Броварським борцям за незалежність у XX ст. виділять допомогу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

21 особа має отримати від Броварської громади щорічну одноразову допомогу та компенсації за щомісячну оплату житлово-комунальних послуг. Відповідний проєкт рішення виносять на розгляд 12-ої чергової сесії, яка має відбутися 21 вересня. Водночас імен отримувачів наразі не називають. Питання розглянули й обговорили під час сьогоднішньої «гуманітарної» комісії.

Як ідеться в документі та зі слів доповідача – радника міського голови з питань АТО Віталія Корнета – завдяки рішенню, по 1000 грн допомоги отримають броварські борці за незалежність до Дня захисників і захисниць України 14 жовтня. А також загалом просять виділити 32 тис. грн на компенсацію за щомісячну оплату житлово-комунальних послуг. Тож загальна сума становитиме 53 тис. грн.

Зазначимо, проєктом рішення вносять зміни до цьогорічної програми, яка передбачає допомогу також бійцям російсько-української війни та постраждалим учасникам Революції Гідності. На цей момент на зазначені категорії осіб передбачене фінансування в розмірі 2,234 млн грн.

Під час минулої сесії міської ради депутати внесли зміни до програми, передбачивши можливість виплат для борців за незалежність України в XX ст. Можливість надання такої допомоги була передбачена ще в одному з декомунізаційних законів 2015 року.

Програму підтримки учасників АТО розширять на борців за незалежність України XX ст.

Водночас осіб, які отримуватимуть допомогу в цій категорії, тоді не визначили. Ініціатор попередніх змін, депутат Сергій Батюк, вказував, що до переліку мають увійти 13 осіб. Раніше озвучували, що статус борців за незалежність України в XX ст. отримають 8 осіб.

Звідки взялася 21 особа

Як розповів під час сьогоднішнього засідання «гуманітарної» комісії Віталій Корнет, список із 21 особи подав керівник обласного осередку партії Народного Руху України часів становлення незалежності Михайло Ратушний. Наразі з переліком працюють в управлінні соцзахисту населення. В установі триває процес збирання необхідних документів від майбутніх отримувачів пільг і допомоги.

Як розповіла під час засідання членкиня «гуманітарної» комісії депутатка Тетяна Ковкрак, вона подала депутатський запит щодо наявності борців за незалежність України в XX ст. і отримала відповідь, що наразі таких осіб у Броварській громаді не визначено.

«Гуманітарна» комісія підтримала проєкт рішення. Голоси «за» віддали четверо присутніх депутатів. Тетяна Ковкрак – утрималася. 17 вересня документ також має розглянути «бюджетна» комісія. А в переддень сесії – погоджувальна рада.

Фото з архіву Марії Овдієнко

Читайте також

  1. Історики віднайшли імена та біографії вояків Армії УНР із Броварщини. ФОТО
  2. Засновнику церкви «Воскресіння» в Броварах нададуть статус почесного громадянина
  3. Перейменування вулиць у Требухові повторно виносять на громадські обговорення
Поділіться.

Залиште відповідь