Дітям-сиротам у Броварах замість квартир пропонують гроші

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Влада Броварської ОТГ затвердила списки осіб, які можуть отримати компенсацію замість черги на квартиру. Ідеться про дітей-сиріт, а також дітей, що позбавлені батьківського піклування та осіб із їхнього числа. Загалом нарахували 62 людини, які можуть отримати суму 28,941 млн грн. Протокол із підрахунками сьогодні затвердив виконком Броварської ОТГ.

Як ідеться в документах, відповідна комісія броварської громади прорахувала число дітей (зокрема колишніх дітей) за трьома віковими категоріями, а також суми виплат. Кошти порахували за формулою та у відповідності до нових правил компенсацій зазначеним категоріям. Їх у травні цього року схвалив Кабінет Міністрів України.

Євгенія Маліборська

Доповідала під час виконкому Євгенія Маліборська, в. о. начальниці служби у справах дітей

Броварські чиновники зазначають, що виплата компенсацій на умовах співфінансування з державного бюджету та інших джерел здійснюється залежно від віку:

  • для осіб від 23 до 35 років – 70 % граничної вартості житла з подальшим зменшенням частки державного бюджету на 10 % щороку, до 50 % – у 2023 і подальших роках.
  • для осіб старших 35 років – 30 % граничної вартості житла компенсується з державного бюджету, у 2022 і подальших роках компенсація здійснюється за рахунок місцевих бюджетів.

Решту відсотків сплачують за рахунок місцевих бюджетів.

Читайте також: Міський голова вручив ключі від 10 квартир. Кому дісталися?

Особи, які досягли 23-річного віку, протягом поточного бюджетного року мають право на компенсацію 100 % граничної вартості житла.

Відповідно до постанови Кабміну, гранична вартість житла визначається за такою формулою

із тексту постанови

Хто саме може отримати компенсацію

Таким чином у Броварській ОТГ сформували три списки осіб за віком, ідеться в протоколі комісії. За даними управління з питань комунальної власності і житла, станом на 1 липня на квартобліку перебуває:

  • осіб від 16 до 23 років – 31 (зокрема, 9 дітей-сиріт);
  • осіб від 24 до 35 років – 25;
  • старші 35 років – 2 особи.

Водночас чиновники наводять імена ще 5-ти дітей із Требухова та Княжичів, які не враховані в квартобліку. 4-х із них додають до першої категорії (до 23 років). А ще одній – із Требухова – відмовляють через наявність у її власності нерухомості.

Ігор Сапожко веде виконком

Під час засідання виконкому 13 липня 2021 року

Суми компенсацій

Відповідно до нового порядку, броварські чиновники затвердили розрахунок орієнтовних сум компенсацій. Під час розрахунку можновладці вказують, що, згідно з останнім наказом Мінрегіонрозвитку, вартість 1 кв. м житла становить 14,021 тис. грн.

Таким чином розрахунок за формулою виглядає так.

із тексту постанови

Отож, сумарно члени комісії та в подальшому виконком затвердили орієнтовну потребу в коштах для компенсації 62-м особам у розмірі 28,941 млн грн.

Як розповіли чиновники під час засідання виконкому, у 2020 року для компенсацій зазначеним категоріям Броварська міська рада витратила 501 тис. грн (загалом 6 осіб). А в 2019 році – 463 тис. грн. (8 осіб).

Читайте також

  1. Петиція: спортивна молодь просить облаштувати волейбольний майданчик у парку «Перемога»
  2. Кому держава компенсуватиме електроопалення
  3. Бровари зробили черговий крок до будівництва житлової багатоповерхівки замість садочка
Поділіться.

Залиште відповідь