Броварчанину провели унікальну операцію з пересадки нирки. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Днями у Київській обласній лікарні та в Київському міському центрі нефрології і діалізу зробили дві операції з трансплантації – вперше пересадили нирки від посмертного донора. Про це повідомив очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов.

Донор – 57-річний пацієнт із важкою, несумісною з життям формою геморагічного інсульту. Його родичі дали згоду на донацію органів двом людям, які стали на «лист очікування» два місяці тому.

Одну нирку пересадили 40-річному киянину Анатолію, іншу нирку отримав 53-річний житель БроварівОлег, який є пацієнтом «Центру трансплантації органів, хірургія печінки та підшлункової залози» КОКЛ та перебував на діалізі.

Олег пацієнт трансплантація нирки

Олег із Броварів

«Наразі нашому пацієнту Олегу вже набагато краще. Як він каже: «Чувствую себя Отлично, хочется ходить!», – розповідає завідувач центру трансплантації органів ХППЗ Михайло Загрійчук.

Як повідомив «Трибуні-Броварів» сам пацієнт, почуває він себе дуже добре. 6-го травня його  прооперували і вже 17-го травня лікарі планують Олега виписати з обласної лікарні. Проте деякий час Олегу ще доведеться приїжджати до лікарів, адже перебуває він у медзакладі на обліку.

«У четвер мені зробили операцію, а вже в суботу я почав ходити. Болі та дискомфорту взагалі ніякого немає – почуваю себе відмінно. Наразі «в люди» я не виходжу через слабкий імунітет. Приймаю дуже багато ліків, медики приписали дієту, але не дуже строгу. Дуже хочу додому», – розповідає Олег «Трибуні-Броварів».

Як зазначив очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов, на «листі очікування» в Київській обласній лікарні зараз перебувають 33 людини, у Київському міському центрі нефрології – понад сотня. Обидва заклади беруть участь у пілотному проєкті МОЗ із трансплантації.

Київський центр нефрології та діалізу торік увійшов до пілотного проєкту МОЗ України з трансплантації. Першу таку операцію в центрі виконали на початку квітня. Наразі трансплантовано вже три нирки від родинного донора та одну від посмертного.

У Київській обласній клінічній лікарні подібну операцію робили вперше, і «гагаріним» став саме броварчанин Олег.

ФОТО – КОКЛ

Читайте також:

  1. Унікальна операція задля життя без болю: у Броварах пораненому АТОвцю вживили помпу. ВІДЕО

  2. COVID-19: у Броварах померла багатодітна мама, її новонародженого сина лікарі врятували

  3. Жіноча онкологія: інформація для жінок та люблячих чоловіків

  4. Печінка за 855 тис.грн, стовбурові клітини – за 1,3 млн грн: Кабмін затвердив тарифи на деякі послуги з трансплантації

Поділіться.

Залиште відповідь