Броварська і Бориспільська громади побудують спільний завод із сортування і переробки сміття. Що вже зроблено

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні в Борисполі відбулася спільна робоча нарада за участі голів Бориспільської і Броварської громад, Броварської РВА та Департаменту екології і природних ресурсів КОВА щодо будівництва спільного комунального підприємства з сортування та переробки твердих побутових відходів і сміття. Підприємство розташується на землях Бориспільської громади.

Як повідомив міський голова Борисполя Володимир Борисенко, під будівництво заводу Бориспільська громада виділила в своїй громаді ділянку 17 га на Об’їзній дорозі Н- 08.  «Цю ділянку виділено ще позаминулою каденцією саме під будівництво сміттєпереробного заводу,  –  розповідає Володимир Борисенко.До нас приходило багато інвесторів, проте не змогли домовитися щодо фінансування. Але головне те, що інвестори, які заходили, говорили про недостатні об’єми сміття».

Відтоді  Бориспільська і Броварська громади вирішили об’єднатися, щоб зацікавити інвестора і вирішити спільну проблему – переповнені сміттєві полігони: і в Броварському районі, і в Бориспільському, потужностей діючих легальних полігонів – максимально на рік.

Бориспіль, сміттєпереробний завод Бориспіль, сміттєпереробний завод Бориспіль, сміттєпереробний завод

Комунальне підприємство заплановано зробити прибутковим, яке зароблятиме кошти і зможе реалізовувати й інші цілі та завдання громад.

На сьогоднішній робочій зустрічі представники Броварської громади привезли напрацьований Статут майбутнього комунального підприємства. Його мають адаптувати під себе, а потім розглянути і затвердити на сесії Бориспільської міськради вже 26 липня. Цього ж місяця – 21 липня, Статут КП мають розглянути і затвердити на сесії Броварської міськради.

А вже після затвердження Статуту, громади рухатимуться далі в напрямку будівництва спільного сміттєпереробного заводу –  отримуватимуть містобудівні умови, змінюватимуть цільове призначення ділянки,  розпочинатимуть  попередні проєктуаальні роботи.

Керівним органом комунального підприємства будуть дві громади. Проте до проєкту планують залучити не лише 8 громад Броварського району та 7 громад Бориспільського, а й Київ та в переспективі –  все Лівобережжя.

Бориспіль, сміттєпереробний завод

Ганна Ткаліч

Бориспіль, сміттєпереробний завод

Володимир Борисенко, Ігор Сапожко, Павло Проскочило, Юрій Власенко

«Часу для реалізації задумки в нас мало, адже ситуація зі сміттєвими полігонами як у  Броварському, так і Бориспільському районі  катастрофічна, тож амбітно за півтора року ми маємо все це реалізувати», – зазначив  Володимир Борисенко.

Проте це можливо за двох важливих умов: припинення подальшої ескалації України росією і надходження спонсорських коштів із Європи. Щодо останніх, то сприятиме в цьому Департамент екології і природних ресурсів КОВА. Як зазначила директорка Департаменту Ганна Ткаліч, наразі це одне з головних завдань Департаменту.

 Читайте також

  1. Межі сміттєвого полігону «Десна-2» планують розширити – підсумки наради в Броварській РДА
  2. Сміттєвий полігон «Десна-2» закривається. У Броварській РДА шукатимуть нові ділянки під сміттєзвалища
  3. Засмічували промисловим сміттям землі Броварщини. Поліція затримала причетних. ФОТО, ВІДЕО
  4. ТОВ «Селтік ТБО» вивозитиме броварське сміття ще 5 років
  5. На Броварщині побудують комплекс для сортування і переробки сміття
  6. У Великій Димерці відкрилася перша на Броварщині станція для сортування вторсировини
Поділіться.

Залиште відповідь