Із 24 лютого в Україну повертається адаптивний карантин із кольоровим зонуванням. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кабінет Міністрів України на вчорашньому засіданні схвалив рішення, яке повертає адаптивний карантин із регіональним поділом на чотири зони та обмеженнями у залежності від епідемічної ситуації. Він почне діяти з 24 лютого 2021 року на всій території України. Окрім того, уряд продовжив дію загальнонаціонального карантину до 30 квітня.

Фінальна версія постанови про повернення до адаптивного карантину повинна з’явитися на сайті Кабміну після доопрацювання сьогодні, 18 лютого.

(Про повернення адаптивного карантину з 35 хв. 07 сек.)

Постанова передбачає встановлення базового жовтого рівня для всієї країни. Водночас передбачено деякі послабленнями, а саме:

  • дозволять проведення масових заходів, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 м² площі або з наповненістю залу до 50 %;
  • дозволять відвідування закладів освіти групами більш ніж 20 осіб;
  • під час проведення матчів командних ігрових видів спорту можуть бути присутні глядачі, але з певними обмеженнями щодо кількості заповнених місць;
  • дозволять працювати ресторанам, кафе, барам та їдальням до 0:00.

Вже добре знайомий українцям адаптивний карантин, який діяв із 22 травня 2020 року до зимового локдауну, передбачає регіональний поділ на чотири карантинні зони («зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону») за рівнем епідемічної небезпеки (чіткі обмеження та критерії визначення для кожного наведено нижче), а також уведення карантинних обмежень відповідно до епідемічної ситуації.

КРИТЕРІЇ ТА ОБМЕЖЕННЯ КАРАНТИННОГО ЗОНУВАННЯ

карантинне зонування зона зелена

карантинне зонування зона жовта

карантинне зонування зона помаранчева

карантинне зонування зона червона

Маркуватиме регіони автоматизоване програмне забезпечення на основі алгоритмів і даних. Національна комісія ТЕБ та НС затверджуватиме ці дані.

Зелений рівень стане показником, якого регіони мають досягнути, щоб почати говорити про перегляд або скасування певних карантинних обмежень. Помаранчевий рівень не передбачатиме встановлення додаткових карантинних обмежень, а сигналізуватиме про можливе наближення регіону до червоного рівня епідемічної небезпеки. Водночас пропонується, що на цьому рівні органи місцевої влади можуть вводити додаткові обмежувальні заходи для запобігання поширенню інфекції.

На червоному рівні вводитимуться жорсткі карантинні обмеження за прикладом січневого карантину.

локдаун

Для червоної зони обмеження та їхня кількість встановлює спільним рішенням державна та регіональна комісії ТЕБ і НС. Він має бути введений на території регіону протягом 48 годин після запровадження. Це може бути одномоментне закриття всіх сфер або поступове обмеження для закладів, які в конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби.

ЯК ПРАЦЮВАТИМУТЬ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ В АДАПТИВНИЙ КАРАНТИН?

З метою запобігання та зменшення ризиків зараження коронавірусом уряд ухвалив нові зміни в освітньому процесі, які стосуються рівнів епідемічної небезпеки. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі:

Із 24 лютого на всій території України встановлюється «жовтий» рівень, відповідно до якого забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти в разі, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти. Також заборонено проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі здобувачів освіти з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів (відвідувачів).

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи Міністра охорони здоров’я.

У разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки продовжуватимуть роботу дитсадки та спеціальні заклади освіти, учні 1-4 класів навчатимуться у звичному режимі. Для всіх інших здобувачів освіти запроваджуватиметься дистанційне навчання.

Моя позиція щодо очного навчання учнів початкової школи залишається незмінною. І я дякую колегам, які врахували та підтримали пропозиції не лише МОН, а й батьків та освітян.

Фото – Ніжин.City

Читайте також:

  1. «Помаранчева зона» замість локдауну: нагадуємо правила для броварчан

  2. Як стартував локдаун у Броварах

  3. «Весняний локдаун – ранив, а карантин вихідного дня – добив», – підприємець Юрій Котелевець

  4. COVID-19: у Броварах померла багатодітна мама, її новонародженого сина лікарі врятували

Поділіться.

Залиште відповідь