Щоб платити за газ менше: як змінити постачальника газу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Будь-який власник житла може змінити постачальника газу. Ця можливість доступна як власникам квартир у багатоквартирних будинках, так і приватних будинках на всій території України (крім окупованих територій). Як це зробити – пояснює адвокат Роман Сімутін.

На початку року в багатьох областях України пройшли тарифні протести проти зависоких цін на газ, адже в багатьох регіонах тарифи за січень сягнули 10 гривень за кубометр.

Нафтогаз підвищив ціну на газ для населення на 14%

Попри те, що згідно закону  держава не може регулювати ціни на газ,  Уряд все ж втрутився в ситуацію і встановив граничну ціну для населення – 6,99 грн за кубометр до кінця опалювального сезону.

Але українці могли б платити за газ іще менше, ніж 6,99 грн, якби вчасно змінили постачальника, які пропонували своїм клієнтам програми фіксації ціни. Це можна було зробити ще влітку 2020 року, проте можливістю зекономити скористалося не так вже й багато українців, хоча і знали про зростання цін узимку.

Роман Сімутін

Роман Сімутін

Тож як змінити продавця газу?

Перше, що варто зробити, це порівняти пропозиції різних постачальників газу, зазначає Роман Сімутін.

«Нафтогаз» назвав березневу ціну для споживачів. Чи є дешевший газ?

У цьому допоможе сайт «ГазПравда», який моніторить актуальні ціни на газ для споживачів від різних компаній.

Також можна завантажити мобільний додаток EnergyOnline, який дозволяє обрати свій регіон і порівняти ціни від різних постачальників.

Але завжди варто перевіряти,  чи має компанія ліцензію на постачання газу, уточнює адвокат.

Друге, що варто зробити, так це подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Разом із заявою-приєднанням споживач пред’являє постачальнику:

  • документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
  • документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника). Наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу.
  • Також може знадобитися EIC-код –  персональний газовий номер об’єкта газопостачання. Шукайте його в вашому старому договорі з постачання газу або в рахунку за розподіл газу.

«Заяву також може подати і довірена особа власника приміщення, проте вона мусить мати оформлену належним чином довіреність», – пояснює  Роман Сімутін.

Третє,розгляд заявки та ухвалення рішення. Для цього постачальник має 21 день.

Після отримання заяви-приєднання, новий постачальник на третій робочий день із дня отримання заяви скеровує повідомлення про намір споживача змінити постачальника природного газу на інформаційну платформу оператора газотранспортної системи. При цьому діючий постачальник автоматично отримує повідомлення про намір його споживача укласти договір із іншим постачальником.

«Остаточний рахунок від попереднього постачальника маєте отримати протягом шести тижнів. Запитувати дозволу в газопостачальника на від’єднання не потрібно – Ви вирішуєте це самостійно. Квитанції, що надходять після укладення нового договору від минулого постачальника – не дійсні», – каже Роман Сімутін.

Розрахуватись із попереднім постачальником маєте протягом десяти днів із моменту отримання рахунку. Якщо ж Ви не погоджуєтеся з таким рахунком, наприклад, через застосування так званих «теплових» коефіцієнтів», то боргове питання варто вирішувати в судовому порядку.

«Прокладати нові труби не потрібно, – пояснює адвокат. – Трубами займаються не газопостачальні компанії, а облгази. Змінити облгаз не можна, оскільки в регіоні вони монополісти. Тобто, труба одна, а використовувати її для постачання газу можуть багато постачальників».

Але, зазначає Сімутін, необхідно буде сплачувати за доставку після зміни постачальника газу, оскільки за газ, як товар, ви сплачуєте новому газопостачальнику, а за доставку – облгазу.

Змінити постачальника можуть і боржники, яким припинено постачання через борг. Проте  постачання газу новим постачальником здійснюватиметься після оплати всієї заборгованості перед попереднім постачальником.

«Насправді змінити постачальника газу просто, але потрібно бути готовим, що Київоблгаззбут буде декілька місяців надсилати Вам платіжки за ніби використаний газ (борг), каже  Роман Сімутін. – Робиться це свідомо і вибірково. Якщо комусь прийдуть такі платіжки, то не варто хвилюватися  і йти до каси сплачувати кошти – саме на це і робить ставку облгаз – перерахунок відбудеть за декілька місяців. Якщо ж Вас це турбує напишіть лист і відправте на електронну адресу contact@kv.104.ua».

Читайте також

  1. За газ споживачі тепер отримуватимуть по 2 платіжки
  2. «Київоблгаз» оштрафували на 49 млн грн за «ущемлення інтересів користувачів»
  3. Нафтогаз та Газпром підписали новий контракт щодо транзиту газу
  4. Уряд розробив програму «Гарантована ціна на газ»
Поділіться.

Залиште відповідь