Призовники зможуть дистанційно змінювати місце реєстрації у «Дії» – Міноборони

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міністерство оборони тестує новий цифровий онлайн-сервіс у мобільному додатку «Дія», який дозволить призовникам, військовозобов’язаним та резервістам дистанційно змінювати місце реєстрації. Як повідомляють у пресслужбі Міноборони, нова послуга має назву «Є-реєстрація».

«Відтепер змінити реєстрацію місця проживання для військовозобов’язаних, резервістів і призовників буде значно простіше. Вперше в історії Збройних сил України в тестовому режимі запрацював новий цифровий онлайн-сервіс, який має на меті не лише успішно реалізувати політику цифрової трансформації в системі Міноборони, а й підвищити цифрову грамотність серед населення, полегшити громадянам доступ до цифрових послуг у контексті спрощення процедур реєстрації в режимі онлайн», – йдеться у повідомленні.

У міністерстві пояснили, що нововведення насамперед стосується людей, які внесені до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів і мають наявні та правильно оформлені необхідні документи. Поки що ця система доступна лише для власників ID-карток.

Як зазначили в МО, раніше процедура зміни місця реєстрації займала від трьох днів, а тривалість розгляду процесу сягала двох тижнів.

«Людям треба було відвідувати територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, щоб знятися з військового обліку в одному місті та стати в іншому», — пояснили у Директораті політики цифрової трансформації й інформаційної безпеки у сфері оборони Міністерства оборони, що здійснює впровадження системи.

Як скористатися

Для того, щоб скористатися функцією, людині слід заповнити електронну заяву, внести свої особисті дані, та у необхідній опції обрати свій статус — призовник, резервіст чи військовозобов’язаний, а також внести особистий номер реєстрації. Відповідно до поданої заявки, додаток робить запит до вже сформованого Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних, призовників і резервістів.

«Після перевірки інформації дані про нове місце реєстрації автоматично передаються до територіальних центрів надання адміністративних послуг. Тобто вся процедура займає мінімум часу, без черг та особистого відвідування», – зазначають у міністерстві.

Поки що «Є-реєстрація» працює у тестовому режимі лише в кількох територіальних громадах України: Харків, Вінниця, Луцьк, Рівне, Маріуполь, Кривий Ріг, а також у Києві. При цьому паралельно функціонуватиме і традиційний паперовий варіант зміни реєстрації місця проживання.

У міністерстві підкреслюють, що у майбутньому намагатимуться максимально адаптувати новий сервіс у технічному плані під реалії сьогодення та повністю відмовитися від печаток у документах.

Колаж – Андрій Захарченко

Читайте також:

  1. Монумент воїнам АТО в Броварах досі не завершений. Чому?

  2. У забігу в пам’ять про загиблих у АТО, працівник Броварського відділу поліції охорони був четвертий

  3. Із українським Covid-сертифікатом у застосунку «Дія» можна подорожувати Європою – Мінцифри

  4. Із броварських ветеранів АТО / ООС «здирали» хабарі за інвалідність – прокуратура

Поділіться.

Залиште відповідь