Громада Требухова планує перейти до Православної церкви України. Збори призначено на 6 серпня

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Громада Требухова хоче розірвати будь-які стосунки з УПЦ (мп), до якої належить місцева Свято-Покровська церква. Вже цими вихідними мають відбутися загальні збори релігійної громади для спільного рішення про зміну релігійного статуту (положення) громади. Про це йдеться в одній із груп Требухова у Фейсбуці.

В одній із требухівських груп адміністраторка опублікувала скріни листа нібито від бійців ЗСУ з Требухова. У листі на ім’я старости села Андрія Цахла, датованому 26 липня, військовослужбовці закликають невідкладно організувати заходи, які вирішать питання підпорядкування релігійної громади села  Православній Церкві України (ПЦУ).

(Натиснути задля збільшення)

«На жаль, у цій важкій боротьбі не обходиться без зрадників. За період повномасштабної війни мала місце значна кількість випадків, коли служителі та представники церков, що перебувають у підпорядкуванні московського патріархату, виявлялися зрадниками України та українського народу й усіма можливими засобами спиряли ворогу, допомагали чинити геноцид українців, виконувати прохання або прямі накази ворога. Це і передача позицій ЗСУ, і переховування окупантів, їх зброї та амуніції, і надання ворогу інформації щодо місця знаходження чи проживання патріотів, активістів та їх сімей», – зазначається  в листі.

Загальні збори

6-го серпня о 10:00 на центральному стадіоні Требухова відбудуться загальні збори церковної громади парафії Покрови Божої Матері. Про це повідомили адміністратори однієї з требухівських груп.

Требухів центр церква дрон

«Наразі наша громада має історичний шанс позбавитися панування московського патріархату, через який здійснюється тиск агресора на наших громадян», – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що адміністраторка  ФБ-групи «Требухів, 07454 NEW» Марина Горбачова-Овдієнко після розміщення цього оголошення на своєму ресурсі почала отримувати погрози. А також погрози надходили і на адресу її дітей.

За законом України, кожна релігійна громада може самостійно вирішувати, під чиєю юрисдикцією перебувати. Для вірян, які хочуть розірвати будь-які стосунки з УПЦ (мп), Священний Синод Православної Церкви України пропонує спрощену процедуру прийняття, ухвалену 21 березня 2022 року. І поки у Верховній Раді ще не розглянули законопроєкт про заборону Московського патріархату, все більше релігійних громад добровільно  переходять  до ПЦУ.

Релігійні громади Броварщини

Нагадаємо, що в Броварах місяць тому в парку Приозерний зареєстрували нову релігійну громаду – Свято-Богоявленську парафію ПЦУ.

А 17 липня громада Зазим’я  проголосувала за перехід Свято-Воскресенської церкви (мп)  до ПЦУ.

Уже за два дні Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у своїй резиденції – Митрополичому домі, вручив протоієрею Анатолію Слиньку та представникам зазимської релігійної громади Воскресіння Христового, статутні документи про прийняття до помісної Української Православної Церкви.

На Броварщині це не єдині населені пункти, громади яких вирішили перейти до ПЦУ. Серед них села Паришків, Бакумівка, Лук’янівка, Селичівка та інші.

ФОТО – Google Maps та соцмережі

Читайте також:

  1. Нічого святого: у Броварському районі окупанти зруйнували 2 церкви, в Україні – понад 60. ОНОВЛЕНО

  2. ПЦУ запустила мобільний додаток «Моя церква»

  3. ПЦУ – єдина канонічна Православна церква в Україні, – патріарх Варфоломій

  4. Московський патріархат продовжує служити в храмі Погребів, який перейшов до помісної церкви

Поділіться.

Залиште відповідь