Броварчанин не став посмертним донором, хоча родичі надали згоду. Чому? ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вони просили, щоб батько, помираючи, міг врятувати інших, але донором померлий так і не став. Сім’я з Броварів зазначає, що лікарі знехтували можливістю взяти органи у їхнього батька посмертно, аби надати їх для пересадки тим, хто потребує. Проте броварські медики нібито не хотіли брати на себе зайвий клопіт. Ця історія наробила галасу в соцмережах, тож журналісти СТБ  зробили телесюжет, де показали, чи справді йдеться про зумисну бездіяльність.

«Нам би десь гріло душу, що його серце живе, його нирки живуть і вони дають життя іншим людям», – розповідає журналістам донька померлого – броварчанка Аліка Микал.

Ще влітку її батько потрапив до реанімації після повторного інсульту. Зі слів доньки, в нього відразу було ушкоджено 2/3 мозку. Ще тоді Аліці знайомий лікар дав зрозуміти, що, швидше за все, її тато помре.

На сімейній нараді вирішили, що в разі остаточної смерті мозку батька, дозволять взяти його здорові органи для тих, хто потребує.

«Потім мама поговорила з лікарями в реанімації з цього приводу. Це була усна розмова, бо тоді ми не знали, як це можна було правильно оформити», – згадує Аліка.

Родині здалося, що лікарі їх почули. Пізніше навіть повідомили, що органи хворого чоловіка перевірили. Як розповіла Аліка, її тату зробили комп’ютерну томографію організму – у нього були здорові органи. Тобто він міг урятувати кілька життів.

Невдовзі родині повідомили, що тато помер. Але посмертним донором він так і не став. Чому саме – родині тоді не пояснили.

«Із приватної бесіди з одним лікарем мені стало відомо, що в лікарні відбувся якийсь консиліум. Але начебто юрист не дозволив у батька брати органи. На основі чого – я не знаю. Мабуть лікарі не хотіли на себе брати цей клопіт», – ділиться з журналістами своїми думками донька померлого чоловіка.

Чому трансплантації конкретно в цьому випадку не відбулося, в МОЗ не беруться пояснювати. Кажуть, що кожна історія – індивідуальна та запевняють, що юридично лікарям нині боятися нічого.

«На сьогодні немає жодної перепони та складнощів для того, щоб це відбувалося. Просто необхідно зателефонувати в Український центр трансплант-координації, якщо чогось лікарня не знає. Надалі цей центр супроводить увесь процес», – пояснює гендиректор директорату високотехнологічної допомоги та інновацій МОЗ Василь Стрілка.

Броварська лікарня

Директор броварської лікарні Валентин Багнюк, де лежав батько Аліки, запевняє, що процедуру знають. Але в тому випадку вилучати органи вони не могли з об’єктивних причин.

«Для того, щоб людина могла бути донором органів, потрібна смерть мозку, але серце повинно було працювати. У чоловіка смерті мозку не було, він помер від зупинки серця», – зазначає журналістам СТБ  Валентин Багнюк.

Саме цей коментар на всю Україну ще більше розгнівав доньку померлого, адже вона впевнена, що її тато помер не через зупинку серця, а через смерть мозку.

Для підтвердження цього Аліка надала «Трибуні-Броварів» довідку про причину смерті, де вказано, що смерть її батька наступила внаслідок ішемічного інфаркту головного мозку.

«Виходить, що керівник броварської лікарні або публічно говорить неправду, або виписує «липові» довідки», – зазначає Аліка.

Хвороба Аліки

Зазначимо, що Аліка вже декілька років перебуває в черзі на пересадження нирки. Її власні – відмовили на тлі цукрового діабету. Проте  нирка тата дівчині навряд би чи підійшла за показниками крові. Тому для родини Аліки та для неї особисто тема трансплантації дуже близька.

«В Україні посмертні органи не можна нікому заповідати» – пояснює Аліка. «Органи тата попали б до ЄДІСТу (єдина база донорів та реципієнтів) і там, система, сама б знайшла реципієнтів, яким би більше за все підійшли органи тата».

«Я так хотіла, щоб батько зміг врятувати когось іншого», – засмучено говорить броварчанка.

За матеріалами сюжету «СТБ-Вікна»

Читайте також:

  1. Видатки на трансплантацію збільшено в понад 4 рази, – МОЗ. ВІДЕО

  2. Броварчанину провели унікальну операцію з пересадки нирки. ВІДЕО

  3. Печінка за 855 тис. грн, стовбурові клітини – за 1,3 млн грн: Кабмін затвердив тарифи на деякі послуги з трансплантації

  4. Донор за згодою: в Украні стартували нові правила трансплантації органів

Поділіться.

Залиште відповідь