Генеральні плани Требухову та Переможцю розроблятимуть за кошти Броварської територіальної громади

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьома сесія міської ради підтримала проєкт рішення щодо завершення робіт із розроблення генеральних планів Требухову та Переможцю. Мова про Програму «Розроблення містобудівної документації населених пунктів Броварської міської територіальної громади Броварського району Київської області на 2021-2023 роки». Проте в 2021 році мова не йде про роботу над  генпланом Броварів та його завершення.

Програму схвалено на виконкомі, профільних депутатських комісіях та затверджено 27 травня на 7-ій сесії ради Броварської ОТГ.

Як зазначено в Програмі, очікувані кінцеві результати її реалізації – можливість здійснювати комплексну забудову територій, збільшити темпи залучення та освоєння інвестицій, містобудівного освоєння територій міста Бровари, сіл Княжичі, Переможець і Требухів. Проте в 2021 році мова не йде про внесення змін до генплану Броварів та його завершення, лише про завершення робіт із розроблення генеральних планів для Требухова і Переможця.

У Програмі вказано, що генеральний план села Требухів, на підставі якого здійснюється вся містобудівна діяльність, затверджений ще в 1975 році і не відповідає вимогам містобудівного законодавства, а генеральний план села Переможець відсутній взагалі.

Як пояснила раніше членам бюджетної комісії головна архітекторка міста Світлана Батинчук, застаріла містобудівна документація обмежує права мешканців села, адже вони не можуть розпоряджатися приватними ділянками, відтак будувати індивідуальні будинки..

Розроблення генеральних планів Требухова та Переможця було розпочато в попередні роки на підставі рішень Требухівської сільської ради Державним підприємством «Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва «УКРНДІЦИВІЛЬБУД». На сьогодні виконавець розробив ескіз генерального плану, в якому містобудівними рішеннями обґрунтовано довгострокову стратегію планування та забудови території Требухова та Переможця. Про це зазначено в Програмі.

Передбачається, що завершення робіт із розроблення генеральних планів, поєднаних із детальними планами територій окремих частин, с. Требухів, с. Переможець дозволить включити до меж населених пунктів території, які на даний час перебувають поза межами населених пунктів. Це має покращити надання адміністративних послуг населенню, позаяк згідно з діючим законодавством, обслуговування територій за межами населених пунктів здійснюється місцевими державними адміністраціями ( в нашому випадку – Броварською РДА).

Безпосередньо на завершення робіт із розроблення генеральних планів для Требухова і Переможця, поєднаних із детальними планами територій окремих частин сіл Требухова та Переможець, потреба у фінансуванні складає  2 300,00 тис.грн. Ще 450 тис. потрібно на детальні плани територій та внесення змін, 275 тис. – на експертизу, рецензії, висновки, 75 тис. – на друкування оголошень та повідомлень у ЗМІ. Проте необхідних коштів для реалізації Програми поки що немає.

Окрім цього, щоб впорядкувати землі Броварської ОТГ, мають провести аудит земель за межами села Требухів та частково в межах сіл Требухів та Княжичі.

Як зазначено в пояснювальній записці до проєкту рішення сесії міської ради, «проведення аудиту земель надасть можливість виявити земельні ділянки, що перейшли з колективної в комунальну власність, виявити земельні ділянки колективної власності, які помилково зареєстровані як державна власність, юридично обґрунтувати та описати дії ради щодо виправлення помилок та розпорядження землями з метою їх більш раціонального використання».

Згідно з рішенням 7 сесії Броварської ОТГ, аудит земель проводитиме ТОВ «Експертний центр права». Саме з цим товариством виконком і укладатиме договір на виконання робіт. Заплановано витрати в сумі 48 тис.грн.

Головне фото – з сайту brok

Читайте також

  1. Чому «загрузла» концепція розміщення МАФів та хто «тормозить» розробку нового Генплану міста
  2. Київ поглине Бровари? Як влада планує об’єднувати міста в агломерації
  3. Нова топозйомка Броварів без грифу «для службового користування», однак не для всіх
  4. Громадські слухання. Як зонінг Броварів вплине на екологію міста
Поділіться.

Залиште відповідь