«Ми задихаємось»: від фабрики «Роза» броварці вимагають припинити смердючі викиди

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні в стінах ради Броварської ОТГ відбулася зустріч місцевих жителів, представників трикотажної фабрики «Роза», спеціалістів із екології і влади громади. Під час запеклих дискусій від представників підприємства вимагали припинити викиди, які смердять паленим пластиком, а також знизити рівень шуму. Не отримавши конкретних відповідей, чиновники та активісти задумали зібратися ще раз рівно через тиждень. Місцеві жителі та депутати пригрозили представникам «Рози» активним протестом: перекриттям доріг, шинами і коктейлями Молотова.

Мала зала ради Броварської ОТГ була заповнена майже вщерть, частина жителів міста очікували поза приміщенням. Усіх їх турбує одне питання: коли припиняться смердючі викиди з трикотажної фабрики «Роза», що розміщена на розі вул. Симона Петлюри та бульв. Незалежності.

Що кажуть жителі міста

Проблема не нова. Утім, попри тривале її існування, питання досі не вирішене. Як зазначила мешканка ЖК «Фамільний» Наталя Козак, пара з підприємства виходить із домішками. Інші присутні вказали, що часто пара має чорний колір, а не білий. Викиди трапляються і вночі. Жителі міста та інші присутні також вказали і на шумове забруднення від підприємства.

Наталя Козак

Наталя Козак

Присутні розповіли, що вони та їхні діти мають проблеми зі здоров’ям. Вікна відкривати неможливо. Бувало, що через дим навіть спрацьовувала протипожежна сигналізація.

Дивіться також: Дим і сморід: броварчани скаржаться на ТОВ «Роза». ВІДЕО

Наталя Козак зазначила, що через активну позицію отримує від підприємства повідомлення, на кшталт: «Як вам спиться з таким норовливим характером?». Жінка зауважила, що жителі прилеглих будинків готові влаштовувати страйк, перекривати дорогу, а особисто вона – і голодувати, щоб припинити викиди з «Рози».

Роза

Фабрика “Роза”

Броварці також повідомили, що підприємство збудоване в санітарній зоні. Представники фірми, посилаючись на дані в кадастровій карті, це заперечили: мовляв, зона промислова. Варто зазначити, що в згаданій публічній кадастровій карті йдеться таки про промислове призначення зони.

ПАТ ТФ "Роза"

Ділянка, на якій стоїть ПАТ ТФ “Роза”, та її цільове призначення

Присутні також зазначили, що нині від смороду потерпають переважно мешканці ЖК «Фамільний» та інших багатоповерхівок, прилеглих до фабрики. Водночас зауважили, що незабаром поруч почнеться ще одне житлове будівництво. Погіршення ситуації у випадку появи нових новобудов підтвердив і головний спеціаліст із екології Броварської ОТГ Юрій Жимайлов. Мовляв, утвориться своєрідний «котел».

Дивіться також: На території теплиць зріжуть 41 дерево та 15 кущів під будівництво житлового кварталу. ВІДЕО

Головний еколог громади

Юрій Жимайлов проблему визнав. Однак, з його слів, влада «без рук», адже задля проведення перевірки необхідно завчасно попередити підприємства, тож під час перевірок проблему не знаходять.

Водночас Юрій Жимайлов звернув увагу, що перевірку викидів проводять у лабораторії. До того ж, потрібно чітко знати, за яким із 5 тис. показників треба шукати перевищення норми.

Представники «Рози»

Працівник підприємства Олександр Боровський, який представляв «Розу» під час зустрічі, зазначив, що не розуміє, що саме необхідно змінювати «Розі».

Олександр Боровський

Олександр Боровський

Також він звернув увагу, що неприємний запах може йти не з їхнього підприємства, адже в приміщеннях запахи відсутні. Таке трактування ситуації вкрай обурило присутніх, які почали зриватися на крик.

Наталя Козак

Олександр Боровський зауважив, що люди дуже сміливі, адже купили квартири біля підприємства. Водночас запевнив, що пошуки вирішення проблем тривають, однак жодних можливих конкретних заходів і термінів для вирішення не назвав.

Але присутні екологи зі сторонньої компанії, які нібито співпрацюють із підприємством «Роза», такі шляхи назвали. Головно – це збільшення висоти труби, з якої відбуваються викиди, що дозволило би, з їхніх слів, збільшити площу розсіювання. Також згадали про технології, завдяки яким можна було б адсорбувати запахи на 90 %, а рівень шуму зменшити на 40 % за допомогою встановлення спеціальних кожухів на устаткування.

Екологи зауважили, що експертиза на неприємні запахи буває лише органолептична, тобто на нюх самого експерта, а не за допомогою приладів. Також визнали, що санітарна відстань у 100 м від підприємства до житлових будинків за фактом не дотримана.

Олександр Боровський звернув увагу, що скрубер (апарат або машина, що використовується для очищення твердих або газоподібних середовищ від домішок у різних хіміко-технологічних процесах) на підприємство закупили за 2,5 млн грн, але він не працює.

Підсумки

Загалом, відповіді представників «Рози» не задовольнили ні мешканців прилеглих будинків, ні владу громади. Секретар ради Броварської ОТГ Сергій Богуцький, який головував під час засідання, вказав, що «Розі» необхідно надати конкретні пропозиції та озвучити терміни на усунення проблем. На формулювання і обґрунтування підприємству дали один тиждень.

Роза

Депутат міської ради Сергій Батюк та присутні жителі міста запропонували, по-перше, проводити перевірки без попередження, навіть якщо це не передбачено законом, щоби можна було зафіксувати порушення, скласти відповідні акти і рухатися з цим далі.

Також присутні активісти вказали, що готові до активних дій: страйків, перекриття доріг, якщо сьогоднішні перемовини не матимуть результатів. Зі слів Сергія Батюка, підприємство в такому разі може «отримати» шини і коктейлі Молотова.

І активісти з депутатами, і головний еколог міста висловилися за «виселення» підприємства з міста, якщо екологічну проблему так і вдасться вирішити.

Читайте також

  1. Велоекскурсія підприємствами-забрудниками повітря і публічна дискусія про екологію. ФОТОРЕПОРТАЖ
  2. Біля дитсадків «Капітошка» та «Калинка» «зашкалюють» показники забруднення повітря
  3. Громадські слухання. Як зонінг Броварів вплине на екологію міста
Поділіться.

Залиште відповідь