КП «Броваритепловодоенергія» візьме в лізинг 11 одиниць техніки

Pinterest LinkedIn Tumblr +

КП «Броваритепловодоенергія» планують надати дозвіл на договір чи договори фінансового  лізингу з АТ «Укрексімбанк». Таким чином комунальники зможуть закупити 11 одиниць техніки з можливістю подальшого викупу. Відповідний проєкт рішення виносять на розгляд депутатів Броварської ОТГ під час чергової сесії, запланованої на 22 червня. Одна з одиниць техніки, яку хочуть придбати – з Білорусі, проти якої Україна підготувала пакет санкцій. У керівництві комунального підприємства вказують, що, ймовірно, замінять закупівлю на КрАЗ.

Ще одним проєктом рішення 22 червня планують внести зміни до програми підтримки КП «Броваритепловодоенергія». У документі закладають 30 млн грн на лізинг автомобілів та спецтехніки, лізингові платежі, проценти, комісії, страхування, витрати оформлення техніки. Таку саму суму передбачено на поточну діяльність, обслуговування кредиту та проценти АБ «Укргазбанк».

Читайте також: 22 червня відбудеться 8-ма сесія ради Броварської ОТГ

Водночас саму програму фінансової підтримки КП «Броваритепловодоенергія» цим рішенням продовжать на період з 2021 по 2026 роки.

Що планують закупити в межах лізингу

Як ідеться в проєкті рішення про дозвіл на укладення договорів на лізинг, мають закупити таку техніку (опис спрощено):

 • автомобіль вакуумний КО-503 на шасі автомобіля DAYUN – 3 одиниці;
 • Hyundai EX8, сандвіч-панельний безкаркасного типу, з двох відсіків (пасажирського та технологічного) ізотермічного виконання – 2 одиниці;
автотехніка

Hyundai EX8. Фото – Hyundai

 • Hyundai EX8, аналогічний до попереднього, але зі зварювальним двопостовим агрегатом DGW400DMK-D4CSV – 1 одиниця;
 • МАЗ-5550СЗ-581-000 (ЄВРО-5), автомобіль-самоскид 4*2, вантажопідйомність 12 т  – 1 одиниця;
 • автокран КС – 45729А-С-02 (ЕВРО-5), вантажопідйомність 16 т – 1 одиниця;
 • фронтальний навантажувач L956FH, об’єм ковша 4,5 куб. м – 1 одиниця;
 • Renault DOKKER, призначений для перевезення людей і лабораторії для виявлення витоків води – 1 одиниця;
 • колісний багатофункціональний екскаватор-навантажувач Terex TLB-850 з лінійкою гідромолота – 1 одиниця.
Terex TLB 850

Terex TLB 850

Не секрет, що на підприємстві техніка застаріла, а значні борги не дозволяють за власні кошти придбати нову.

Керівник КП «Броваритепловодоенергія» Григорій Голубовський розповів «Трибуні», що оновлення парку техніки вкрай необхідне підприємству. Деякі нинішні автівки служать по 40 років. Вони зношені, застарілі, їхнє обслуговування марудне і забирає ресурси.

Умови лізингу

Згідно з проєктом рішення, беручи техніку в лізинг, КП «Броваритепловодоенергія» матиме право її викупу. Водночас загальна вартість становитиме не більше 22 млн грн. Термін лізингу – не більше 60 місяців від дати отримання техніки. Авансовий платіж – не більше 20 % від вартості техніки.

Відсоткова ставка буде змінна. Вона визначатиметься за розміром індикативної ставки UIRD (український індекс ставок за депозитами фізичних осіб у гривні строком на 12 місяців), збільшеної на маржу банку. Але – не більше 25 % річних.

Читайте також: Забруднювали землю: екологи оштрафували КП «Броваритепловодоенергія». ФОТО, ВІДЕО

Погашення лізингових платежів здійснюватиметься щомісячно. Платежі складаються з суми відшкодування вартості техніки (рівними частинами протягом усього строку лізингу), нарахованих відсотків і комісій. Суми визначатимуться згідно з умовами договорів фінансового лізингу.

Одна із закупівель – білоруський самоскид

Зазначимо, одну з одиниць техніки – самоскид МАЗ-5550СЗ-581-000 – виготовляють і продають на Мінському автомобільному заводі, найбільшому державному підприємстві Білорусі.

Білорусь

МАЗ-5550СЗ. Фото – МАЗ

Нещодавно в Міністерстві закордонних справ України повідомили, що підготували пакет санкцій проти Білорусі у відповідь на перехоплення країною пасажирського літака 23 травня. Після примусової посадки в Мінську з нього зняли й арештували кількох пасажирів, опозиційних до влади самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Зокрема – журналіста Романа Протасевича.

Незадовго до цієї події у Львові скасували тендер на  закупівлі автобусів МАЗ. Однією з причин у владі міста назвали незаконність режиму Олександра Лукашенка. Уже після подій 23 травня, столичний міський голова пояснив закупівлю білоруського транспорту тим, що процес придбання почався давно, задовго до нинішнього політичного загострення в Білорусі.

Читайте також: Україна припинить авіасполучення з Білоруссю

Григорій Голубовський розповів «Трибуні», що закупівлю планували так само до останніх подій у Білорусі. Орієнтувалися на техніку, яка має меншу ціну, проте тепер невідомо чи взагалі вдасться придбати МАЗ. Ймовірно, закупівлю замінять на український КрАЗ. До того ж, на підприємстві не бажають підтримувати подібним чином диктаторський режим у Білорусі.

Ідею придбати техніку в лізинг очільник компанії озвучував ще в кінці минулого року. Тоді ж депутати ухвалили бюджет громади на 2021 рік, яким передбачили 30 млн грн фінансової підтримки для КП «Броваритепловодоенергія».

Проблеми КП «Броваритепловодоенергія»

Варто зазначити, що комунальне підприємство протягом тривалого часу потерпає через борги. Про це неодноразово звітували чиновники, зокрема директори «Броваритепловодоенергія». Серед причин називали, зокрема, перехід жителів на підігрів води бойлерами. Мовляв, через це невигідно організовувати підведення гарячої води й опалення.

Також, як зазначала попередня очільниця підприємства, свого часу керівництво міста дозволило ввійти на ринок теплопостачання компаніям, що поставляли теплову енергію за рахунок альтернативного палива. Таким чином КП «Броваритепловодоенергія» позбавили частини прибутків.

Зі слів Григорія Голубовського, на цей час поточні платежі на підприємстві оплачують вчасно. Наразі є борг у сумі орієнтовно в 134 млн грн через різницю в тарифах, головно за газ. Однак, це борг держави. Щоправда пеню, нараховану на цей борг, мусить сплачувати КП «Броваритепловодоенергія». Законопроєкт про списання таких боргів у Верховній Раді України «лежить» уже понад пів року.

У подальшому Григорій Голубовський прогнозує ймовірну появу боргів і в підприємства: хоч гаряче водопостачання і теплопостачання на КП нині не надають, за перерозподіл газу щомісяця необхідно платити приблизно по 5 млн грн. Тож у комунальній компанії сподіваються на фінансову підтримку з бюджету Броварської громади в межах відповідної програми.

Головне фото – із сайту avm.ua

Читайте також

 1. КП «Броваритепловодоенергія» змінює графік роботи
 2. Іграшковий сепаратизм. Як у броварському «Епіцентрі» боролися з «російськими УРАЛами»
 3. В Україні розширили перелік товарів, заборонених імпортувати з Росії

 

Поділіться.

Залиште відповідь