Батьки Київщини збирають підписи до петиції проти очного навчання, Броварська громада готується до навчання за змішаною формою

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Голова КОВА Олексій Кулеба в своєму відеозверненні в Телеграм-каналі повідомив, що Київщина готується розпочати новий навчальний рік у режимі офлайн. Під час підготовки до цього навчального року, в Київській області головна увага зосереджена на безпеці учнів та вчителів. У Броварській громаді готуються розпочати навчання за змішаною формою. Тим часом на сайті Президента України з’явилася петиція проти очного навчання.

За словами Олексія Кулеби, аби школи Київщини запрацювали в форматі офлайн, необхідно вирішити ряд безпекових питань. Рятувальники мають перевірити всі заклади і прилеглі території на наявність вибухонебезпечних предметів.

Також мають забезпечити підвальні приміщення якісною системою оповіщення та евакуації. У тому числі, для дітей із порушенням зору та слуху.

Кулеба наголосив, що всі навчальні заклади мають бути забезпечені укриттями. Якщо ж їх немає, то розглядати варіант їх розміщення в безпосередній близькості, які будуть розраховані на ВСІХ учнів і працівників.

Якщо немає змоги забезпечити укриттями всіх, то навчання проводитиметься в декілька змін. У підвальних приміщеннях створять запаси води, медикаментів та інших необхідних матеріалів.

А на початку навчального року з персоналом навчальних закладів і учнів проведуть тренування щодо порядку дій у разі сповіщення про повітряну тривогу. За сигналу «повітряна тривога» навчання перериватиметься і за можливості продовжиться в укритті. Відповідальність за стан укритя покладена на місцеве самоврядування та директорів шкіл.

Наразі в громадах Київщини створено комісії, які розпочали обстеження всіх навчальних закладів. «Кожен заклад має отримати акт готовності, що видається після завершення всіх підготовчих процесів та перевірки комісією на чолі з фахівцями ДСНС. Працюємо над цим спільно з місцевою владою», – зазначив Кулеба.

На Київщині в зоні активних бойових дій перебувало 136 шкіл, де до війни навчалося понад 52 тис. учнів. У Київській області зруйновано і пошкоджено 184 заклади освіти. Із них повністю зруйновано – 12,  серед яких – Богданівська школа. 172 заклади освіти на Київщині – пошкоджено. Учні цих шкіл навчатимуться в інших закладах освіти. Вже розподілено хто де і прокладено маршрути підвезення.

Як у Броварській громаді

Сьогодні в Броварах відбулася нарада керівників управлінь освіти під головування заступниці голови КОВА Жанни Осипенко. Власне, на нараді і проговорювали питання належного облаштування тимчасових укриттів до початку нового навчального року, повідомила журналістам «Трибуни» заступниця начальниці управління освіти Тамара Стельмах.

У Броварській громаді з 1 –го вересня навчання відбуватиметься, швидше за все, в змішаній формі –  як офлайн, так і онлайн, щоб охопити всіх дітей, зазначила Тамара Стельмах.

Це рішення ухвалено, позаяк у підвальних приміщеннях броварських шкіл одночасно не зможуть розміститися всі учні та вчителі. У двох навчальних закладах – гімназії ім. С. Олійника та ЗОШ №1 підвальних приміщень узагалі немає. Розглядають варіант розміщення дітей на час тривоги в тимчасових укриттях сусідніх будинків.

28 червня комісія оглянула в 13 школах Броварської громади всі підвальні приміщення. Остаточних висновків щодо стану їх готовності ще немає, адже навчальні заклади продовжують працювати, щоб 1 вересня школи мали змогу прийняти дітей.

Нині одні школи замовляють ремонтні роботи в підвальних приміщеннях, у частині навчальних закладів – облаштовують/ закуповують біотуалети та підводять воду, роблять підмостки.

«Дві сільські школи та два броварські навчальні заклади можуть під час тривоги вмістити в своїх підвальних приміщеннях одночасно всіх дітей, – зазначає Тамара Стельмах. – Проте більшість шкіл не зможуть це зробити. Як саме буде організовано змішане навчання – наразі над цим працюємо. Але навчання 1 вересня розпочнеться обов’язково».

Батьки Київщини – проти навчання офлайн і збирають підписи під петицією

На сайті Президента України 28 червня з’явилася електронна петиція Миколи Груздова, де чоловік вимагає  під час воєнного стану заборонити в школах очне навчання.

«Враховуючи ситуацію, що склалася на цей момент, із метою захисту життя і здоров’я громадян України, керуючись статтями 3, 5, 27, 40, 106 Конституції України, Законом України «Про звернення громадян» ВИМАГАЄМО:

  1. Винести на розгляд до Верховної Ради України проєкт закону, яким внести зміни до наявних НПА, заборонивши Уряду України та МОН України, навчальним закладам усіх форм власності та акредитації і видів ухвалювати рішення про відновлення очного навчання в умовах воєнного стану;
  2. Вжити заходів щодо недопущення відновлення ОЧНОГО навчання в ЗЗСО, ПТУ, ВНЗ інших навчальних закладах під час воєнного стану в Україні».

Із 25 000 необхідних голосів петиція за 2 дні набрала 516-ть.

Читайте також

  1. Підвали шкіл і дитсадків у Броварській громаді ремонтують та облаштовують: підготовка до нового навчального року
  2. В Україні скасували прохідний бар’єр для вступу на медичні спеціальності. Чому?
  3. У Броварах запрацюють пришкільні табори
  4. Без «Війни і миру»: як зміниться шкільна програма з нового навчального року
  5. У дитсадках Броварів безкоштовно харчуватимуться діти військовослужбовців ЗСУ і тероборони
  6. На Броварщині працює дитячий табір для дітей-переселенців. ФОТО, ВІДЕО
  7. «Моя місія – не підвести тих, хто зараз віддає своє життя, щоб ми жили в мирі», –  Віталій Крупенко
Поділіться.

Залиште відповідь