Трибуна – Бровари

Банківський кешбек може невдовзі значно скоротитись

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Через меморандум між Нацбанком, Visa і Mastercard, який передбачає зниження ставок інтерчейндж, невдовзі розмір кешбеку може значно скоротитись. Про це йдеться у статті Економічної правди. 

Під час безготівкової оплати за товар або послугу, з кожної транзакції сплачується комісія, що становить 1,8-3 % залежно від банку та платіжної системи (Visa та Mastercard).

Максимальний розмір комісії становить 3 %. Важливо, що ця комісія поділяється на три частини. Одна з них – це інтерчейндж, або відсоток від вартості товару, який отримає банк-емітент картки для розрахунку.

З 1 липня цього року вона мала би обмежуватись 1,2 %, з липня 2022 року –  1%, а ще за рік –  0,9 %. Саме про це Нацбанк, Visa і Mastercard домовилися й заключили меморандум у травні.

Однак цього не відбулось, адже меморандум повинен погодити Антимонопольний комітет, який відкрив відповідну справу лише 19 липня. Хоча в АМКУ кажуть, що наразі про рішення говорити неможливо, гравці ринку переконані у погодженні меморандуму.

А тому банки вже готуються до обмеження кешбеку або, що малоймовірно, зменшення власних прибутків.

Зокрема, за умови зниженні розміру комісії від програм лояльності буде змушений відмовитися Альфа Банк, а Приватбанку переглядатиме свої умови.

Один із великих гравців ринку розповів, що за набрання чинності меморандуму відсотки, які повертають банки клієнтам за програмами кешбеку, зменшаться вдвічі.

«Зниження відбудеться. Єдине, що треба – отримати остаточні цифри. Кожен банк буде приймати для себе рішення, чи він готовий повністю відмовитись від доходу інтерчейндж, віддати його клієнту, чи доведеться інші доходи з користувачів карток також фінансувати з програми лояльності», –  каже начальник управління продажів і цифрового маркетингу Ідея Банк Іван Степанець.

Читайте також

  1. Як працюватимуть банки під час святкових вихідних у серпні та жовтні
  2. Приватбанк закриє сотні відділень і звільнить тисячі працівників – Мінфін
  3. Борги за комуналку та аліменти списуватимуть із банківської картки автоматично
Поділіться.

Залиште відповідь