На Київщині почалась епідемія грипу, – Уляна Супрун

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Київській і Житомирській областях перевищено епідемічний поріг захворюваності на грип. Загалом ситуація по Україні краща: епідемії більше ніде нема, – про це у п’ятницю повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає 5 канал. У Броварах місцеві фахівці наразі заперечують подолання епідпорогу. Однак тут його міряють за іншим рівнем –  як для Київщини, де межа порогу вища, – зазначають у броварському районному відділі лабораторних досліджень.

Пані в. о. міністра зауважила, що найчастіше вірус грипу підхоплюють ті, хто не мають щеплень. І такі люди переносять хворобу тяжче. Зі слів Уляни Супрун, друга хвиля захворюваності припаде на лютий і триватиме до початку березня. До неї ще не пізно підготуватися, вакцинувавшись проти грипу.

Сюжет “5 каналу” із заявою про початок епідемії на Київщині

Епідемічний поріг на Київщині та Житомирщині перевищений, ідеться у коментарях Уляни Супрун. Водночас, як пояснив журналістам «Трибуни Броварів» завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень броварського районного відділу лабораторних досліджень Василь Сич, загальноукраїнський поріг (для вимірювання захворюваності в областях) врази нижчий, ніж поріг Київської області (для вимірювання захворюваності в регіонах Київщини).

Василь Сич. Фото – Микола Кожемяко

Зі слів фахівця, так сталося, оскільки довкола Київщини «крутиться» багато людей, які тут не живуть. Однак захворюваність «дають» саме тут, тому число недужих у Броварах за період із 11 по 17 січня не дотягує до епідпорогу на 39 %. У Броварському районі за цей час хворіли інтенсивніше: тут до планки епідемії лишилося 17 %.

Як розповідає Василь Сич, минулого тижня в місті зареєстрували приблизно 7 осіб із підозрою на грип. Однак ці дані не точні. До того ж, випадки потребують лабораторного підтвердження.

Відповідно до звіту броварського відділу лабораторних досліджень, за останній тиждень у місті на грип і ГРВІ захворіли 680 людей. Серед них 353, тобто 52 %, – це діти. У порівнянні з попереднім тижнем, захворюваність у цілому зменшилась на 50 недужих (6,8 %). Причому показник знизився головно за рахунок дітей, яких захворіло на 44 менше.

Поділитись

Leave A Reply