інформацією представниці Мін’юсту, представник від ОПЗЖ брав участь у засіданні через відеоконференцію», – зазначили в ЧЕСНО.

Аргументи сторін, наведені в суді, будуть відомі тільки після оприлюднення повного рішення суду, оскільки журналістів на засідання не допустили.

Майно ОПЗЖ мають передати на користь держави, але рішення суду можна оскаржити протягом 20 днів у Верховному Суді.

ОПЗЖ – це вже 11 партія, діяльність якої заборонено в судовому порядку. Суд заборонив, зокрема, «Опозиційний блок», «Партію Шарія», «Наші», «Блок Володимира Сальдо», Соціалістичну партію України. Разом із тим, це єдина парламентська партія із справді значним представництвом у місцевих радах.

Зараз уповноваженими особами партії «Опозиційна платформа — За життя» вказані нардепи Вадим Рабінович, Віктор Медведчук (підозрюється в держзраді) та Юрій Бойко.

ОПЗЖ бере початок із 1999 року. Вона була створена під назвою «Всеукраїнське обʼєднання центр». За час існування політсила двічі змінювала назву та чотири рази брала участь у парламентських виборах.

Перший голова партії Віктор Головко зараз є членом політради, але на виборах 2019 року мандат не отримав.

Назва ОПЗЖ чинна з 2018 року, коли до очолюваної на той час Рабіновичем партії «За життя» вступив Медведчук. Потім він зайняв місце голови політради замість Мураєва.

ФОТО – Чесно

Читайте також:

  1. В Україні остаточно заборонили діяльність проросійських партій

  2. В Україні призупиняється діяльність партій ОПЗЖ, «Партії Шарія» та інших – Зеленський

  3. Ігор Сапожко не з’явився в суді в справі щодо порушень у фінзвітах своєї партії

  4. Партію «За майбутнє» в Броварах підозрюють у «гречкосійстві». ФОТО. ВІДЕО

Поділіться.

Залиште відповідь