Швеція допомагатиме відновлювати Великодимерську громаду

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора, 6 червня, у Великодимерській територіальній громаді побував Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні Тобіас Тиберг. Про це повідомляє місцевий журналіст Анатолій Гаркуша, а також  про це йдеться у повідомленні посольства у Facebook.

Високому гостю вручили за українською традицією хліб-сіль на вишитому рушнику, дівчатка на скрипці виконали гімн України.

Шведського посла чекала перша приємна несподіванка. Він із подивом дізнався, що рушник, подарований в його особі шведському народу, є предметом ручної роботи. Автор роботи –  відома вишивальниця Ніна Федірко, яка особисто вручила рушник пану Тибергу.

Переговори відбулися в актовій залі Великодимерської селищної ради. З українського боку в них взяли участь голова Броварської райради Сергій Гришко, селищний голова Анатолій Бочкарьов, його заступник Олександр Куценко, секретар ради Антоніна Сидоренко, керівник ЦНАПу Іван Роговий.

Швеція у Великій Димерці

Гостям спочатку продемонстрували презентаційний відеоролик – якою була громада до військових дій і яким потенціалом володіла. Наступний ролик засвідчив, яких великих втрат зазнала громада від перебування орків.

Сергій Гришко запропонував Королівству Швеції взяти під опіку конкретний пласт та реально допомогти. Оскільки Богданівська школа практично зруйнована, а два шкількні автобуси виведені з ладу (один із них згорів), то постає питання довезення богданівських школярів в інші заклади. Тобто, необхідні нехай вживані, але транспортні засоби.

Посол Швеції побував у Великодимерському ЦНАПі, цікавився усім спектром проблем, оскільки саме ця країна безпосередньо допомагала впроваджувати в Україні проєкт побудови ЦНАПів.

Швеція у Великій Димерці

Побував Тобіас Тиберг і в зруйнованому в Богданівці дитсадку та спаленій школі.

 

Пан Посол зауважив, що нині його країна переглядає зміст та масштаби допомоги Україні. Звичайно, що вона буде і зросте.

У  повідомленні посольства у Facebook Тиберг написав: «У Національний день Швеції я відвідав звільнену Велику Димерку. З 90-х років ми підтримуємо муніципалітети в Україні і знаємо силу громад. Тепер ми спрямовуємо наші зусилля на те, щоб допомогти їм відновитись».

Нагадаємо, 2 червня Швеція анонсувала четвертий пакет допомоги для України, що включає зброю і фінансову підтримку для потреб українських військових.

Швеція надасть Україні протикорабельні ракети, протитанкову зброю та 12,7 мм кулемети і боєприпаси.

Фото – Анатолій Гаркуша, зі сторінки у Фейсбуці Embassy of Sweden in Kyiv

Читайте також

  1. Замість зруйнованих будинків у Великодимерській громаді встановлять модульні
  2. Велика Димерка: перші 11 найбільш постраждалих сімей поселять у гуртожиток
  3. Завод Coca-Cola у Великій Димерці поступово відновлює роботу
  4. Гуманітарне розмінування: у Великодимерській громаді розпочали працювати іноземні фахівці
  5. Вода в криницях деокупованих районів Броварщини для немовлят – смертельна, для дітей і дорослих – вкрай небезпечна, – фахівці
Поділіться.

Залиште відповідь