Батьки 10-класників СШ №7 проти, щоб діти навчалися в другу зміну

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У редакцію «Трибуни-Броварів» звернулася група батьків учнів 10 класу СШ №7  із проханням з’ясувати, на якій підставі обрали для навчання в другу зміну саме 10-ті класи? Як стверджують батьки, їх та дітей поставили перед фактом пару тижнів тому. Проте в попередні роки десятикласники навчалися в першу зміну. Чому ж цього року старшокласники навчатимуться в другу зміну та за яких умов можливе навчання в першу зміну, розповіла директорка навчального закладу Ольга Жигулова.

Аргументи батьків

Як зазначають батьки в своєму зверненні, частина учнів, які йдуть у 10 клас, уже розпочала підготовку до ЗНО. Однак друга зміна в 7-ій школі триває з 13:45 до 20:00 (закінчується 7 урок), тож незрозуміло, коли ходити на заняття до репетиторів задля підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. До того ж, кажуть батьки, продуктивність навчання в пізній час низька і неефективна.

Як вказано в зверненні, керівництво навчального закладу про другу зміну  в 10 класі мало б попередити на початку 9-го класу, тоді батьки встигли б підготувати дітей до вступу в коледж чи ліцей.

Батьки зазначають, що частина з них зверталися до керівництва навчального закладу з проханням пояснити ситуацію. Та відповідь, що школа переповнена, їх не задовольнила, адже протягом попередніх навчальних років десятикласники вчилися в першу зміну.

Аргументи керівництва школи

За словами директорки СШ №7 Ольги Жигулової, звернень чи скарг від батьків із приводу навчання 10-класників у другу зміну не отримували.

Про те, що 10-ті класи навчатимуться в другу зміну, батьків попередили в квітні, каже Ольга Жигулова, тож за цей час вони мали б знайти для своїх дітей іншу школу, де навчатимуться в першу зміну і де навчальні заклади не так переповнені, як сьома. І називає школи №1, 3 та 6.

«Згідно з новим санітарним регламентом передбачено, що в другу зміну не можуть навчатися 9-ті та 11-ті класи, –  каже Ольга Жигулова. – Всі інші класи – від 5-го по 10-ий клас – можуть. І ми нічого не порушили». Та апелює до ЗОШ №9, де також змінили санітарний регламент і 10-класники також навчаються в другу зміну. У 7-ій школі в першу зміну навчаються (і навчатимуться) 1, 2, 7, 8, 9, 11 класи, у другу – 3, 4, 5, 6 та 10 класи.

Причиною того, що десятикласники навчатимуться в другу зміну, директорка називає переповненість навчального закладу. Так, у 2020-2021 н.р. у 7-ій  школі навчалося 2 185 учнів, а це – 71 клас: необхідної кількості приміщень, щоб розмістити всіх дітей у першу зміну, і так бракує, а кількість паралелей зростає.

Нагадаємо, що на сьогодні в двох класах початкової ланки через підтоплення дощами ремонти тривають.

  1. Школа №7 «тріснула по швах» і призупинила роботу
  2. Школа №7: що приховує міська влада після обвалу плит

Ольга Жигулова зазначає, що цього року передбачали набрати 6 перших класів (як і було 2020-2021  навчального року), а вже набрали 7. А третьокласників та п’ятикласників – по 8 класів.

До того ж, за словами директорки, цього року 7-ма школа випускає 6-ть дев’ятих класів. Попри те, що традиційно набирають три десятих класи, та цього року вирішили набрати 4. Причиною такого рішення очільниця закладу називає карантин, через який дітям довелося вчитися дистанційно, тож вони переймаються за якість своїх знань, рівень яких не дозволить вступити в коледжі чи ліцеї. Тож більшість батьків написали заяви на навчання своїх дітей у 10-му класі.

Класи будуть профільними: математичний, історичний, економічний та із поглибленим вивченням англійської мови. У частину цих класів уже записалося по 30 учнів. Конкурсне тестування відбудеться 16 червня 2021 року.

Для тих, хто повернеться в школу після невдалої спроби вступу в коледж чи ліцей, директорка пропонує розглянути варіанти профільних класів у інших школах, які менш переповнені і де також відбувається набір. Так, у ЗОШ №1 набирають у 10-ті класи суспільно-гуманітарного напрямку: історичного, економічного та української філології, у  ЗОШ №3 – математичного та філологічного, у ЗОШ №6 – планують набрати класи філологічного та історичного профілів.

За словами Ольги Жигулової, питання з підготовкою 10-класників до ЗНО вирішать завдяки змішаній формі навчання, що дозволяє використовувати дистанційне. У такий спосіб вони зможуть скорочувати кількість годин, тож діти закінчуватимуть навчання не так пізно. І додає, що в технікумах та коледжах також практикують другу зміну.

Нагадаємо, проблема навчання дітей у дві зміни з кожним роком у Броварах загострюється все більше, адже навчальні заклади переповнені, а відкриття нових шкіл у найближчі роки очікувати не варто. Наразі триває лише будівництво корпусу початкової ланки у ЗОШ №10. Зазначимо, що в 2019 році  в броварських школах у другу зміну навчалося 3600 дітей. Цього року ці цифри значно більші.

Фото  – Ірина Ющенко

Читайте також

  1. Броварська міськрада візьме 160 млн грн кредиту. «100% піде на школу», – Ігор Сапожко
  2. Мережа броварських закладів освіти: кількість учнів у державних школах збільшилася на 838 осіб, у приватних – на 70
  3. Друга зміна та переповнені школи: чи скоро для Броварів якісна освіта стане реальністю?
  4. Як броварська влада збирається боротися із другою зміною у школах та перевантаженням дитсадків
  5. Нові школи у Броварах: міфи та реалії
  6. Нову школу в Броварах будуватиме фірма з цікавим минулим
Поділіться.

Залиште відповідь