COVID-19: хто відповідатиме за негативні наслідки від щеплення?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Верховна Рада звільнила виробників вакцин і залучених до щеплення медиків від відповідальності за негативні наслідки вакцинації проти COVID-19, та поклала на уряд. Це передбачають зміни до закону «Про лікарські засоби» в законопроєкті №5247, за який проголосували 242 народні депутати.

Йдеться про «будь-які наслідки, спричинені застосуванням таких вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавірусної хвороби».

Зазначається, що без ухвалення цього закону Україна не зможе отримати безкоштовні вакцини в рамках механізму COVAX, зокрема, Pfizer.

«У пояснювальній записці йдеться лише про ті препарати, які постачаються за програмою механізму COVAX, але законопроєктом пропонується звільнити від відповідальності за будь-які наслідки застосування усіх без виключення вакцин та імунобіологічних препаратів для лікування і профілактики COVID-19, що зареєстровані під зобов’язання для екстреного медичного застосування»,повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Україна є учасницею COVAX, тому, як і всі інші держави, що входять до механізму, має звільнити виробників вакцин від відповідальності за певні ризики, що можуть виникнути внаслідок застосування цих вакцин.

«Фактично держава перебрала на себе зобов’язання щодо компенсації у випадку, якщо щеплення призведе до негативних наслідків»,пояснив Радуцький у Фейсбуці.

Також він наголошує, що наразі щеплення пройшли 92 тис. українців, не зафіксовано жодного випадку ускладнення, яке б потребувало лікування чи компенсації. Проте, дієва система захисту як медиків, так і пацієнтів повинна бути створена.

Натомість в Україні можуть створити фонд компенсації побічних наслідків від використання вакцин.

Вакцінація в Броварах

Майже три тижні тому з Броварів почалася на Київщині вакцинація  проти коронавірусу препаратом CoviShield. Першими почали імунізувати мобільні групи вакцинаторів, лікарів і медперсонал броварської лікарні та амбулаторій.

Незабаром прогнозують розширення кола охочих захистити себе від COVID-19. «Трибуна» поспілкувалася з керівниками медзакладів і вакцинованими про наслідки імунізації, стан пацієнтів і наявність антитіл після вакцинації. Детальніше читайте в нашому матеріалі.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я планує видавати компенсації за наслідки, пов’язані з рідкісними серйозними побічними ефектами від вакцин проти COVID-19 в рамках ініціативи COVAX.

ФОТО – Житомир.life

Читайте також:

  1. Із 21 березня в Броварах діятимуть обмеження «червоної» зони. ВІДЕО

  2. Захворюваність на COVID-19 на Броварщині зростає – медики

  3. Права вибору не буде: Віктор Ляшко закликав не чекати на вакцину Pfizer. ВІДЕО

  4. Наслідки вакцинації CoviShield’ом у Броварах: свідчення медпацієнтів

Поділіться.

Залиште відповідь