Наслідки вакцинації CoviShield’ом у Броварах: свідчення медпацієнтів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Майже три тижні тому з Броварів на Київщині почалася вакцинація проти коронавірусу препаратом CoviShield. Першими почали імунізувати мобільні групи вакцинаторів, лікарів і медперсонал броварської лікарні та амбулаторій. Незабаром прогнозують розширення кола охочих захистити себе від COVID-19. «Трибуна» поспілкувалася з керівниками медзакладів і вакцинованими про наслідки імунізації, стан пацієнтів і наявність антитіл унаслідок вакцинації.

Вакцинували медпрацівників і невідомих громадських діячів

Як розповів очільник Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк, у медзакладі вакцинувалися 39 працівників станом на четвер.

Його колега з первинної медицини громади Ігор Кравцов повідомив «Трибуні» про 50 щеплених цієї п’ятниці і ще 10 – у суботу. Ідеться не лише про Бровари, а також і про населені пункти Броварського району, у яких щеплення проводить наша «первинка». Наразі вакцинація триває: сьогодні щеплюють медпрацівників у Згурівці, потім – у Гоголеві.

Зі слів Ігоря Кравцова, на цей час серед тих, хто не працює в медзакладах, залишками вакцини прищепили кілька осіб із Калити, а також 6 осіб із категорії «громадські діячі». Імена останніх не розголошують. Єдине, відомо, що вакцинувався голова Калитянської ОТГ Юрій Плакся.

Зазначимо, зі слів чиновників державного рівня, ідея вакцинувати громадських і публічних діячів полягала у відкритості – подати приклад для інших.

Читайте також: Як записатись на вакцинацію проти COVID-19? Алгоритм дій. ВІДЕО

Ігор Кравцов також розповів, що залишками доз наразі також можна вакцинувати працівників шкіл і дитячих садочків, священнослужителів. Окрім того, вже з 22 березня можливо дозволять отримувати щеплення всім охочим громадянам.

Як почувають себе перші вакциновані

Валентин Багнюк і Ігор Кравцов розповідають, що всі вакциновані почувають себе добре. У більшості чи багатьох не було побічних реакцій. Ті, в кого вони проявилися, мали протягом першої доби температуру. Хтось – болі чи набряк у місці уколу, біль у ногах, дехто нежить.

Нагадаємо, вакцинацію на Київщині почали 24-го лютого з Броварів. Першою прищепили завідувачку інфекційного відділення дорослої лікарні Тетяну Шульженко.

Відеосюжет із броварської лікарні про перших вакцинованих

Зі слів завідувачки, на цей час вона почувається нормально. Лише в перший день після вакцинації мала дещо підвищену температуру. А на місці уколу тоді з’явився синець.

Тетяна Шульженко

Тетяна Шульженко під час вакцинації 24 лютого

Один із перших вакцинованих, нейрохірург лікарні Євген Ганич, у перший день повідомляв про загальну втому. Однак, тоді він не стверджував, що це є результатом введення дози CoviShield’у.

Тиждень тому лікар розповів, що відразу після щеплення піднялася температура. Також – у суглобі неподалік від місця уколу боліла рука.

Стан вакцинованих нещодавно – добрий

Минулого тижня розпочалася вакцинація лікарів і працівників медичних амбулаторій міста. Журналіст «Трибуни» вибірково відвідав два заклади, щоби поспілкуватися зі щепленими. В обох амбулаторіях розповіли, що більшість працівників відмовилися від вакцинації, адже перехворіли.

В амбулаторії № 7 зазначили, що вакцинація у них відбулася цієї п’ятниці, 12 березня. Перші дози отримали 6 людей. Медсестра кабінету щеплень Юлія Лелякова розповіла, що перенесла щеплення добре. Щоправда, вночі після вакцинації мала температуру 39° С, але до обіду вона зникла. Окрім того, до сьогоднішнього дня медпрацівниця має незначний біль у руці.

Юлія Лелякова

Юлія Лелякова

Зовсім ніяких побічних реакцій не відчула пані Марія, молодша медична сестра амбулаторії № 7. Про це вона розповіла журналісту «Трибуни». З її слів, на роботу після щеплення прийшла бадьорою і здоровою, без жодних ознак поганого самопочуття.

Сімейний лікар амбулаторії № 2 Ярослав Дякунчак зазначив, що його вакцинували цієї суботи. Спершу він також мав температуру – 38,3° С, – яка згодом зникла. А також у перший день ненадовго проявилися ломота в тілі, біль у м’язах, слабкість. Але зараз самопочуття – абсолютно нормальне.

Зі слів завідувачки амбулаторії № 2 Яни Корінь, вона також була вакцинована – у п’ятницю. На цей час почуває себе добре, на здоров’я не скаржиться. Лікарка також розповіла, що з працівників медичного закладу вакцинували загалом 5 осіб, вони також перенесли щеплення добре.

Опитані лікарі зазначили, що описані реакції є нормальними – як для CoviShield’у, так і для інших вакцин. Це – реакція імунної системи, після якої і мають виникати антитіла до відповідних інфекцій.

Перша доза не дає антитіл?

Валентин Багнюк звернув увагу журналіста «Трибуни», що з 39-ти вакцинованих у броварській лікарні першою дозою 19 медпрацівників на 16-ий день здали тести на антитіла. І в жодного з них не виявили антитіл до коронавірусу.

Ідеться як про Ig M, які виникають і тримаються в організмі протягом хвороби і швидко зникають, так і про Ig G, що виникають у кінці хвороби і забезпечують довготривалий імунітет. Щоправда, зі слів очільника лікарні, на антитіла Ig A, які також є «молодими», як і Ig M, тестування не проводили.

Керівник лікарні зазначив, що на 28-ий день, перед введенням другої дози вакцини, у пацієнтів візьмуть ще раз аналізи на антитіла. Валентин Багнюк припускає, що антитіла можуть-таки утворитися після щеплення другою дозою вакцини.

Водночас директор зауважив, що в деяких вакцинованих медиків і інших працівників закладу, яких тестували на антитіла, аналіз крові має ознаки наявності вірусного захворювання.

Головне фото – Броварська ОТГ

Читайте також

  1. Україна четверта в Європі за кількістю нових випадків COVID-19
  2. ВООЗ схвалила однодозну вакцину від Johnson & Johnson для екстреного застосування
  3. У Броварах значно зросла кількість хворих на Covid-19 – керівники медустанов міста

 

Поділіться.

Залиште відповідь