Борги за комуналку та аліменти списуватимуть із банківської картки автоматично

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Списання грошей можливе тільки за рішенням суду, повідомляє Главком.

В Україні набула чинності постанова Міністерства юстиції щодо автоматизованого арешту рахунків боржників аліментів і комунальних послуг. Списуватимуть кошти для погашення заборгованості з банківських карт.

У нормативні акти внесені істотні зміни. Так, якщо раніше постанова про «Порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках в банках» стосувалося осіб, які ухиляються від виплати аліментів, то зараз під дію цього документа потрапляють також боржники за послуги ЖКГ.

«Місяць тому, 6 квітня, набув чинності наказ Міністерства юстиції України, яким внесено зміни до наказу Мін’юсту «Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавче провадження про стягнення аліментів». Зі вступом у силу наказу, положення цього Порядку щодо автоматизованого арешту коштів поширюватиметься на всі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів із боржників – фізичних та юридичних осіб», – сказано в поясненні Міністерства юстиції України.

Таким чином, підтверджені в судовому порядку заборгованості з комунальних послуг дозволяють накладати арешт на банківські рахунки і автоматично списувати суми боргу.

Однак, на сьогодні в Україні до автоматизованої паспортної системи виконавчого провадження підключилися тільки сім банків із більш ніж 70-ти, які зареєстровані на території країни. У Мін’юсті уточнили, що автоматизоване списання заборгованостей можливо тільки з рахунків клієнтів фінансових установ, підключених до даної системи.

Читайте також

  1. Щоб платити за газ менше: як змінити постачальника газу
  2. У Броварах зросла заборгованість із виплати заробітної плати. Хто не платить?
  3. Боржники залишаться без води і тепла – КП «Броваритепловодоенергія»
  4. Зниження тарифів за комуналку не буде – Міністерство фінансів
Поділіться.

Залиште відповідь