Медики в Броварській громаді масово хворіють на коронавірус

Pinterest LinkedIn Tumblr +

За останній тиждень у Броварській громаді захворюваність на коронавірус лише за підтвердженими випадками зросла в 2,5 раза, а показник захворюваності дітей – найвищий за весь час пандемії. Водночас масово хворіють і лікарі й інші медпрацівники, що створює напружену та критичну ситуацію в місцевій медицині. Про це під час сьогоднішньої оперативної наради в Броварській міській раді розповіли представники медичних установ і відомств громади та району.

Як зазначив очільник первинної медицини Броварської громади Ігор Кравцов, наразі зареєстровано 808 хворих на COVID-19 із підтвердженим діагнозом. Серед них – 68 дітей. У Требухові – 38 недужих, а в Княжичах – 19. За вихідні одужали 23 пацієнтів. «Первинка» направила на шпиталізацію – 12.

захворюваність

Водночас масово хворіють і лікарі. Так, лише в центральній амбулаторії № 2 занедужали 23 медпрацівники. В амбулаторії № 4 – 5, № 5 – 1, № 7 – 2, № 1 – станом на п’ятницю вечір не було хворих. І при тому лікарі мають дуже багато приймань.

Серед лікарів невідкладної медичної допомоги занедужали половина працівників. Окрім того, захворіли працівники з пунктів відбирання мазків для ПЛР-тестування. А саме вони знають цю роботу. Сьогодні будемо якось виходити із ситуації, вчити інших брати мазки, – зазначив Ігор Кравцов.

Розповідь керівника «первинки» продовжив очільник Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк. Він зазначив, що на лікарняному перебуває понад третина медпрацівників, у тому числі з керівництва відділів. До того ж, лікарня потерпає від напливу пацієнтів.

За інформацією керівниці броварського районного відділу лабораторних досліджень Віри Товстоног, за звітний тиждень було зафіксовано 492 нових підтверджених випадків корона вірусної хвороби Захворюваність зросла за цей період у 2,5 раза. Частка хворих дітей зросла за звітний тиждень досягла найвищих показників за весь період пандемії.

Тим часом керівники медустанов указують і на високі показники загальної захворюваності на грип і ГРВІ в Броварській громаді. Мовляв, як зазначає Ігор Кравцов, за тиждень було діагностовано 1887 випадків. Лікар зазначив, що не пригадує такого високого показника ніколи раніше.

Як розповіла Віра Товстоног, показник захворюваності на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції на цей час вищий у 2,4 раза від рівня епідемічного порогу.

Читайте також

  1. COVID-19: число хворих у Броварській громаді зросло вдвічі. Почалася 4-та хвиля пандемії?
  2. У ВООЗ не виключають закінчення пандемії в Європі після хвилі «Омікрону»
  3. Бустерні дози не допоможуть у боротьбі з мутаціями COVID-19 – ВООЗ
Поділіться.

Залиште відповідь