Трибуна – Бровари

Нещеплених від COVID-19 відсторонять від роботи і позбавлять зарплати з 31 січня

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 31 січня набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров’я, який розширює список організацій, представники яких мають обов’язково вакцинуватись від COVID-19. Тих, хто потрапить під усунення, повністю позбавлять зарплати. Крім того, їм не зараховуватиметься страховий стаж, який потрібен для пенсії, повідомляє Обозрєватєль.

До переліку наразі додані працівники:

 • органів місцевого самоврядування;
 • закладів охорони здоров’я;
 • комунальних підприємств, установ та організацій.

Від вимоги звільняються громадяни, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусу. Але вони мають підтвердити це, повідомляють у пресслужбі міністерства.

Зазначимо, що в броварській лікарні працює близько 300 лікарів та близько 400 медсестер. Перед новим 2022 роком відсоток вакцинації медперсоналу складав 70%.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, кількість випадків коронавірусу, спричинених новим штамом Омікрон, зростає, а це може створити суттєве навантаження на медсистему. Саме тому, зазначає Ляшко, в Україні і є необхідність розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов’язковою.

Усуненим від роботи людям зарплата не виплачуватиметься. Причина проста: згідно із законодавством, заробітна плата нараховується за виконану роботу. А оскільки відсторонений співробітник виконувати її не може, то, відповідно, і грошей йому платити нема за що.

Крім того, час у відстороненні не зараховуватиметься до стажу ні для призначення пенсії, ні для оплати лікарняних. Це пов’язано з тим, що відрахування до Фонду соціального страхування, за які нараховується стаж, надходять саме із зарплати. Оскільки зарплата не виплачується, відрахування не йдуть, а отже, і стаж не накопичується

Нагадаємо,  раніше до списку професій, для яких вакцинація проти коронавірусу стала обов’язковою, потрапили працівники установ соцзахисту, Укрзалізниці, Укрпошти та ін. Невакцинованих почали усувати від роботи з 9 грудня.

Раніше до переліку професій, для яких щеплення від COVID-19 є обов’язковим, внесли працівників:

 • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
 • місцевих держадміністрацій та структурних підрозділів;
 • усіх навчальних та наукових установ.

Читайте також

 1. Обов’язкова вакцинація від COVID-19: хто підпадає. Перелік МОЗ
 2. Нещеплених представників яких професій відсторонятимуть від роботи з 9 грудня. ВІДЕО
 3. МОЗ розширило перелік професій для обов’язкового щеплення від COVID-19
 4. Нещеплених держслужбовців і соцпрацівників відсторонять від роботи: названо дату
 5. У Броварській громаді через відмову вакцинуватися відсторонили від роботи 35 освітян
Поділіться.

Залиште відповідь