Перейменування вулиць у Требухові повторно виносять на громадські обговорення

Pinterest LinkedIn Tumblr +

«Топонімічна» комісія ради Броварської громади вирішила повторно винести на громадське обговорення перейменування трьох вулиць у Требухові – Жовтневої, Піонерської та Жукова. Однак тепер – із конкретними пропозиціями нових назв. Обговорення триватиме два місяці. Тим часом член комісії Дмитро Карпій, за дорученням голови колегіального органу, має вивчити питання перейменування вул. Ковпака в Требухові та назви для нової вулиці в Княжичах.

Нагадаємо, під час першого засідання комісії 15 червня голова і заступник міського голови Дмитро Ткачов повідомив, що відділ ведення державного реєстру виборців звернувся з проханням про перевірку назв двох геонімів у Требухові – вулиць Жукова та Піонерської. За результатами очільник колегіального органу констатував, що назви необхідно змінити в межах декомунізації.

Перейменування трьох вулиць у Требухові виносять на громадське обговорення

Очільниця управління містобудування архітектури Світлана Батинчук також додала, що наявне звернення щодо перейменування вул. Жовтневої. Тож, у результаті, колегіальний орган виніс перейменування цих трьох вулиць на громадське обговорення, не запропонувавши нових назв.

Карти Ґуґл

Пропонують назви історичну та на честь вояків Армії УНР

Обговорення тривало протягом більш як двох місяців – до 1 вересня. Участь у ньому взяли лише кілька осіб. Голова «топонімічної» комісії попереднього скликання, журналіст «Трибуни» Дмитро Карпій повідомив, що протягом літа тривала дослідницька робота щодо нових назв для вулиць.

У результаті спілкування зі старожилами і пошуку в джерелах, головно за допомогою краєзнавиців та уродженки Требухова Марії Овдієнко, встановили історичну назву вул. Жовтневої – вул. Варче́нкова.

топонімічна комісія

Вона походить від роду Варченків, що жив і живе в селі. А на розі вулиць Жовтневої та Гайової (колишня вул. Щорса) є зелена зона, де колись ховали дітей, відома як Варченкове кладовище.

Для вулиць Піонерської та Жукова член комісії запропонував назви на честь бійців Армії УНР із Требухова – відповідно вулиці Степана Безлюди та Максима Швидака. Історичних назв для цих вулиць, зі слів Дмитра Карпія, не встановлено.

скриншот

Довідка про Степана Безлюду з порталу «Імена самостійної України»

Водночас, саме неподалік вул. Піонерської живе рід Безлюд – у районі вулиць Ватутіна та Садової. Проте рід Швидаків не «прив’язаний» до розташування вул. Жукова, він живе в іншій частині села.

Пропозиції Дмитра Карпія під час громадського обговорення підтримав громадський діяч Сергій Оснач, батько якого походить із требухівського роду Осначів. Окремим листом пропозиції також підтримала членкиня комісії, депутатка від фракції ЄС Богдана Драч.

З іншими пропозиціями під час громадського обговорення виступив лише требухівець Віталій Чуксін. Він запропонував назвати одну з вулиць на честь місцевого вчителя Василя Комара. Водночас присутні звернули увагу, що про заслуги вчителя жителі села не говорять. До того ж, у петиції, яку створив Віталій Чуксін і щодо якої скоро підбиватимуть підсумки, проголосували «за» лише двоє осіб.

Дмитро Ткачов запропонував підтримати пропозиції Дмитра Карпія. Члени колегіального органу підняли руки «за» одноголосно. Водночас, згідно з рішенням комісії, на жителів громади чекає ще одна порція обговорень протягом двох місяців – уже з конкретними назвами.

Сьогодні, 13 вересня, на сайті ради Броварської громади з’явилося відповідне оголошення, згідно з яким громадські обговорення триватимуть до 15 листопада. Взяти участь можна традиційно – подавши звернення електронною чи звичайною поштою, занісши письмово до відділу звернень громадян, а також телефоном за номерами контакт-центру Броварської громади.

Перейменування вул. Олександра Блока відхилили

Під час засідання комісія також розглянула нові звернення щодо перейменування чи найменування вулиць на території Броварської громади. Зокрема, ГО «Паперовий фронт» звернувся щодо перейменування вул. Олександра Блока в Броварах на честь загиблого атовця Руслана Бабівського.

Руслан Бабівський. Джерело – Книга пам’яті полеглих за Україну

Дмитро Ткачов зазначив, що, відповідно до експертної оцінки Інституту історії України НАНУ, вулиця на честь російського письменника Олександра Блока є рекомендованою до перейменування, однак не обов’язковою відповідно до Законодавства України.

Дмитро Карпій зауважив, що в Броварах невиправдано багато російських назв, у той час як назв щодо діячів інших народів катма. Водночас він звернув увагу, що про Руслана Бабівського необхідно знайти більше інформації та підтвердити, чи він справді народився в Броварах. Мовляв, це все що відомо щодо його зв’язку з нашим містом. Також варто зв’язатися з його родичами тощо. Наразі пошук триває.

Дмитро Ткачов виставив на голосування пропозицію щодо доцільності перейменування вул. Олександра Блока. «За» з 12-ти присутніх членів комісії віддали лише Дмитро Карпій, а також краєзнавець Володимир Гузій. Рішення не підтримали.

топонімічна комісія

Нові пропозиції щодо найменувань у Требухові та Княжичах

На розгляд колегіального органу також винесли пропозицію місцевого жителя Кирила Григор’єва перейменувати в Требухові вул. Ковпака на вул. Ковальову. Також Галина Кошик просить надати назву для нової вулиці в центрі її села Княжичі.

мапа

Схема пролягання нової вулиці в Княжичах

Дмитро Карпій повідомив, що за результатами попереднього спілкування з жителями Требухова, вул. Ковпака справді може мати історичну назву Ковальова. До того ж, варто пошукати історичні назви і для нової вулиці в Княжичі, наприклад, від можливо наявної назви місцевості.

Голова комісії Дмитро Ткачов запропонував доручити Дмитру Карпію вивчити питання щодо перейменування і найменування цих двох вулиць. Термін виконання – 1 місяць, після чого комісія збереться для ухвалення відповідних рішень чи рекомендацій.

Очільниця відділу культури Ольга Кунцевська також запропонувала обговорити з місцевими жителями назви вулиць під час святкувань днів цих сіл. Мовляв, День Княжичів відзначатимуть 25 жовтня, а День Требухова вирішили святкувати 2 жовтня. Присутні погодилися з таким форматом.

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. У Зазим’ї перейменували вулицю Валентини Терешкової
  2. Пам’ятний знак 163-ій дивізії ЧА в Броварах необхідно демонтувати – Декомунізація. Україна
  3. «Жовтневі» і «Постишева»: три будинкові об’єднання досі не декомунізувалися
Поділіться.

Залиште відповідь