Як живуть у Польщі діти з мокрецького будинку «Надія»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Восьмеро маленьких вихованців дитячого будинку «Надія» під час окупації села Мокрець Калитянської громади евакуювали в Польщу. Інформацію про те, як живуть діти на чужині, розміщено на сторінці Броварської РВА.

Рашисти окупували село Мокрець у березні. Спільними зусиллями Служби в справах дітей та сім’ї Броварської РВА їх удалося евакуювати не лише з села, а й країни.

«В активну фазу окупації Мокреця за супровід дітей взялася директорка Калитянської школи Антоніна Шпак. Вона буквально під кулями вивозила дітей із дитячого будинку, надалі відповідала за переїзд їх до Польщі. Наразі вона проживає з дітлахами в сусідній країні та є їх опікуном», – розповіла «Трибуні-Броварів» очільниця Служби у справах дітей та сім’ї Броварської РВА Тетяна Купріянець.

З її слів, восьмеро дітей перебувають у польському будинку сімейного типу, де з ними проживають інші діти зі своїми батьками-опікунами. На новому місці дітки адаптувалися і ходять до школи.

Наразі дітлахи перебувають у безпеці, для них повністю облаштоване дозвілля. Вони мають можливість відвідувати басейн, різні гуртки і просто радіють життю. Невдовзі діти вирушать на відпочинок та оздоровлення в дитячий табір. За час перебування в Польщі, хлопчики і дівчатка ще більше здружилися.

Як зазначила Тетяна Купріянець, із початку військової агресії росії проти України, з Великодимерської, Калитянської та Броварської територіальних громад до різних країн вдалося евакуювати понад 500 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей уразливих груп населення разом із законними представниками, а також людей із інвалідністю.

«Доки продовжується в нашій країні війна, дуже радісно усвідомлювати, що хоч частинка дітей має змогу жити, не чуючи вибухів, не переживати неспокій повітряних тривог, не відчувати наслідків лиха, яке прийшло до України – широкомасштабна агресія російської федерації», – йдеться на сайті Броварської РВА.

ФОТО – Броварська РВА

Читайте також:

  1. Викликали вогонь на себе: як два друга з Шевченкового і Мокреця зупинили російських окупантів

  2. У Мокреці знущався над двома цивільними полоненими: російському командиру заочно повідомлено про підозру

  3. Карантин у дитбудинку «Надія» в Мокреці закінчився, нових випадків нема

  4. 7 випадків: спалах COVID-19 у дитбудинку Мокреця

Поділіться.

Залиште відповідь