На Броварщині на постійній основі діятиме штаб тероборони

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 1 січня 2022 року на території Броварського району розпочинає діяти на постійній основі штаб територіальної оборони. Броварська райдержадміністрація, як відповідальна за реалізацію цього проєкту на місцевому рівні, офіційно розпочала підготування до його функціонування. Такі підсумки наради Броварської райдержадміністрації з дотичними до територіальної оборони структурами підбили 21 жовтня, ідеться в повідомленні БРДА.

Як зазначили присутні під час наради, з 1 січня 2022 року вступають норми, відповідно до яких по всій країні на місцевих рівнях діятимуть на постійній основі штаби з територіальної оборони. Найголовніше завдання перед місцевими адміністраціями та органами самоврядування – провести належне підготування до функціонування цих штабів.

Як зазначив в.о. керівника Броварської райдержадміністрації Павло Проскочило, віднині штаб оперативного командування збиратиметься у третій четвер щомісяця о 16:00 для робочих нарад. Місцем проведення визначено Броварську районну державну адміністрацію.

На вимогу очільника райдержадміністрації, від кожної територіальної громади має бути по два представники, які проводитимуть координацію дій між штабом та місцевими громадами. Між усіма координаторами буде забезпечена електронна комунікація.

засідання

Під час наради 21 жовтня

Передбачається, що з 2022 року штаб із територіальної оборони матиме сталу кількість учасників, які працюватимуть на контрактних умовах на постійній основі. Ротація кадрів передбачена, а ось кількість штатних одиниць буде сталою. Не виключено, що штаб із територіальної оборони  прикріплять до одного з підрозділів Збройних сил України.

У зв’язку з такими нововведеннями, в.о керівника райдержадміністрації наголосив на тому, що необхідно надати можливості працювати на контрактній основі представникам усіх територіальних громад.

Читайте також: Блокпости і перевірка документів: у Броварах і районі триватимуть навчання з тероборони

Поки що відкритим залишається питання приміщення для практичних занять і тренувань особового складу батальйону територіальної оборони, ідеться в повідомленні. Багато питань залишається з логістикою, транспортом тощо.

Керівництво райдержадміністрації запропонувало окрім головного штабу територіальної оборони мати ще кілька секторів на інших громадах, де базуватимуться учасники місцевих і сусідніх із секторами громад. Водночас, присутні одноголосно зійшлися на думці, що будь-які варіації зі структурою штабу потрібно узгоджувати з військовим командуванням територіальної оборони та у відповідності до норм чинного законодавства.

Учасники наради спільно дійшли згоди, що на базі Штабу з територіальної оборони необхідно створити навчальний центр тероборони, де військові інструктори раз на тиждень проводитимуть тренування з різних дисциплін: основи рукопашного бою, стрільби, тактики тощо. Також присутні наголосили на необхідності включення до програми навчань основ надання невідкладної меддопомоги.

засідання

Учасники минулочетвергової наради

Присутні висловили побажання, щоб такі навчання в останню суботу місяця були виїзними, щоразу в новій територіальній громаді.

Уже на цю суботу, 30 жовтня, запланували проведення тренувального одноденного збору в одній із громад. Якою буде програма та в якій громаді відбудеться – не уточнюють.

Фото – © «Трибуна-Бровари»; Броварська районна державна адміністрація

Читайте також

  1. Блокпости і перевірка документів: у Броварах і районі триватимуть навчання з тероборони
  2. У Броварах затримали чоловіка, що збував бойові гранати
  3. Призовники зможуть дистанційно змінювати місце реєстрації у «Дії» – Міноборони
Поділіться.

Залиште відповідь