Лептоспіроз: у лікарні помер учень із Броварів. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

15-річний учень броварської школи №5 після купання в ставку захворів на лептоспіроз. Згодом дитина померла. Про це 25-го липня на оперативній нараді повідомила в.о. обов’язки директора Броварської районної філії ДУ «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоров’я України» Оксана Колесник.

Як розповіла Оксана Колесник, 30-го червня десятикласник із Броварів покупався в одному зі ставків Корсунь-Шевченківського району, що на Черкащині.

11-го липня в дитини з’явилися перші ознаки недуги. Батьки хлопця звернулися до приватної клініки, де хворому призначили амбулаторне лікування.

15-го липня дитині стало гірше. Батьки звернулися в броварську амбулаторію №2 лише наступного дня. Звідти хлопця доправили в інфекційне відділення броварської дитячої лікарні.

Зі слів Оксани Колесник, дитина була настільки тяжка, що в неї відмовляли ноги. Було вирішено негайно транспортувати хворого до спеціалізованої дитячої лікарні «Охмадит».

17-го липня підліток помер. Лікарі підтвердили в хлопця лептоспіроз.

Л е п т о с п і р о з – це особливо небезпечне інфекційне захворювання людей і тварин, яке визивається мікроорганізмами роду лептоспір переважно аліментарним (через рот) шляхом передачі збудника з забрудненими продуктами, водою, а також контактним – через пошкоджені шкіру і слизові оболонки.

Розповсюдженню лептоспір в природі сприяє висока температура і лужне середовище. У вологій землі, перегної вони зберігають життєдіяльність до 380 діб, на продуктах харчування – від декількох годин до 10 діб, в річковій та болотяній воді 3-5 діб. Джерелом інфекції в природі є мишовидні гризуни, нутрії, ондатри, видри, сільськогосподарські та свійські домашні тварини, в т. ч. і собаки, птахи, які виділяють збудник з сечею та фекаліями. Перші ознаки хвороби появляються через 4-14 днів після контакту з екскрементами цих тварин. Захворювання розпочинається гостро з появою лихоманки, температура тіла підіймається до 380 – 390С, сильними головними та м’язовими болями, особливо в литкових м’язах ніг, що посилюється при ходьбі, не дає можливості вільно ходити. Вражаються нирки, печінка, тому появляється жовтяниця.

Захворювання без своєчасно розпочатого лікування частіше закінчується смертю. Не займайтеся самолікуванням!

ФОТО – Погляд

Читайте також:

  1. Від отруєння лісовими грибами померла броварчанка

  2. COVID-19: у Броварах померла багатодітна мама, її новонародженого сина лікарі врятували

  3. У Броварах померла 5-річна дівчинка. Чи винен миш’як у стоматології?

  4. Померла юна броварчанка Єва Дяченко, яка за життя об’єднала всіх небайдужих до чужого горя

Поділіться.

Залиште відповідь