COVID-19: у Броварах померла багатодітна мама, її новонародженого сина лікарі врятували

Pinterest LinkedIn Tumblr +

15 лютого в броварській лікарні померла багатодітна мама. У Яни залишилося четверо малолітніх дітей. Остання дитина з’явилася на світ недоношеною: щоб урятувати її життя, на 28 тижні вагітності лікарі зробили жінці кесарів розтин. Однак через ускладнення коронавірусної хвороби – значне враження легень – серце молодої жінки не витримало. Фактично кілограмового хлопчика, у якого також діагностували двобічну коронавірусну пневмонію, лікарі врятували.

Молода жінка потрапила в броварську лікарню на 28 тижні вагітності. Про це «Трибуні-Броварів» повідомила завідувачка пологовим відділенням ББКЛ Марія Островерха. Зі слів завідувачки, жінка захворіла ще 19-20 січня 2021 р., і лише 29 січня рідні викликали «швидку».

померла від ускладнень коронавірусу

Яна

Як з’ясувалося згодом, враження легень у Яни складали 90%, тож транспортували хвору до лікарні вже підключеною до кисневого дихання. Як зазначає Марія Островерха, жінці відразу провели тестування на коронавірус, який підтвердився, та призначили відповідне її стану лікування.

А вже в неділю, 31 січня, сатурація (насичення крові киснем – авт.) у жінки впала до 82-80% (при нормі 95-99%), що загрожувало життю дитини. Тож після консультації та погодження з обласними спеціалістами, вирішили їй робити кесарів розтин. Проводили його під спинальною анестезією. Після операції жінку перевезли в реанімацію інфекційного відділення.

Як зазначив заступник головного лікаря ББКЛ Григорій Павлін, у немовляти, яке важило всього 1300 г, також діагностували двобічну ковідну пневмонію. Хлопчика взялися виходжувати медики відділення інтенсивної терапії новонароджених.

За словами Марії Островерхої, 1 лютого в Бровари задля консультації хворої приїздив столичний спеціаліст-реаніматолог. Лікарі робили все можливе, щоб молода жінка (а Яні було 32 роки), одужала, та її стан залишався складним. У понеділок, 15 лютого, після двох тижнів перебування на апараті штучної вентиляції легень, Яна померла.

У дописі на Фейсбуці знайомі Яни повідомили, що поступила вона в лікарню «з двобічним запаленням з ураженням 90% легень». Також у дописі зазначено, що через значне ураження легень, жінці провели операцію «на грудній клітині». Проте цю інформацію лікарі спростовують: Яну оперували лише раз – проводили кесарів розтин.

Як повідомила журналістам «Трибуни» завідуюча відділенням інтенсивної терапії новонароджених ББКЛ Юлія Аубекерова, немовля, яке на сьогодні вже важить 1 500 г, лікарня забезпечує всім необхідним. Своєю чергою сина постійно відвідував та відвідує батько. Наразі стан дитини стабільний – немовля набирає вагу.

На жаль, журналістам не вдалося зв’язатися з рідними покійної Яни та дізнатися про долю інших її дітей. Лише відомо, що без мами залишилися дві дівчинки –6-ти та 3-ох років, та два хлопчики – 12 років та двох із половиною тижнів. Як розповідають Янині знайомі, вона була доброю і турботливою мамою.

За інформацією Григорія Павліна, на сьогодні в інфекційному відділенні ББКЛ перебуває 37 осіб, хворих на коронавірус, серед яких дві – в реанімації. У дитячій лікарні лікується 7 дітей із таким діагнозом.

Як повідомляє заступник директора ББКЛ, тяжких хворих на коронавірус не меншає. За період коронавірусної інфекції, від її ускладнень у Броварах померло 72 людини, у районі – 52.

Фото – із офіційної сторінки Яни Заболотньої у Фейсбуці

Читайте також

  1. У Броварах збирають реконвалесцентну плазму крові для лікування тяжкохворих коронавірусом. Відео
  2. В Україні запрацював контакт-центр із протидії коронавірусу
  3. На коронавірус захворів керівник броварського центру первинної медицини та його дружина-медик
  4. Фейкові ліки: компанію оштрафовано за виробництво та розповсюдження «Антикоронавірусу»
  5. Кількість хворих на коронавірус у Броварах та районі зростає – лікарі. Відео
Поділіться.

Залиште відповідь