Екологічній катастрофі на Київщині запобігли співробітники броварських СБУ, поліції і прокуратури

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Співробітники броварських СБУ, поліції та прокаратури викрили прихований полігон токсичних технологічних відходів на сміттєзвалищі поблизу столиці, відтак запобігли масштабному забрудненню земель і водних ресурсів Київщини. Повідомлення про це оприлюднено на сторінці ГУ СБ України в Києві та Київській області у Фейсбуці.
Як стало відомо журналістам «Трибуни» з власних перевірених джерел, представники комунального підприємства Вишгородського району «Комунальник» організували прихований полігон токсичних технологічних відходів на сміттєзвалищі поблизу столиці. 
Як зазначено в повідомленні СБУ, організував корупційну схему збагачення на захороненні токсичних відходів виробництва, ексдиректор вище вказаного підприємства, який перебував на посаді з 2016 до 2019 року. На сьогодні ексчиновник – депутат Димерської селищної ради Вишгородського району.
Посадовець за грошову винагороду дозволяв захороняти небезпечні для довкілля речовини на приватних земельних ділянках у спеціально створених котлованах поза межами сміттєвого полігону. За його розпорядженням захороняли відходи працівники і техніка очолюваного ним підприємства.
Влітку минулого року оперативники СБУ задокументували такі захоронення на 3-х ділянках. Понад 100 металевих бочок із небезпечними речовинами, зокрема нафтопродуктами та важкими металами I класу токсичності, правоохоронці виявили і вилучили зі спеціальних котлованів.
(Натисніть задля збільшення)
Проведені на місці захоронення заміри повітря підтвердили перевищення допустимих норм вмісту шкідливих речовин, також виявили пари сірководню та аміаку.
Наразі вилучені небезпечні відходи перебувають на відповідальному зберіганні комунального підприємства, вирішується питання щодо їх утилізації.
Тоді ж на гарячому затримали очільника одного із заводів із виробництва пластмас. Він передавав неправомірну вигоду директору сміттєзвалища в розмірі 130 тис. грн за можливість ввезти на територію полігону 40 тон виробничих відходів.
 (Натисніть задля збільшення)
Підприємцю оголосили про підозру за ч.1. ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.
Завідувачу сміттєзвалища та ексдиректору КП оголошено про підозру за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) та ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України.
Поділіться.

Залиште відповідь