Нещеплених держслужбовців і соцпрацівників відсторонять від роботи: названо дату

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 9 грудня нещеплених від коронавірусу держслужбовців і соцпрацівників відстороняють від роботи. Про це повідомляють у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.

Так, із 9 грудня набирає чинності наказ МОЗ № 2393 від 1 листопада 2021 року, який розширив перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.

Згідно з наказом, окрім освітян та працівників центральних і місцевих органів влади, обов’язковій вакцинації проти коронавірусу на період дії карантину підлягають співробітники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83.

Обов’язкова вакцинація від COVID-19: хто підпадає. Перелік МОЗ

Працівників вищезазначених установ, які на 9 грудня не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою антиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення,  відсторонять від роботи без збереження заробітної плати.

Контроль за допущенням до роботи тільки тих працівників, які мають документи про щеплення чи протипоказання до вакцинації, покладено на керівника підприємства.

Якщо працівник ухиляється або відмовляється від отримання щеплення, то керівник має проінформувати його про правові наслідки таких дій та відсторонити його від виконання професійних обов’язків. Для цього керівник складає відповідний акт та видає наказ або розпорядження, яке обов’язково надають для ознайомлення особі, яку відсторонюють.

Важливо, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави.

Щойно працівник отримав принаймні одне щеплення проти COVID-19, то підстав для продовження його відсторонення від роботи немає. Працівник має бути допущений до роботи.

Якщо під час перевірки уповноважений орган виявляє, що на підприємстві працюють особи, які ухиляються або відмовляються від щеплення, він складає акт про порушення статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил щодо карантину людей».

Відповідальність за порушення вказаної статті для керівника підприємства складає від 34 тисяч гривень.

Нагадаємо, через відмову вакцинуватися, в Броварській громаді від роботи відсторонили 67 працівників навчальних закладів. А через вимогу щеплюватися, в школах громади звільнилося 8 працівників.

Читайте також

  1. Відмовилися вакцинуватися: відсторонено від роботи 67 працівників навчальних закладів Броварської громади
  2. У школах Броварської громади звільнилося 8 працівників через вимогу вакцинуватися від COVID-19
  3. Про відсотки вакцинації шкіл Броварської громади та як із 1 листопада навчатимуться учні
  4. Вакцинація та COVID-сертифікати: лікарі звільняються через перевантаження та агресію пацієнтів
Поділіться.

Залиште відповідь