В Україні остаточно заборонили діяльність проросійських партій

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 3 травня, Верховна Рада в другому читанні ухвалила законопроєкт про заборону діяльності проросійських партій в Україні. Законопроєкт №7172-1 підтримали 330 нардепів, повідомляється на сайті Верховної Ради України.

«Чи голосували депутати з екс-ОПЗЖ за заборону проросійських партій? По-перше, ніхто правки не піднімав та не блокував. По-друге, «За» проголосувало 17 екс-ОПЗЖ: 12 депутатів із нової групи («Платформа за життя та мир») та ще п’ять депутатів із ОПЗЖ, які зараз позафракційні», – написав депутат фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграм.

Законопроєктом розширюється перелік підстав для заборони політичної партії через суд. Серед підстав буде: виправдання, визнання правомірним, заперечення збройної агресії проти України, у тому числі шляхом подання збройної агресії росії проти України як внутрішнього конфлікту чи громадянської війни.

Крім того, партію можна буде заборонити за прославлення, виправдання дій та бездіяльності осіб, які чинять чи чинили озброєну агресію проти України.

У разі заборони судом політичної партії, майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень переходять у власність держави, що вказується в рішенні суду.

Читайте також

  1. В Україні призупиняється діяльність партій ОПЗЖ, «Партії Шарія» та інших – Зеленський

  2. Розізлила проросійські сили? Броварська поліція розслідуватиме погрози вбивством журналістці
  3. «Голосу» більше не існує? Чому нардепи масово виходять із партії

  4. Територію Броварщини допоможуть розміновувати фахівці з відомої міжнародної організації
  5. «Наші ЗСУ – неймовірні. Ми надихаємося їх мужністю і просто не маємо права нічого не робити», – Олег Іваненко
Поділіться.

Залиште відповідь