Із 5 квітня пасажирів маршруток не пустять до Києва без спецперепустки: як отримати

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Усі пасажири, які з понеділка 5 квітня планують заїхати до Києва за допомогою приміського транспорту, мусять мати при собі спеціальну перепустку, що дає право їздити столичним пасажирським транспортом. Її наявність у приміських маршрутках перевірятиме поліція. Таке рішення сьогодні ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляють київські обласні та міські чиновники. Водночас маршрутки, що їдуть по Броварах і всередині Київської області, нових обмежень не матимуть.

Без перепустки до Києва не пустять

Для маршрутів, які прямують до столиці, зокрема таких як Бровари – Київ, необхідна буде спеціальна перепустка.  Ідеться про документ, який запровадили в Київській міській державній адміністрації для проїзду в столичному транспорті. Про це «Трибуні» розповіли в департаменті цивільного захисту, оборони та взаємодії з правоохоронними органами Київської обласної державної адміністрації.

Читайте також: Проїзд за перепустками, зачинені школи і дитсадки: з 5 квітня в Києві – посилений локдаун

Цю інформацію підтвердили і в пресслужбі Київської міської державної адміністрації. Журналісту «Трибуни» уточнили, що кожен, хто рухатиметься приміським пасажирським транспортом до Києва, мусить мати при собі спецперепустку. Контроль здійснюватиме поліція.

Поліційний контроль на в’їзді до Києва під час перших суворих карантинних обмежень, квітень 2020 року

У пресслужбі Національної поліції Києва зазначили, що правоохоронці справді вже з 5 квітня перевірятимуть наявність перепусток у пасажирів приміського транспорту. Контроль здійснюватимуть на зупинках. Причому – не лише на кінцевих, а і на будь-яких інших.

Як отримати спецперепустку

Як повідомляли в КМДА, згідно із затвердженим порядком, спецперепустки видаватимуть тільки для перевезень працівників підприємств критичної інфраструктури. Керівникам інших організацій міська влада рекомендувала перевести працівників на дистанційний режим роботи.

Які саме підприємства входять до «дозволеної» на видачу перепусток категорії –  в КМДА не уточнюють. Водночас, відповідно до постанови Кабміну, об’єкти критичної інфраструктури – це підприємства та установи (незалежно від форми власності) таких галузей, як енергетика, хімічна промисловість, транспорт, банки та фінанси, інформаційні технології та телекомунікації (електронні комунікації), продовольство, охорона здоров’я, комунальне господарство, що є стратегічно важливими для функціонування економіки і безпеки держави, суспільства та населення.

У КМДА звертають увагу, що кількість спецперепусток обмежена. Заяви від окремих осіб не приймаються. Для отримання спецперепусток керівники підприємств та організацій мають надіслати лист на ім’я директора департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київради (КМДА).

Докладно про реквізити, способи отримання спецперепустки тощо описано ТУТ.

спеціальна перепустка

Нові спецперепустки. Фото – КМДА

Рух у Броварах та всередині Київської області не обмежують

Тим часом сьогодні ж відбулося ще одне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій – на рівні Броварської ОТГ. Чиновники і представники відповідних служб, нагадаємо, вирішили закрити дитячі садочки, а школи – перевести на дистанційне навчання.

Читайте також: Із 21 березня в Броварах діятимуть обмеження «червоної» зони. ВІДЕО

Водночас нових обмежень для транспорту всередині громади не передбачено. Як розповіла «Трибуні» начальниця відділу експлуатації комунальних об’єктів, інфраструктури та транспорту УБЖКГІТ Яна Ліпська, на маршрутках нових обмежень чи послаблень не запроваджують. Як і раніше, в автобусах дозволено перебувати 50 % пасажирів від числа сидячих місць.

Зазначимо, Броварська ОТГ курує всі внутрішньоміські маршрути №№ 2, 3, 4, 5, 9, 10, а також маршрути № 16 (Красилівка – Требухів – Бровари) та № 17 (Княжичі – Бровари).

маршрутки в центрі

Броварські маршрутки. Фото – Антон Раков, © «Трибуна-Бровари»

У департаменті цивільного захисту, оборони та взаємодії з правоохоронними органами Київоблдержадміністрації також розповіли, що під час сьогоднішнього засідання обласної комісії з ТЕБ та НС для внутрішньообласних маршруток, які не їдуть до столиці, вирішили нових обмежень так само не запроваджувати. В автобусах можна перевозити 50 % пасажирів від кількості сидячих місць.

Головне фото – департамент транспортної інфраструктури КМДА

Читайте також

  1. Із 5-го квітня в Броварах закриваються дитячі садки, учні шкіл – на «дистанційці»
  2. COVID-19: броварську лікарню розвантажать. Куди переведуть хворих?
  3. «Червона зона» в Броварах: про маршрутки, пільговий проїзд і порушення карантинних обмежень
Поділіться.

Залиште відповідь