Борцями за незалежність України у XX ст. пропонують визнати 21 особу. ІМЕНА

Pinterest LinkedIn Tumblr +

21 особа має отримати від Броварської громади щорічну одноразову допомогу та компенсації за щомісячну оплату житлово-комунальних послуг. Відповідний проєкт рішення виносять на розгляд 12-ої чергової сесії, яка має відбутися 21 вересня. Сьогодні стали відомі імена потенційних отримувачів. У списку – головно активісти броварського осередку Народного Руху України за перебудову 1989 – 1991 років.

Як зазначав під час засідання «гуманітарної» комісії радник міського голови з питань АТО Віталій Корнет, список із 21-ї особи подав керівник обласного осередку партії Народного Руху України часів становлення незалежності Михайло Ратушний. Відомо, що частково над створенням списку працювала Марія Овдієнко, броварська учасниця та організаторка діяльності НРУ.

У списку можна знайти керівника броварського осередку НРУ Івана Ольховського, заступників в осередку, зокрема згадану вище Марію Овдієнко (у переліку – з прізвищем Обухова), а також інших активних учасників Руху, зареєстрованих у Броварах і Требухові.

Перелік учасників Народного Руху України активісти та журналісти просили надати протягом кількох засідань депутатських комісій до сесії ради Броварської громади, яка відбудеться 21 вересня. У результаті, його надіслали лише членам «бюджетної» комісії, засідання якої відбулося сьогодні.

Чиновники відмовилися публікувати перелік, аргументуючи це тим, що ще не всі особи зі списку подали необхідні документи для оформлення їх як борців за незалежність і отримання виплат. До того ж, цей перелік нібито попередній і остаточно не затверджений.

Ціна питання та правові підстави

Зазначимо, проєкт рішення передбачає виділення по 1000 грн допомоги 21-му борцю за незалежність України в XX ст. Кошти мають виплатити до Дня захисників і захисниць України, який відзначають 14 жовтня. Також документом передбачена щомісячна компенсація на оплату житлово-комунальних послуг – на суму 32 тис. грн. Тож загальна сума становитиме 53 тис. грн.

Під час минулої сесії міської ради депутати внесли зміни до відповідної програми, передбачивши можливість виплат для борців за незалежність України в XX ст. Надання такої допомоги стало можливим після ухвалення одного з декомунізаційних законів 2015 року – «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті».

Фото з архіву Марії Овдієнко

Читайте також

  1. Броварським борцям за незалежність у XX ст. виділять допомогу
  2. Програму підтримки учасників АТО розширять на борців за незалежність України XX ст.
  3. 21 вересня відбудеться 12-та чергова сесія ради Броварської громади. СПИСОК ПИТАНЬ
Поділіться.

Залиште відповідь