Із 1 жовтня тарифи для українців за комунальні послуги зростуть

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 1 жовтня змінюються тарифи на опалення, гарячу воду і електропостачання для населення. За опалення, як і електроенергію, доведеться платити майже на половину більше. 

Ціна за опалення

Ціни за опалення зростуть до 40%. Але остаточна цифра залежатиме від населеного пункту. Про це йдеться в постанові Кабміну №859 від 11 серпня 2021 року. Середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла буде на рівні 2151,77 – 2433,90 грн/м кв. Тариф на гаряче водопостачання становитиме 109,55 – 122,17 грн/м куб.

Плата за електроенергію

Так,  із 1 жовтня плата за електроенергію залежатиме від кількості спожитого ресурсу. Таку інформацію оприлюднено на сайті Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Ті українці, що використовуватимуть  за місяць до 250 кіловатів, платитимуть за тарифом  1, 44 грн за 1 кіловат. Ті, хто напалюватиме понад 250 кіловат, тариф становитиме 1, 68 грн за кіловат-годину.

Уряд закріпив тариф в 1,68 грн за кВт-год для колективних побутових споживачів, гуртожитків, що розраховуються за електроенергію за загальним лічильником у частині споживання електроенергії фізичними особами для власних потреб, виключаючи професійну та господарську діяльність.

Тариф у розмірі 1,68 грн за кВт-год був закріплений за дачними та дачно-будівельними кооперативами, садовими товариствами, гаражно-будівельними кооперативами на технічні цілі та освітлення території.

Крім того, Кабмін відніс до категорії споживачів, які отримують електрику за фіксованою ціною, юридичні особи, які здають житло для внутрішньо переміщених осіб, і релігійні організації.

Ціна на газ

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначав про введення в Україні «річних тарифів». Головною умовою залишається те, що постачальник палива не змінює тарифи до 30 квітня 2022 р., навіть якщо і будуть зміни на біржах.

У кожного постачальника газу тарифи свої. У середньому вони не перевищують 8 грн за 1 м куб. Нафтогаз установив вартість газу для побутових споживачів на рівні річного тарифу. Про це повідомляється на офіційному сайті регулятора. Так, для опалювального сезону 2021-22 рр. Нафтогаз пропонує тариф на газ у розмірі 7,96 грн за кубометр природного палива. Такий варіант доступний користувачам Нафтогазу при підключенні до спеціального тарифу «Комфортний сезон». Якщо оплачувати до 15 числа через особистий кабінет, можна отримати додаткову знижку в 1%.

Читайте також

  1. Лікуваня зубів у броварській стоматполіклініці здорожчало. НОВІ ТАРИФИ
  2. Тарифи на тепло та гарячу воду не підвищуватимуть. Поки що
  3. Нові тарифи на тренування та оренду футбольних полів від КП «МФК «Бровари»
  4. Знизити тарифи! Жителі Великодимерської громади написали лист Зеленському. ФОТО
  5. Затверджено нові тарифи на вивезення відходів. Чи платитиме приватний сектор?  
Поділіться.

Залиште відповідь