Перейменування трьох вулиць у Требухові виносять на громадське обговорення

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора, 15 червня, в раді Броварської ОТГ відбулося перше засідання «топонімічної» комісії громади. За результатами дискусії вирішили, що на громадське обговорення винесуть перейменування вулиць Жукова, Піонерської та Жовтневої. Розгляд решти недекомунізованих назв населеного пункту обіцяють у майбутньому.

Що потрібно перейменувати

Як зазначив голова комісії, заступник голови Броварської ОТГ Дмитро Ткачов, відділ ведення державного реєстру виборців звернувся з проханням про перевірку назв двох геонімів у Требухові – вулиць Жукова та Піонерської. Очільниця управління містобудування архітектури Світлана Батинчук під час засідання також зазначила, що є звернення щодо перейменування вул. Жовтневої.

Читайте також: «Жовтневі» і «Постишева»: три будинкові об’єднання досі не декомунізувалися

Дмитро Ткачов зауважив, що перевірив назви вулиць Жукова та Піонерської: дійсно, вони підпадають під перейменування відповідно до «декомунізаційного» закону, адже є символікою комуністичного тоталітарного режиму. Щодо вулиці Жовтневої, зазначив, що вона, ймовірно, так само мусить бути перейменована. Можливо, вона символізує Жовтневий переворот 1917 року.

Декомунаізація. Перше засідання топонімічної комісії (2021)

Дмитро Ткачов

Декомунаізація. Перше засідання топонімічної комісії (2021)

Сумніви серед присутніх щодо необхідності перейменування вулиць виникли через те, що 5 років тому щодо неї ухвалили рішення. Тоді Требухівська сільрада «перейменувала» її з Жовтневої на Жовтневу.

документ

Рішення про перейменування вулиць у Требухові у 2016 році

Член колегіального органу та колишній голова «топонімічної» комісії останньої каденції Дмитро Карпій зазначив, що раніше консультувався з юристами. Вони зауважили, що подібні рішення рад не є перейменуванням, адже назва фактично не змінюється.

Декомунаізація. Перше засідання топонімічної комісії (2021)

Дмитро Карпій

Присутні звернули увагу, що серед вулиць Требухова значно більше назв, які підпадають під обов’язкове перейменування в межах декомунізації.

Учасниця комісії, депутатка від ЄС і жителька Требухова Богдана Драч звернула увагу, що в селі є вулиця, названа на честь місцевого жителя П’ятниці, який після приходу більшовиків допомагав окупаційній владі розкуркулювати населення. Депутатка запропонувала включити і цю вулицю на громадське обговорення щодо перейменування.

Водночас Дмитро Ткачов запропонував присутнім формалізувати питання щодо інших вулиць і підготувати подання на наступні засідання. Також він звернув увагу, що положення про комісію визначає низку вимог до найменування. Наприклад, назви не мають дублюватися. Голова колегіального органу попросив врахувати ці вимоги під час підготування пропозицій.

Читайте також: Перейменування вулиць і встановлення меморіальних об’єктів у Броварській ОТГ планують ускладнити

Громадське обговорення

Світлана Батинчук запропонувала винести вулицю Жовтневу разом із Жукова та Піонерською на громадське обговорення. Підтримали таке рішення всі присутні члени комісії, крім краєзнавця Володимира Гузія, який виступив загалом проти проведення громадських обговорень.

Декомунаізація. Перше засідання топонімічної комісії (2021)

Володимир Гузій

Він зазначив, що перейменування вулиць – це державницька справа, яку не можна кидати на поталу звичайним людям. Краєзнавець також нагадав, що під час останньої каденції Броварської міської ради завдяки громадським обговоренням процес перейменування в місті саботувався.

Дмитро Ткачов зазначив, що у випадку присвоєння імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних і святкових дат, назв і дат історичних подій громадське обговорення є обов’язковим.

Член комісії, депутат від ЄС Ігор Крепак запропонував провести обговорення у Фейсбуку. На це голова колегіального органу повідомив, що будь-хто з членів комісії зможе створювати обговорення, робочі групи тощо для збору пропозицій для перейменування вулиць.

Декомунаізація. Перше засідання топонімічної комісії (2021)

Ігор Крепак

Карти Ґуґл

Вулиці, які винесли на громадське обговорення для перейменування

Які нові назви для вулиць

Слід зазначити, що Дмитро Ткачов висловив неготовність озвучувати конкретні назви для вулиць, які вирішили перейменовувати. Водночас він дав можливість зробити це іншим членам комісії.

Скористався нагодою лише Дмитро Карпій. Він розповів, що поспілкувався з місцевими жителями Требухова, дослідив наявні назви вулиць за доступними матеріалами. На підставі цього запропонував увіковічнити принаймні одну історичну подію – успішне повстання в селі проти Червоної армії. Він запропонував зафіксувати для однієї з вулиць назву Повстання 1920 року.

А для іншої вулиці – Героїв АТО. Мовляв, свого часу подібну загальну назву не затвердили в Броварах. І на те були аргументи – через суперечки щодо правильності називати сучасну російсько-українську війну «антитерористичною операцією».

Тепер же ця назва характеризує конкретний історичний період – початку війни, коли в боротьбі за незалежність загинуло найбільше захисників України. До того ж, у селі нема загиблих на фронті, імена яких можна було би увіковічнити в назвах вулиць.

Володимир Гузій виступив проти назви Героїв АТО та назвав її беззмістовною. Він запропонував називати вулиці або на честь конкретних героїв війни, або не називати взагалі, якщо таких героїв у Требухові не було. Він також зазначив, що необхідно присвоювати назви на честь кутків (місцевостей) села. Щоправда, наявність таких назв потрібно з’ясувати.

Дмитро Ткачов звернув увагу, що конкретні назви під час цього засідання комісії не розглядатимуть – зроблять після громадського обговорення, коли кожен житель Броварської ОТГ зможе надавати свої пропозиції. Він запропонував оформити всім охочим свої подання в письмовому вигляді.

Головне фото – Максим Дяченко

Читайте також

  1. «Бесарабська»: в Требухові таки назвуть вулицю з орфографічною помилкою
  2. У Требухові та Переможці затвердять назви 11-ти нових вулиць
  3. Блог: Як «потопити» питання: перейменування вул. Степана Разіна «відклали» через… лист радниці Сапожка
Поділіться.

Залиште відповідь