Cпад COVID-19 в Україні закінчився. Науковці попередили про ризик «вибухових темпів» недуги

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Скорочення кількості нових випадків захворювання на коронавірус в Україні припинилося і почалося зростання. Поки що зростання є повільним, але, як вважають у Національній академії наук України, незабаром воно може відбуватися «вибуховими темпами». Про інформацію від дослідників кілька днів тому розповіло BBC.

«Наявні оперативні епідемічні дані дозволяють стверджувати про завершення фази спадання захворюваності на COVID-19 в Україні, – йдеться в повідомленні НАН України. –На цей момент захворюваність уже зростає в термінах тижневого порівняння, попри все ще низький її рівень, та існує загроза виникнення «вибухових темпів» такого зростання».

У НАНУ як і раніше прогнозують, що новий спалах буде пов’язаний із поширенням штаму «Дельта», – «як це спостерігалось у деяких країнах світу».

Стурбованість науковців викликає те, що за останній тиждень зросли одразу три ключові епідемічні показники: кількість позитивних ПЛР-тестів, число нових госпіталізацій і кількість нових зареєстрованих випадків хвороби.

«Хоча вибухового зростання не спостерігається в жодному регіоні, але темпи тижневого зростання збільшувалися в останні дні, тому ймовірність пришвидшення зростання є досить високою», – застерігають у НАНУ.

Там звертають увагу, що майже весь тижневий приріст нових випадків відбувався на півдні України, а левова його частка припадає на Одеську область.

Інші епіцентри поширення хвороби – Київ, де «високими стали темпи зростання госпіталізацій та позитивних результатів тестів», та Сумська область, де стрімко зростає кількість шпиталізацій.

Крім того, вчені звертають увагу на зменшення віку госпіталізованих – діти та дорослі у віці 18 – 34 роки стали частіше потрапляти до лікарень.

Читайте також

  1. «Дельта»: коли в Броварах очікують нову хвилю захворюваності на COVID-19
  2. Київ готується до нового локдауну: перепустки в транспорт тепер будуть електронні
  3. Із 1 липня в Україні розпочали тестувати цифрові COVID-сертифікати
Поділіться.

Залиште відповідь