Програму підтримки учасників АТО розширять на борців за незалежність України XX ст.

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фінансування за програмою Броварської громади з надання соціальної та правової допомоги військовослужбовцям, які брали та беруть участь в АТО і ООС, їхнім сім’ям, добровольцям АТО, а також постраждалим учасникам Революції Гідності у 2021 році планують розширити на учасників боротьби за Україну XX ст. При цьому фінансування збільшать із 620 тис. грн до 1,5 млн грн. Такі зміни вчора підтримала постійна депутатська комісія з гуманітарних питань. Проєкт рішення виносять на розгляд сесії 26 серпня. Та кому саме дістануться ці гроші – наразі невідомо.

Як ідеться в документі, дію програми розширять на борців за незалежність України в XX ст. Відповідна категорія громадян зможе отримувати:

  • пільги на оплату житлово-комунальних послуг у вигляді щомісячної грошової компенсації за рахунок коштів місцевого бюджету;
  • організаційно-правову допомогу з питань надання пільг, нарахування та виплати соціальних допомог, субсидій, забезпечення осіб із інвалідністю автомобілями, технічними засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, професійної та соціальної реабілітації;
  • забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Також влада громади муситиме сприяти збереженню історичної пам’яті про борців за незалежність України в XX ст. шляхом висвітлення у ЗМІ заходів, спрямованих на їхню підтримку.

Окрім іншого, борцям за незалежність у ХХ ст. до Дня Незалежності України нададуть одноразову грошову допомогу в розмірі 1000 грн.

Чи отримають допомогу учасники Народного руху України?

Слід зазначити, що профільний закон визначає перелік борців за незалежність України у XX ст. Ними є, зокрема, члени ОУН, вояки УПА й Армії УНР, учасники УГВР, низка інших рухів і організацій, що діяли під час радянської окупації, а також члени Народного руху України до 24 серпня 1991 року.

Народний рух України

Народний рух України в Броварах

Водночас доповідач під час засідання «гуманітарної» комісії, радник міського голови з питань АТО / ООС Віталій Корнет зазначив, що додаткові гроші на програму, які планують виділити проєктом рішення, підуть на допомогу учасникам Революції Гідності та АТО / ООС.

Віталій Корнет

Віталій Корнет під час доповіді

Після зауваження щодо невідповідності чиновник повідомив, що скоригує програму. Однак як саме – не розповів. Він також зазначив, що не може на цей час повідомити імена і кількість осіб, які отримають відповідні допомогу та пільги.

Варто зауважити, що зміни до програми вносять за зверненням депутата ради Броварської громади Сергія Батюка. Зі слів обранця, у листі він вказує на потребу вшанувати саме борців на незалежність України в XX ст. А саме – 9 броварських учасників Народного руху України до 24 серпня 1991 року.

Депутат зазначає, що перелік осіб складав учасник Народного руху України та подій за незалежність тих часів Валерій Середа.

Водночас ще одна учасниця НРУ, броварська краєзнавця Марія Овдієнко розповіла, що до керівництва партії подали інший список із 19-ма іменами учасників Народного руху України в Броварах. З її слів, перелік подали спільно з головою НРУ в Броварах Іваном Ольховським. Його завірив керівник обласного осередку партії тих часів Михайло Ратушний.

Фото з архіву Марії Овдієнко

Читайте також

  1. Будинок Квятковського в Броварах отримає статус пам’ятки – рішення КОДА
  2. Марки та конверти на честь УНР і УПА: у Броварах презентували філателістичну виставку. ФОТО
  3. У Зазим’ї перейменували вулицю Валентини Терешкової
  4. Струмок у Броварах депутати не визнали початком річки Дарниця. Історія питання
  5. Із броварських ветеранів АТО / ООС «здирали» хабарі за інвалідність – прокуратура
Поділіться.

Залиште відповідь