КП «Броваритепловодоенергія» сплачує штрафи і продовжує забруднювати річки

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Державна екологічна інспекція Столичного округу оштрафувала КП «Броваритепловодоенергія» за нераціональне використання водних ресурсів та забруднення басейнів трьох річок. Повідомлення про це опубліковано на сайті Державної екоінспекції.  

Наприкінці серпня екологічна інспекція перевірила, чи виконано припис із усунення порушень у комунальному підприємстві «Броваритепловодоенергія», виданий у квітні цього року. Перевірку провели позапланово. Екологи встановили, що комунальне підприємство перевищило норматив скиду забруднюючих речовин, встановлених дозволом на спеціальне водокористування після повного біологічного очищення стічних вод. Через це забруднено річки Красилівка та Трубіж, басейн річки Дніпро.

КП «Броваритепловодоенергія», фото – Sergey SK

У Державній екологічній інспекції Столичного округу наголошують, щоб зменшити негативний вплив на навколишнє середовище, очисні споруди в Броварах потребують реконструкції. Прот досі це питання не вирішено. Збитки від забруднення басейну річки Дніпро оцінено в 3,4 млн грн. У квітні КП «Броваритепловодоенергія» сплатило штраф у розмірі 684 тис. гривень.

Перевірка

Нагадаємо, що з 23-го березня до 2-го квітня Державна екологічна інспекція Столичного округу за дорученням прем’єр-міністра позапланово перевірила КП «Броваритепловодоенергія».

Під час проведення контролю за додержанням вимог природоохоронного законодавства встановлено, що підприємство «Броваритепловодоенергія» забруднило недостатньо очищеними зворотними водами земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яка межує з очисними спорудами КП «Броваритепловодоенергія» в селі Квітневе, що в межах Калинівської ОТГ.

Як тоді повідомили «Трибуні-Броварів» мешканці Красилівки, від очисних споруд, що розташовані на красилівських землях, йде труба у бік залізниці, з якої стікають нечистоти на земельні паї мешканців їхнього села.

Очисні споруди, фото - Очисні споруди, фото - Очисні споруди, фото - Державна екологічна інспекція Столичного округу

Кредит на реконструкцію каналізаційних споруд у Броварах

Зазначимо, що КП «Броваритепловодоенергія» планує запозичити в Європейському інвестиційному банку 24 млн 609 052 тис. євро на 30 років під 1,5% річних із пільговим періодом у 8 років для реконструкції каналізаційних очисних споруд. Зокрема, на модернізацію систем водопостачання та водовідведення.

17-го вересня «бюджетна» комісія, а сьогодні депутати на 12-ій сесії міської ради підтримали участь КП «Броваритепловодоенергія» в проєкті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України». Це зроблено лише перші кроки до вирішення проблеми.

Як зазначено в пояснювальній записці до проєкту рішення, проєкт із каналізаційних очисних споруд у Броварах розроблено ще в 1980 році. Тоді розрахунок здійснили орієнтовно на 60 тис. населення міста. Нині кількість населення в Броварській міській територіальній громаді складає 118,5 тисяч. Розбудова міста та введення в експлуатацію нового житлового фонду збільшило навантаження на існуючу каналізаційну систему та її експлуатаційні можливості. Тож для підвищення пропускної здатності, покращення якості очищення стічних вод та безаварійної роботи, існуючу каналізаційну систему мають реконструювати.

Річка Дніпро на межі екологічної катастрофи

Нагадаємо, у поверхневих водах басейну Дніпра виявили 161 забруднювач, серед яких ртуть, гербіцид атразин, кадмій і нікель. Про це ще в червні цього року повідомляли в Рахунковій палаті.

Це може призвести до екологічної катастрофи. За даними аудиту, показники якості води в Дніпрі значно погіршуються. Останні дослідження виявили значні перевищення вмісту сільськогосподарських отрутохімікатів, фармацевтичних засобів і речовин, що використовується в парфумерії: це синтетичний мускус і важкі метали, зокрема цинк і мідь.

ФОТО – Державна екологічна інспекція Столичного округу, Ірина Ющенко

Читайте також:

  1. КП «Броваритепловодоенергія» візьме в лізинг 11 одиниць техніки

  2. КП «Броваритепловодоенергія» змінює графік роботи

  3. Забруднювали землю: екологи оштрафували КП «Броваритепловодоенергія». ФОТО, ВІДЕО

  4. Григорій Голубовський очолив КП «Броваритепловодоенергія»

Поділіться.

Залиште відповідь