Перейменування вулиць і встановлення меморіальних об’єктів у Броварській ОТГ планують ускладнити

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Рада Броварської ОТГ планує ускладнити можливість перейменовувати вулиці та встановлювати нові меморіальні об’єкти на території громади. Зокрема, для окремих громадян не передбачили можливості ініціювати встановлення пам’ятних дощок, знаків і пам’ятників. Про це йдеться в оновленому проєкті положення про комісію з найменування, перейменування та встановлення об’єктів на території Броварської міської територіальної громади. Документ винесуть на затвердження депутатами завтра, 25 березня.

Пам’ятні об’єкти

Додавши до повноважень нової комісії право вирішувати питання щодо встановлення меморіальних дощок, пам’ятних знаків і пам’ятників, у положенні також прописали потребу брати погодження у виконавчих органів, перш ніж питання винесуть на розгляд комісії.

Допрацьований проєкт положення про нову комісію

 • зеленим позначено доповнення за результатами засідання комісії з питань регламенту.

Ініціатори, якими можуть виступати підприємства, установи, організації та об’єднання громадян, до відповідного клопотання муситимуть долучити такі документи:

 • обґрунтування доцільності встановлення пам’ятника (монумента), пам’ятного знака чи меморіальної дошки на території громади;
 • біографічну або історичну довідка про особу чи подію, що історично склалась;
 • фотофіксацію місця (архітектурного середовища, всього фасаду будівлі або більшої його частини) для встановлення пам’ятного знаку чи меморіальної дошки відповідно;
 • ескіз меморіальної дошки з пропозицією стосовно тексту на ній;
 • фінансово-економічне обґрунтування вартості спорудження (створення) пам’ятника (монумента), пам’ятного знака, меморіальної дошки;
 • зазначення відповідних джерел фінансування;
 • погодження з управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету ради громади місця встановлення пам’ятника з урахуванням генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, планування та забудови, що історично склались;
 • обґрунтування доцільності спорудження з відділу культури ради ОТГ;
 • лист-згода власника (балансоутримувача) будівлі, на якій має бути розміщено меморіальну дошку, якщо будівля не є об’єктом комунальної власності територіальної громади.
Перейменування та найменування

Перейменування чи найменування вулиць і інших об’єктів можуть ініціювати і звичайні громадяни. Для цього в письмовому вигляді необхідно буде подати:

 • найменування суб’єкта, який підготував звернення, із зазначенням його адреси, контактних даних;
 • обґрунтування необхідності перейменування та присвоєння об’єкту територіального підпорядкування імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події із зазначенням підстав та умов присвоєння відповідного найменування, згідно з підставами та умовами, визначеними у тексті положення про комісію (в розділі 2);
 • інформаційну довідку про фізичну особу, ім’я якої пропонується присвоїти, ювілейну, святкову чи історичну дату або назву історичної події, що пропонується присвоїти об’єкту територіального підпорядкування;
 • копії документів, що підтверджують підстави для присвоєння відповідного найменування, визначеними у розділі 2 положення про комісію.

Відповідно до проєкту положення, імена на честь людей можна буде присвоювати лише через не менш як 5 років після смерті. Зазначимо, така норма діяла в Броварах понад 5 років тому.

Однак, незадовго до декомунізації, норму про 5 років прибрали на вимогу активістів. Вони аргументували це потребою увічнити імена загиблих у російсько-українській війні та героїв Небесної Сотні. Закон ставить заборону на увічнення лише живих людей і дозволяє робити це одразу після смерті.

Правки відхилили

Під час сьогоднішнього засідання погоджувальної ради до завтрашньої сесії міський голова не погодився врахувати правки до положень про встановлення об’єктів (пп. 3.1 і 3.2). Також не врахували пропозицію зняти закріплення головування в комісії заступника міського голови (п. 4.2).

голосування

Під час сьогоднішнього засідання погоджувальної ради

Чиновники пояснили необхідність зберегти прописані формулювання розділу про встановлення об’єктів тим, що процедурно саме відділ культури працює над питаннями пам’ятних знаків, пам’ятників і меморіальних дощок.

Склад комісії

Водночас під час погоджувальної ради проголосували за включення до нової комісії ще двох осіб: депутатки від ЄС Богдани Драч і краєзнавця Василя Сердюка. Таким чином до колегіального органу мають увійти 22 члени. Про затверджений раніше склад комісії і про внесені тоді правки до положення можна прочитати в матеріалі із засідання регламентної комісії ТУТ.

Читайте також

 1. Знову актуально: перейменування вул. Разіна та меморіальна дошка Петлюрі
 2. У Броварах проведуть інвентаризацію меморіальних дощок і пам’ятників
 3. Топонімічну комісію Броварської ОТГ очолить заступник міського голови
Поділіться.

Залиште відповідь