Інвестори броварського ЖК «А-12»: забудовник лише годує нас обіцянками

Pinterest LinkedIn Tumblr +

12 серпня інвестори новобудів на вул. Олімпійська, 12-А та В. Симоненка, 113 вдруге зустрілися із забудовником – керівником та власником ЗАТ «Українська будівельна компанія» Олегом Морозом, щоб почути, що зроблено фірмою за останні два місяці, і коли, нарешті, будинки буде здано в експлуатацію. Зустріч відбувалася за участі заступника міського голови Петра Бабича та чиновників УБЖКГІТ. Останні є замовниками будівництва «висоток», що складають комплекс «А-12», де частина квартир передбачена для учасників АТО.

Як стверджують присутні на зустрічі представники інвесторів, за два місяці – від часу останньої зустрічі із забудовником –  будівельні роботи на об’єктах фактично не проводяться. Хоча власник фірми «Українська будівельна компанія» Олег Мороз обіцяв наростити темпи будівництва, та вони навпаки зупинилися: будівельники лише імітують видимість роботи.

ЖК "А-12"

Під час зустрічі інвесторів із забудовником. Олег Мороз – праворуч ( у білій сорочці)

Недобуд ЖК "А-12"Зазначимо, що за проєктом ЖК «А-12» складається з 3 будинків: 26-поверхового на вул. Олімпійська, 12-А та 10-ти і 26-поверхового на вул. В. Симоненка, 113. Останні між собою з’єднані. Цікаво, що будівлі ЖК «А-12» розтшовані в різних частинах міста, проте мають одну назву. Зовником будівництва багатоповерхівок є управління будівництва житлового-комунального господарства, інфраструктури і транспорту Броварської міськради. 0, 7486 га землі на Симоненка, 113 місто надало ЗАТ для будівництва двох багатоквартирних житлових будинків, де для учасників АТО та сімей загиблих мають передати 10% житла – 47 квартир. На вул. Олімпійська, 12-А під житло для воїнів заплановано передати 14% – 29 квартир. Загалом у ЖК «А-12» учасники російсько-української війни мають отримати 76 квартир.

76 квартир для бійців, вибачення перед Муратовим і спортивні змагання, – координаційна рада з питань АТО 

Згідно з підписаними інвестиційними зобов’язаннями, будинок на Олімпійській, 12-А забудовник мав здати навесні 2020 р.. Проте, як вказують інвестори, його будівництво зупинилося не досягши і 50% готовності.

будинок на Олімпійській, 12-А

Новобуд на Олімпійській, 12-А

10 -поверхову секцію на вул. Симоненка, 113 мали завершити у 4 кварталі 2020 року. Також мав бути зведений і каркас 26-поверхівки. Однак у 10-поверхівці ще тривають роботи, а в другому будинку з 26-ти поверхів зведено всього чотири.

Вул. Симоненка, 113 Вул. Симоненка, 113 Вул. Симоненка, 113

За словами Олега Мороза, причиною повільної роботи є погіршення фінансування через зменшення попиту на нерухомість під час локдауну. Проте питання про взяття кредиту на добудову поки що не стоїть, каже пан Мороз, адже фінансовий стан компанії вже стабілізується: у вересні очікують на «потік інвестицій». За словами директора фірми, не проданих квартир на інших об’єктах достатньо, тож це дозволить завершити недобуди. Зокрема, будинок на Олімпійській, 12-А планують здати в експлуатацію до кінця поточного року.

Недобуд ЖК "А-12"

Олег Мороз

Проте начальниця УБЖКГІТ Світлана Решетова зазначила, що забудовник вводить в оману місто та інвесторів і лише вигадує причини, які нібито не дозволяють завершити будівництво. Адже в місті працюють й інші забудовники, для яких локдаун не став перешкодою для продовження робіт. Позаяк місто вже «навчене» на історії довгобудів ЖК «Діамант» та будинку на вул. С. Петлюри, 21-А, де забудовники лише «годували обіцянками» завершити будівництво, чиновники запропонували створити комісію з перевірки фінансової звітності ЗАТ «Українська будівельна компанія», щоб з’ясувати, чи за призначенням витрачено кошти інвесторів. А також повідомили про намір ініціювати розірвання з фірмою договору, позаяк не виконано жодного зобов’язання. Окрім цього, запланували в додатковому договорі прописати відповідальність не лише інвесторів, а і забудовника. До того ж планують прописати йому і зобов’язання – відшкодувати збитки завдані інвесторам через зміну графіка виконання робіт.

Зауважимо, що ЗАТ «Українська будівельна компанія» на ринку 25 років. За цей час компанія побудувала в Україні низку житлових та готельних комплексів, офісних центрів. Безпосередньо в столиці ЗАТ спорудило Академію внутрішніх справ України, Вищий Господарський Суд, будівлю Олімпійського Комітету України, головний офіс «Нафтогазу України», Центр дитячої кардіології та кардіохірургії та інші. Також фірма реконструювала в Києві низку об’єктів. У Броварах ЗАТ має перший досвід будівництва.

У цілому в активі ЗАТ УБК понад 100 проєктів та близько 400 000 м побудованих площ. Актуальні проєкти компанії УБК розташовані в Києві, Крюківщині та Броварах: ЖК «iHome», «A12-2», «Art Парк», таунхауси iHouse, ЖК «A-12», ЖК «Грюнвальд», ЖК «Олександрівський».

На наступних зборах, які заплановано провести за три тижні, забудовник має знову прозвітувати про свою роботу.

Фото – авторки та зі сторінки забудовника ЖК «А-12» у Фейсбуці

Читайте також

  1. Для житла АТОвцям можна буде віддати понад 17 гектарів землі, – Ігор Сапожко
  2. «Українська будівельна компанія» запрошує на роботу
  3. Довгобуд на С. Петлюри, 21-Б добудує  фірма «Атлант»: відбувся конкурс на відбір забудовника  
  4. Співвласник фірми-забудовника «Атлант» Вадим Каган пообіцяв інвесторам одноосібно завершити довгобуд на вул. С. Петлюри, 21-Б (Відео)
  5. Добудувати ЖК «Діамант»: влада шукає, хто візьметься
  6. Бровари зробили черговий крок до будівництва житлової багатоповерхівки замість садочка
Поділіться.

Залиште відповідь