Громадська рада при виконкомі: «померла» назавжди?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Громадська рада при виконкомі (ГР), у якої основне завдання забезпечувати участь громадян у вирішенні питань місцевого значення, здійснювати громадський контроль за діяльністю виконавчих органів міської ради, не працює 1, 5 роки. Як стало відомо з повідомлень окремих членів ГР у соцмережі Фейсбук, її роботу блокують. Хто ж блокує та чи реанімує свою роботу громадська рада?

У броварських групах соцмережі Фейсбук з’явилася інформація від члена громадської ради (ГР) при виконкомі Віктора Юрова (Козака) про те, що міський голова, який є і головою виконавчого комітету, блокує роботу ради. При цьому «стара» громадська рада від червня 2020 р. уже не має повноважень (обирається на два роки), а нову обрано так і не було. Ті ж питання, які свого часу підняла «стара» громадська рада, до логічного завершення доведені так і не були, вказано у дописі.

Із часу останнього засідання «старої» громадської ради при виконкомі міської ради минуло 1, 5 роки. Відтоді про неї у Броварах ніхто нічого не чув. Останні два засідання було проведено у лютому минулого року з різницею в тиждень.

Голова «старого» скликання громадської ради і одночасно голова ініціативної групи, яка і мала б провести установчі збори та обрати новий склад ГР при виконкомі Авксентій Гранат каже, що цьому немає нічого дивного, адже карантинні обмеження ніхто не скасовував. За словами пана Граната, він пару місяців тому звертався до міського голови з пропозицією відновити роботу громадської ради, зокрема зібрати ініціативну групу та провести установчі збори, проте очільник громади повідомив, що це зараз не на часі, адже триває локдаун.

Чи й справді це так, журналісти «Трибуни» намагалися з’ясувати в Ігоря Сапожка, однак на повідомлення у Вайбері він не відповів. Хоча і прочитав.

Проте Авксентій Гранат зовсім не згадує, що отаннє засідання ГР датоване 18-им лютим 2020 року, а  перші карантинні обмеження введено в Україні 12 березня 2020 р. Броварщина перебувала у «жовтій» зоні в серпні 2020 р., цього року послаблення карантину з 1 травня. А з 17 червня вся Україна – в «зеленій» зоні. Відтоді відновили роботу заклади торгівлі, торгово-розважальні центри, ринки, ярмарки, заклади громадського харчування, спортивні зали та фітнес-центри, відновився навчальний процес. І зустрічі громади, за наявності масок, ніхто не забороняв. Однак Авксентій Гранат вказує, що було два звернення від громадських організацій (яких – не поточнює), які просили відтермінувати засідання ГР через карантинні обмеження. Власне, це стало ще одним приводом не реанімувати роботу ГР, тож, зазначає пан Гранат, він «не знайшов вагомих підстав, щоб розпочати роботу громадської ради».

Нагадаємо, «стара» громадська рада при виконкомі міської ради, порівняно з попереднім складом, збільшилася вдвічі: 34 проти 14. Більшість членів  ГР – нові  обличчя, які представляли переважно, громадські організації  спортивного та  духовного напрямків. До нового складу ради ввійшли майже всі «старі»  її чени, які розпочали «новий сезон» із з’ясування стосунків.

Сформовано новий склад Громадської ради при виконкомі: «старі» члени з’ясовують стосунки 

Відколи було затверджено «старий» склад громадської ради (у травні 2018 р. – авт.), то лише одиничні засідання відбувалися конструктивно, в рамках регламенту та без скандалів і взаємозвинувачень голови  ГР Авксентія Граната та члена ради  Ігоря Мотузки. У кожного з них була своя правда і свої аргументи, які  розділили членів ради на два ворожі табори. Одні щораз наполягали на складанні повноважень голови, звинувачуючи пана Граната в некомпетентності, постійних порушеннях регламенту. Інша частина, у свою чергу, наголошувала на постійному безпідставному блокуванні роботи ГР, безвідповідальності та бездіяльності бунтарів. Сторонам так і не вдалося знайти компроміс. Чи то членам ГР набридло даремне витрачання свого часу, коли жодне рішення так і не ухвалювалося, чи то представники громадських організацій до кінця так і не усвідомили, навіщо створено цю раду, але частина відвідувати засідання припинили. Так, за півроку із 5 засідань «злетіло» два, які не зібрали кворуму: 17 із 34, ще два – ледве кворум зібрали. Після того, як головуючий повідомив про відрахування постійних  «прогульників», зібралося 26 членів ради.

Зазначимо, що навіть коли і не було локдауну, громадська рада не працювала майже пів року. Хоча на початку роботи «старого» складу ГР Авксентій Гранат мав серйозні наміри – не лише стати членом виконкому, а і бути присутнім на сесіях та ввійти в профільні комісії. Проте відвідав лише кілька засідань виконкому.

Про новостворені комісії та як Авксентій Гранат планує бути почутим, – Громадська рада при виконкомі 

Згідно з оприлюдненими протоколами засідань ГР на сайті міської ради, у 2019 р. відбулося три засідання ГР, ще два – в 2020 році. Загалом за два роки діяльності відбулося 10 засідань.

На останньому засіданні пан Гранат прозвітував за свою роботу протягом двох років.Також 18 лютого 2020 р. було затверджено склад ініціативної групи задля підготовки і проведення установчих зборів, де і мають обрати нову громадську раду. На цьому і крапка.

Що вдалося зробити за два роки?

Серед досягнень ГР за два роки роботи Авксентій Гранат назвав:

  • співпрацю з виконкомом у плані забезпечення ГР приміщенням та канцелярією;
  • оформлення інформаційного стенду на І поверсі міськради, де розміщена інформація щодо діяльності ГР;
  • ведення підрозділу «Громадська рада при виконавчому комітеті» на офіційному сайті міськради;
  • робота комісій та надсилання звернень до виконкому та міського голови з питань: облаштування зупинок та коректності розташування знаків, боротьби з амброзією, облаштування майданчиків для воркауту, пришвидшення запуску маршруту №9, можливості розширення дитсадка «Лісова казка», відновлення соціального захисту чорнобильців, захисту сімейних цінностей.

Також члени ГР заслухали доповіді начальниці УБЖКГТ Світлани Решетової щодо стану фінансування і будівництва шкіл та дитячих садочків. Щодо законності об’єктів будівництва інформував начальник управління інспекції та контролю Богдан Мельниченко.

Із реально виконаного, то члени ГР називають активнішу боротьбу з амброзією та появу на Торгмаші зупинки громадського транспорту.

Пан Гранат визнає, що у ГР протягом двох років не було чіткого плану роботи.

На запитання «Коли ж розпочнеться формування нового складу громадської ради?», то Авксентій Гранат каже, що планує реанімувати роботу ініціативної групи. Але це робитиме з 1 вересня, адже зараз нова «перешкода» – час відпусток. Проте перед цим запитає у міського голови: чи можна вже дорадчому органу працювати? І поміж іншим зазначає, що з вересня в Україні пророкують поширення нового штаму коронавірусу «Дельта». А там – новий локдаун.

На головному фото – Авксентій Гранат. Фото – авторки

Читайте також

  1. Головою Громадської ради при виконкомі обрано Авксентія Граната: знову «ручна»?
  2. «Мертва» Громадська рада при виконкомі зробила перший «глибокий вдих» 
  3. Рішення від громади Броварів можуть приймати 3 із 34 членів – Громадська рада при виконкомі 
Поділіться.

Залиште відповідь