У школах Броварської громади звільнилося 8 працівників через вимогу вакцинуватися від COVID-19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Через вимогу обов’язкового щеплювання, за власним бажанням у школах Броварської громади звільнилося 8 працівників, серед яких як педагоги, так і технічний персонал. Лише в Требухівській школі фактично одночасно за власним бажанням поклали на стіл заяву 4 працівники.

На початку жовтня Міністерство охорони здоров’я України затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. Найпершими обов’язкове щеплювання почали вимагати від чиновників та освітян.

А від 8 листопада на виконання постанови КМУ від 20 жовтня 2021 р., в Україні почали відстороняти від роботи працівників без збереження заробітної плати, які підлягають обов’язковій covid-вакцинації, але не мають хоча б одного щеплювання чи довідки про протипоказання.

Станом на сьогодні в навчальних закладах Броварської громади тимчасово відсторонено від роботи 67 працівників. Якщо дитсадки працюють усі, то ще три броварські школи не відновили очне навчання – це ЗОШ №5, 7 та 10. Причина – відсутність «зеленого сертифіката». Тобто, не всі працівники отримали щеплювання чи мають довідку про протипоказання.

Відмовилися вакцинуватися: відсторонено від роботи 67 працівників навчальних закладів Броварської громади

Проте є і такі, які з власних переконань чи за станом здоров’я відмовилися і від вакцинації, і від ПЛР-тестування, і не мають довідки про протипоказання, тож написали заяву на звільнення. Директори навчальних закладів переконують, що  працівники це зробили за власним бажанням.

Так, у СШ №7 звільнилася вчителька біології. Проте, за словами директорки школи Ольги Жигулової, вимоги щодо обов’язкової вакцинації вчителів та складні сімейні обставини збіглися в часі, що і стало причиною звільнення. Наразі уроки біології читає онлайн інший вчитель. Через відсутність щеплень, ПЛР-тесту та довідки про протипоказання, відсторонили від роботи 4 працівники – 2 прибиральниці та 2 асистенти вчителя.

СШ № 7 – одна із трьох шкіл, які після канікул так і не відновили очне навчання.

Через вимогу обов’язкового щеплювання написав заяву на звільнення за власним бажанням і один працівник (не вчитель) у школі №10. Два вчителі та один техпрацівник тимчасово від роботи відсторонені. Педагогів, серед яких учитель початкової ланки і предметник (який саме – директорка не уточнила – авт.), заміняють учителі з першої зміни (школа працює в дві зміни).

Два педагоги написали заяву на звільнення за власним бажанням у ЗОШ №1 – вчительки української мови та англійської. За словами директорки школи Олени Рокоман, звільнилися вчителі ще в жовтні – проблеми зі здоров’ям педагогів збіглися в часі з вимогою обов’язкової вакцинації. На вакантні місця спеціалістів знайшли, повідомила директорка.

Станом на 12 листопада, найбільше звільнень –  і за власним бажанням, і за згодою сторін, –  у Требухівській школі. Там фактично одночасно звільнилося 4 працівники – вчителька англійської мови,  асистентка вчителя початкових класів, прибиральниця та керівник гуртка.

Наразі всі місця вакантні. Уроки англійської мови, які відбувалися в двох групах, на сьогодні читає одна вчителька.

Як повідомили директори навчальних закладів, у ЗОШ №2, 3, 5, 9, НВК, Княжицькій школі, педпрацівників, які звільнилася за власним бажанням через вакцинацію, у них немає.

Але є тимчасово відсторонені: в 2-ій школі 1 працівник, у 3-ій школі – 3, у  5-ій – 2, у 9-ій – 5 осіб. Є відсторонені і в Княжицькій школі та НВК.

Єдиний навчальний заклад, де немає ані звільнень, ані тимчасово відсторонених від роботи –  гімназія ім. С. Олійника.

________________________

Станом на сьогодні в школах Броварської громади на коронавірус хворіють 16 педпрацівників і 9 дітей.

Читайте також

  1. У Броварській громаді через відмову вакцинуватися відсторонили від роботи 35 освітян
  2. У Броварах біля центру вакцинації людині стало зле. Наслідки щеплювання? ВІДЕО

  3. Для допомоги броварським медикам у пункти вакцинації делегують працівників міськвиконкому

  4. Вакцинація та COVID-сертифікати: лікарі звільняються через перевантаження та агресію пацієнтів
  5. Обов’язкова вакцинація від COVID-19: хто підпадає. Перелік МОЗ
  6. Вакцинація від коронавірусу вагітних і годуючих жінок: ризики
Поділіться.

Залиште відповідь