Без «Війни і миру»: як зміниться шкільна програма з нового навчального року

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Росіяни власноруч зробили все для того, щоб потрапити під культуру скасування в Україні. Стосується це не лише пам’ятників і вулиць, а й освіти, передає 24 канал.

Як зазначив під час телемарафону заступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко,  шкільна програма з нового навчального року зазнає низки змін. Зокрема вони стосуються Зарубіжної літератури та історії.

Заступник міністра підкреслив, що наразі при міністерстві працюють робочі групи. Усі вони займаються напрацюваннями, які вплинуть на навчальну програму з нового року.

До 15 червня до Міністерства освіти та науки мають подати результати обговорень. Після цього їх опрацюють та вже вирішуватимуть, чи вносити до освітнього процесу з допомогою нормативних документів.

У Зарубіжній літературі не буде низки творів

Суттєвих змін зазнає Зарубіжна література. Із програми планують вилучити твори низки письменників, а також самих авторів.

Такого як “Війна і Мир” в Україні вивчати вже не будуть. Тобто все, що оспівувало російські війська, усе це зникне з програми Зарубіжної літератури.

Що стосується окремих авторів, то наразі точаться дискусії на рівні професіоналів. Заступник міністра підкреслив, що обговорення палкі та напружені. Але вони необхідні, щоб можна було дійти до спільного знаменника та побачити результати.

Історію України та Всесвітню історію викладатимуть по-новому

У  цих предметах змін зазнає саме методологія викладання. Ба більше, випишуть взаємовідносини між українською нацією та “русскім міром”. Вони базуватимуться на історичних фактах і документах.

Нових підручників у школярів, швидше за все, не буде. Натомість викладачі отримають оновлений план роботи, згідно з яким і відбуватиметься навчання. Це дозволить, наприклад, викладати ту ж історію без викривлень у фактах, до яких схильні у Росії.

Заступник міністра зауважив, що в нас і так чудова програма з цих предметів, лише потрібно внести певні корективи в її подання.

Посилять національно-патріотичне виховання

Крім того, змін зазнає предмет “Захист Вітчизни”. У ньому з’явиться більше тем, які стосуються практичного спрямування. Також посилять національно-патріотичне виховання.

З’явиться окремий блок. У ньому розповідатимуть про правила поведінки з мінами та вибухонебезпечними предметами. Усе для того, щоб діти знали, чого не можна робити та що може загрожувати їхньому життю. Це особливо актуально зараз, адже величезні території України заміновані російськими загарбниками.

Крім того, заступник міністра зазначив, що навчання з 1 вересня повернеться до офлайн-режиму. Тож і дітям, і батькам до цього слід готуватись.

Читайте також

  1. У дитсадках Броварів безкоштовно харчуватимуться діти військовослужбовців ЗСУ і тероборони
  2. Швеція допомагатиме відновлювати Великодимерську громаду
  3. Особливості сертифікації педагогічних працівників у 2022-му році
  4. Зарплату освітянам врегулюють: міський голова Броварів закликав економити бюджетні кошти
  5. Із 14 березня навчання розпочнеться в 14 областях України – міністр освіти Шкарлет
  6. Із 25 січня школи Броварської громади переходять на дистанційне навчання
  7. Скільки коштуватиме харчування учнів у школах Броварської громади в 2022 році
Поділіться.

Залиште відповідь